Goldbug

Vikikitap dan
Buraya geçin: kullan , ara

URL: https://de.wikibooks.org/wiki/Goldbug

Gnome-uygulamaları-office.svg

Bu kitap raf üzerinde bilgisayara .

Alman Kullanım Kılavuzu
Çoklu şifreleme ile güvenli e-posta istemcisi ve anlık mesajlaşma programı Goldbug

Şekil 1: Goldbug logosu
Şekil 1: Goldbug logosu
Çok şifreleme ile güvenli e-posta istemcisi ve Instant Messenger - Goldbug

http://goldbug.sf.net

Bu metin ve görüntüleri açık kaynak ve telif ücretsiz herkes, değiştirilemez veya yayınlanmış tarafından kullanılabilir.
Scott Edwards (Editör) ve diğer Vikipedi yazarlarının Ocak 15/2016 itibariyle.

~

Goldbug nedir? [ Düzenle ]

Goldbug bir kodlanabilen bir e-posta istemcisi ve Anında Mesajlaşma sabitleyin. Kullanımı Goldbug (GB) üçüncü istenmeyen konuşmalarınızı kulak misafiri veya nispeten emin olabilirsiniz e-posta veya dosya transferlerini açabilirsiniz. Özel kullanıcıdan kullanıcıya iletişim, özel, korumalı alanda kalmak. Goldbug güçlü çoklu-şifreleme, aynı zamanda kullandığı için melez şifreleme (bilinen libgcrypt olarak - kurulan şifreleme kütüphanelerinden, modern şifreleme teknolojisi farklı düzeylerde ile adlandırılan, OpenPGP standardı ) ve OpenSSL .

şifreleme algoritmaları dayalı - örneğin, böylece, şu anda 10 kamu / özel anahtarlar şifreleme ve imzalar için oluşturulan RSA veya isteğe bağlı olarak ElGamal ve devresine farksal güç analizi . Ayrıca, uygulama da dağıtılmış ve şifreli e-posta ve aynı zamanda IRC stil ademi kamu grup sohbeti sunuyor. Bir dezentalen ağ oluşur nihayet, fonksiyon URL Web arama uygulamak için.

e-posta olduğunda IMAP , POP3 ve üçüncüsü, P2P e-posta kullanılabilir - Goldbug nedenle de tam olarak işleyen bir normal e-posta istemcisi. Hemen şifreli e-postalar gönderilir, uzak bir site bu istemci kullanan gereklidir. Bu şifreleme anahtarı yalnızca bir kez değişti, ama sonra artık her e-posta uygulanması gereken gereken bir avantaja sahiptir.

Her haber programı ve dosyaları gibi paylaşılan ve gönderilebilir. Kargo her zaman Batı kullanılarak şifrelenir. "Rosetta CryptoPad" ve "Dosya Şifreleyici" ile de metin ve / veya dosyaları da yine güvenli bir şekilde şifrelemek veya geri dönüştürün. araçlar diğer iletim yolları böylece mevcuttur.

tüm olanaklarla Goldbug nedenle sözde. "Communication Suite" - güvenli iletişim için sayısız fonksiyonları ile bir program.

içindekiler

Neden iletişimi şifrelemek o önemli? [ Düzenle ]

bilet-az tren seyahat ile Korsan Partisi ihtiyacına benzer - Şu anda hemen hemen tüm kablosuz wifi internet erişimi ücretsiz radyo faaliyetleri sadece şifre ve internet hesap ücretsiz erişim tekrar bürokrasiden yeniden açmak için çalışıyoruz (bir şifre ile korunmaktadır. Ama ne bu alanda aşırı regüle (sadece şifre ile wifi erişimi) 'dir) (sadece şifreleme ile e-posta) şifreleme yetersiz temsil bulunmaktadır.

olmalıdır - Yine de, bir kaç yıl içinde (bundan sonra m / w daima demek) arkadaşlar yanı sıra internette şifreli edilecek metin mesajı veya e-postalar düz olacak.

Bu bir gizlemek için bir şey olup olmadığı bir soru değil ya da değil, biz kendimizi iletişimi kontrol sorusu - ya da diğer üçüncü şahıslar tarafından kontrol edilir.

Sonuçta özgür düşüncenin saldırının ve masumiyet karinesi bir kabulü iptali bir soru bir sorudur ( "Şüphe yarar" - her vatandaşın hiç aittir sabitlemek için eğer!).

Demokrasi private yanı sıra kamuoyunda alternatiflerin düşünce ve tartışma gerektirir.

Hatta, modern şifreleme fonksiyonları kullanarak gizlilik ve insan haklarını savunan: Eğer bilinmeyen ve sevdiklerinize ya da bir kuş anne karşı gençleri korumak gibi, Internet üzerinden iletişim ve veri aktarımlarını korumak.

Güçlü çoklu şifreleme öğrenmek ve her kullanmalısınız, böylece geniş konstituiertem Konsus sonuçta insan hakları bildirimleri sağlar ve dijital öz savunmadır ( "melez şifreleme" olarak adlandırılan).

Goldbug Messenger bu iddia için aracı kullanmak için bir kolay olacak şekilde çalışır. Benzer şekilde, e-posta şifreleme otomobil güvenlik trendi gelişecektir: Bir şeyden önce bir emniyet kemeri olmadan otomobil kaldırdı, biz ancak emniyet kemerleri ve hava yastıkları veya ek elektronik güvenlik bilgi sistemleri için ek üçte, bugün sürücü.

şifrelenmemiş düz metin e-posta ya da özel e-postalar olduğunu, 2013 yılında keşfedildi sonra bu nedenle eskimiş olmuştu mesajı sohbet birçok ilgili tarafların büyük ölçüde dinlenmişti ve sistematik toplanan, depolanan ve analiz edilir.

Bir yazı tipi, hattat tarafından 1923 yılında - Goldbug logosunun imza yazı "Neuland" yazılır Rudolf Koch geliştirilmiştir. logo yazısı 2013 yılında altın böcek eşzamanlı açıklaması, çünkü ilk, ilginç, Almanya Başbakanı Angela Merkel hangi 2013 kümesi, bir ima - ile bağlantılı olarak 2013 yılında gözetim ve casusluk ve onların telefon dinleme - ABD Başkanı Barack Obama ile bir konuşma bu cümle icat: "İnternet bizim için yeni bir alandır." - öğrenci ya da bölgenin daha sonraki nesiller için ne kadar süre şifreleme kelimenin tam anlamıyla bir gizli bilim kalır öğretmen ve öğrencilerin karar, ancak herhangi bir durumda arkadaşlarınızla bu kitabın bir okuyucusu vardır.

Nasıl [does adı "Goldbug"? Düzenle ]

Altın Böcek ( " Altın Böcek ") tarafından kısa bir hikaye Edgar Allan Poe : arsa son zamanlarda altın renkli böceği keşfetti William LeGrand, ilgili.

Onun arkadaşı, Jüpiter, şimdi o temas Altın Bug ile kaldıktan sonra LeGrand, bilgi, servet ve bilgelik için onun arayışı içinde gelişmeye bekleniyor - ve bu nedenle bir isim anlatıcı adlı değil, LeGrand başka arkadaşına gider kim yine eski bir dostu ziyaret eder. LeGrand sonra gizli bir mesaj buldum ve sonra bu başarıyla şifresini oldu, bir ekip olarak bir macera üç başlar.

Altın Böcek - Hikayenin bir unsuru olarak entegre parolaları - edebiyat birkaç parçalarından biri. o "Altın Böcek" hangi tarih başarısı için, 1843 yılında yazdığı zaman Poe böylece öncesinde yaptığı zaman şifreleme metinlerinin popülerlik oldu.B. böyle bir şifreli etrafında ve metaforik Felsefe taşı gerçekleşmesi için arama döndü.

Altın Böcek son derece popüler ve Poe'nun en çok çalışılan eserleri yaşamı boyunca edebiyatçıların, yaygın olarak okunan tarih oldu. şifreli metinler ve sözde yazma olarak fikirleri yardım kriptolarla bilinen yapmaya devam (eng Ayrıca. bkz. Wikipedia).

170'den fazla yıl sonra şifreleme her zamankinden daha fazla ağırlığa sahiptir. nedeni yeterince nedenle, şifreli mektubun kökenlerini hatırlamak uygulamanın adı ile - biz güvensiz İnternet üzerinden iletişim gönderirseniz Şifreleme, bir standart olmalı.

~

Şifreleme: Goldbug RSA alternatifleri vardır [ Düzenle ]

matematiksel hesaplamalar orman yangını gibi bilgisayarların otomasyon hesaplanır edilemez Şifreleme sadece kadar iyidir. Bu nedenle, matematiksel olarak çarpanlara bu işlem çaba kısmının yıllar gerektirdiğinden kullanılır.

Bununla birlikte, şifreleme kırılmaz ve onlar güvenli böylece prosedürler ve kütüphaneler de iyi uygulanması gerekir. RSA, bir, gerekli sık sık araştırıldı ve knackbarer şifreleme standardı olarak bugün ödenir - hızlı bilgisayardan daha da geliştirilmesi farklı bir gelecek getirebilir olsa.

eğer bu şifreleme algoritması standart bir kez güvensiz olur (z - Goldbug Messenger yüklü RSA nedenle ayrıca farklı alternatifler vardır.Kuantum Bilgisayar B.). Şimdiye kadar, RSA (en azından anahtarının bir uygun ölçüde olan, ancak geçerlidir. 3072 bayt) güvenli olmaya devam ediyor. RSA Goldbug şifreleme algoritmaları ElGamal ve devresine farksal güç analizi uygulamıştır yanı sıra, McEliece uygulanması için de gündemde. Son iki de kabul edilir kuantum hesaplama dayanıklıdır.

Goldbug uzun vadeli kamu ve özel anahtar çiftlerinin üretimi için libgcrypt ve libntru kütüphaneleri kullanır. Şu anda, uygulama başlatma sırasında on anahtar çiftlerini oluşturur. Anahtar üretimi isteğe bağlıdır. Dolayısıyla Goldbug kesinlikle hiçbir ortak anahtar altyapısı gerektirir.

geniş bir seçim olduğu gibi şifreleme isteğe de mevcuttur imza yöntemi: DSA, ECDSA, EdDSA, ElGamal ve RSA (Şekil 2'ye bakınız). İmza şifreleme belirli bir aboneden de bir mesaj olduğunu kanıtlamak için edebilmek için yapmak anahtarı bir anahtar ile tekrar imzalanmış olduğu anlamına gelir.

OAEP ve PSS şemaları RSA şifreleme ve RSA imzası ile kullanılır.

Tabii ki, her kullanıcı Goldbug ayarlayabileceğiniz kendi bireysel anahtar boyutu, " Şifreleme ", " hashType " ileri " yineleme sayısı " ve şifreleme tuz uzunluğu ( "Tuz Uzunluğu") - bu anahtarı oluşturma ve içindir şifreleme genellikle tipik parametreleri. avantajı, her kullanıcının kendileri için ayrı ayrı bu tanımlayabilirsiniz olmasıdır. Diğer uygulamalar - hatta kaynak açık uygulamaları - şifreleme yöntemi kendisi için bu kritik değerlerini belirlemek için pek kullanıcı izin.

Herhangi bir kullanıcı olursa olsun, her kullanıcı ile nasıl şifreleme algoritması, bir kullanıcının seçtiği iletişim böylece Şifreleme Goldbug tasarlanmıştır. Bir kullanıcı ve e-posta ile sohbet edebilmek için, bir RSA anahtarı seçti Kim, seçilmiş bir ElGamal tuşları: libgcrypt ve libntru kütüphanelerinin düğüm yaygın versiyonlar kullandığınızda tuşların farklı tipleri ile düğümler arasındaki iletişim ve böylece iyi tanımlanmış yer alır. Her algoritmanın her destekler ve kütüphane bu destekliyor olmasıdır. Tek şart, hem kullanıcılar hem de kütüphane veya Goldbug aynı sürümünü kullanmak olmasıdır. Eğer mevcut olan en güncel sürümünü çoğu kullanan bir arkadaşı ile programı test etmek istiyorum.

Sigara devresine farksal güç analizi özel anahtarlar gcry_pk_testkey () fonksiyonu ile doğruluk için değerlendirilir. genel anahtar kamu anahtar tanımlayıcı dahil olarak bazı temel kriterleri karşılaması gerekir.

karşılaştırıldığında RSA, ElGamal ve devresine farksal güç analizi [ değiştir ]

Şekil 2: RSA alternatifler

Devresine farksal güç analizi matematikçiler Jeffrey Hoff Taş, Jill Pipher ve Joseph Silverman tarafından 1996 yılında geliştirilen bir asimetrik şifreleme yöntemidir. Bu gevşek çatlak değil kuantum bilgisayarları için geçerli olan ızgara konularda dayanmaktadır. Ancak bu kadar yoğun (örn daha geleneksel yöntemler olarak okudu henüz ntruencrypt.) RSA gibi. Ntruencrypt (bkz .. standart IEEE P1363.1 tarafından Ntruencrypt ve devresine farksal güç analizi ).

(Kişilerin Rivest, Shamir ve Adleman göre) RSA şifreleme ve dijital imza hem de kullanılabilir asimetrik şifreleme yöntemidir. Bu özel bir anahtarın oluşan bir anahtar çifti verilerin şifresini ya da imzalamak için kullanılır kullanır ve bir kamu anahtar şifrelemek veya imzalar doğrulandı. Özel anahtar gizli tutulur ve sadece genel anahtar son derece yüksek çaba (bkz. hesaplanabilir RSA şifreleme sistemini (de) ve RSA kripto sistem (ler) ).

ElGamal şifreleme yöntemi veya ElGamal şifreleme Diffie-Hellman anahtar değişimi fikrine dayanmaktadır 1985 Kamu-anahtar şifreleme yöntemi de kriptologlar Taher ElGamal'ın tarafından geliştirilen bir sistemdir. ElGamal şifreleme yöntemi tabanlı yanı sıra sonlu düzenin bir döngüsel grup operasyonlarda Diffie-Hellman protokolü, bir. ElGamal şifreleme yöntemi provably IND-EBM kararı verecek Diffie-Hellman varsayım altında yatan grubunda önemsiz olmadığını varsayarak güvenli mi. ElGamal imza şeması (bu ile değil aynı) burada tarif edilen şifreleme yöntemleri için İlgili (ElGamal imza yöntemi uygulanmadı henüz Goldbug budur). ElGamal patent (cf .. tabi değildir ElGamal şifreleme ve ElGamal şifreleme ).

Blok Şifreleme Modları [Uygulama değiştir ]

Goldbug kullanan KTS ile CBC gizliliği sağlamak. dosya şifreleme mekanizması destekler Galois / Sayaç Modu (GCM) mevcut algoritması tarafından sağlanan özgünlük özelliği olmadan algoritması. özgünlük sunmak için, uygulama "ilk şifrelemek sonra-MAC" metodolojisini kullanır ( Şifreleme-o-MAC , ETM). Şifreli ve kimliği doğrulanmış kabın bölümüne kaynak koduna belgeleri diğer teknik detayları sağlar.

Hibrid şifreleme sistemi [ Düzenle ]

Goldbug özgünlük ve gizlilik için bir melez sistemi uygulanmaktadır. Sistemin bir parçası her mesaj için kimlik doğrulama ve şifreleme anahtarlarını oluşturur. Bu iki anahtar doğrulama ve veri kapsüllenmesi (mesajı) kullanılmaktadır. İki anahtarları daha sonra sistemin genel anahtar parçası aracılığıyla kapsüllü. Uygulama ayrıca, bu kapsülleme için oturum anahtarları dağıtılması için bir mekanizma sağlar (ya da mesajın şifreleme). Yine, anahtar kamu anahtar sistemi ve transfer üzerinde kapsüllü olabilir: ilave bir mekanizma önceden belirlenmiş özel anahtarı üzerinde oturum anahtarının dağılımını sağlar. Sayısal imzalar verilerine seçici uygulanabilir.

Örnek olarak, bu formatı gibi aşağıdaki mesaj şifreleme vardır:

EPUBLIC Anahtarı (Hash Key || şifre) || EEncryption Anahtarı (Veriler) || HHash Anahtarı (EEncryption Anahtarı (Veriler)). 

örnek daha geniş bilgi edinmek ve yöntemleri anlamak için, kapsülleme bir ilk örnek üzerinde kim için ilk şifreleme ile ilgilenir - (. Bkz MAC) Herhangi bir durumda, nasıl görebilirim şifreleme anahtarı ne karma anahtarı tamamlandıktan ve farklı şifreleme seviyelerinin veri gömülür.

Bu teknik ile ilgili olacak şifreli ve kimlik kap tarif bölümünde kaynak dosyası ile belgelerinde açıklanan, özel anahtarı ve şifreleme mekanizması kimlik doğrulama, süreç aynıdır.

AES ile simetrik şifreleme [ Düzenle ]

Simetrik şifreleme AES rasgele süreçler tarafından oluşturulan bir 32 karakterlik bir şifre - kullanılır. tüm karakterler ve özel karakterler üretiminde kullanılan olduğundan, fırsat seti kısa sürede tüm türevlerini hızlı makineleri deneyin bile sadece yeterince büyük. asimetrik şifreleme kamu ve özel anahtar çifti kullanır iken, simetrik şifreleme her iki tarafın bilmeniz gerekir gizli bir parola (dolayısıyla simetrik olarak adlandırılan, ya da Yunan 'ikiz' den (İkizler-fonksiyonu daha sonra Goldbug için bu türetilmiş) ele: Her iki taraf da gizli bir parola değişimi gerekiyor ve biliyorum).

Goldbug hem standartları kullanır: asimetrik anahtarlar SSL / TLS üzerinden şifreli bağlantılar gönderilir, aynı zamanda asimetrik şifreli mesajı ayrıca simetrik şifreleme ile korunabilir. Sonra Goldbug hatta bu örnekte olduğu gibi şifreleme üç düzeyde kullanır, kapsülleme yeniden (basitleştirilmiş çünkü hiçbir HASH / MAC veya İmza gösterilmiştir) göstermektedir:

RSA SSL (AES (ElGamal (mesaj)))

Bu formülün Çeviri: Birincisi, metin mesajı şifrelenir AES algoritması (simetrik) ile şifreli sonra yine ElGamal algoritmasına Arkadaşınızın halk (asimetrik) tuşuna, şifrelenir ve bu kapsül mevcut SSL üzerinden daha sonra / TLS p2p ağ echo yolculuğa arkadaşına (RSA kullanarak) şifreli bir bağlantı gönderdi.

Diğer tarafa simetrik parola (AES) kuruldu asimetrik (SSL / TLS) şifreleme hakkında konuşmak için de mümkündür. parola otomatik olarak oluşturulur veya İkizler sonra biz manuel olarak oluşturulabilir veya Çağrı işlevi daha da göreceksiniz. Ayrıca açık kaynak - - hangi kullanıcı parolası (örneğin, başka bir katılımcı şifreleme Bir katılımcı bir (sürekli) uç uca sağlayan uygulamalardır başka pek yoktur.B. elle) AES dize tanımlayabilirsiniz.

Noktadan-noktaya şifreleme ayırt etmek gibi bir (simetrik) uçtan uca şifreleme olduğunu. Bu nedenle, hatta kelime gibi şifreleme (daha hala tutarlı simetrik uçtan uca şifreleme) ilave uçtan uca "entegre" - tüm hakkında, çünkü sadece katılımcı Alice ve katılımcılar Bob gizli parola olduğunu biliyorum. Sunucuya Alice ve daha sonra Bob sunucu bağlantısı kurar burada A noktadan-noktaya şifreleme olacaktır. Bu sunucu iletiyi okuyabilir olabilir, bu yüzden, atkıları açar ve geri özellikle katılımcı ve merkezi sunucu bulunan nokta arasında bir asimetrik anahtar.

Goldbug Sadece elle tanımlanamaz sürekli simetrik uç uca şifreleme sunuyor, ama bir otomasyon ve anında birlikte, her zaman uzatılabilir.

~

ECHO protokolü nedir? [ Düzenle ]

ECHO protokol edilir ile - basitçe - anlamına geliyordu

öncelikle her mesaj iletimi şifreli ...

Örnek: SSL (AES (RSA * (mesaj))) *) kullanılarak RSA ElGamal'ın ya devresine farksal güç analizi olarak kullanılabilir,
 

... Ve ikincisi ECHO ağdaki her bağlantı düğüm bağlı herhangi bir komşuları için herhangi bir mesaj gönderir. Noktası. dünya kadar basit.

Sözde "dayanan küçük dünya deney Herkes bir peer-to-peer her yedi köşeleri ulaşabilir, ya da arkadaş-to-arkadaş ağı bir şekilde - ya da sadece bir arkadaşlar arasında yüklü kullanarak ECHO sohbet sunucusu paylaştı:" haberleri dağıtmak.

"Yarım ECHO" modu, tek bir hop DHZ olarak bir mesaj gönderirBob Alice B.. Alice (tam ECHO Standard yapıldığı gibi) artık o mesajı gönderir.

Tam ECHO yanı sıra, ECHO halben orada üçüncüsü Adaptif ECHO (AE). Onlar bir şifreleme belirteci biliyorum burada mesaj komşular veya arkadaşlarınıza sadece gönderilir, böylece kaydedildi. Kim mesaj iletilir değil hangi belirteci, bilmiyor.

Son olarak, ECHO henüz ECHO hesapları bilir. Bir tür güvenlik duvarı. Bu hesap erişimi biliyorum sadece arkadaş bağlayabilirsiniz sağlanabilir. Böylece, bir web-of-tröst oluşturulur, yani arkadaşlar arasında özel bir ağ. Bu şifreleme için kullanılan anahtar dayalı, ama bağımsız değil. o Hatta IP adresi ile ilişkilendirmek, hatta Şebekeye ortak anahtarınızı ilan yok.

bu nedenle bir mesaj ikinci kez almak gerekiyorsa, bu nedenle "ve muhtemelen sağlamalarının Bekanntsein (en (bu mesaj için karma değerini kullanarak) bir geçici belleğinde reddedilen karşılaştırıldı edilir: Temel olarak, her düğüm her düğüme yankı iletisi gönderir tıkanıklık Denetimi ").

Küçük bir benzetme: eko protokol şifreleme vermek karşılaştırılmış ve sürpriz yumurta almak olabilir. Bob Alice açar ve çikolata tüketilen ve Surprise içindeki plastik kapsül karşılaşır ve onu açmak ve birlikte bir oyuncak, bir Schlumpf için bulunan parçalar oluşturmak için çalıştı, Alice bir sürpriz olduğunu. 
Eğer başarılı değil ama Şirin, bu nedenle oluşturabilir ve olamaz montaj çevresinde yeni çikolata dökme, geri plastik kapsül içine öğeleri kapmak ve aynı zamanda kısım bir Schlumpf çalıştı komşusuna yumurta geçer tamircilik. 
Alice Sürpriz ve Schlumpf başarıyla monte kim bilmiyor, bu yüzden onlar kopyalanan (- bir mucize, Alice Monobloklar fotokopi makinesi neler -) ve üzerinde * tüm * arkadaşlarınızın her bir kopyasıdır. 
(Ambalajın açılması, el sanatları, sinema, paketi, açmak ve vermek yine işçiliği, film, paket, vb vermek ve ..
- Zanaat işlemleri yine bu resimde Tıkanıklık Kontrolü ile azaltılmış olur değilse ağ örnekleri (çekirdek) temsil açısından bakıldığında, ağ, Monobloklar cennet olurdu. Bir kez bilinen zanaat parçaları monte ikinci kez) değildir.
Onlar Şirin Baba ve mesajın anlamaya onlar kırmızı kapaklı bir Şirin görene kadar müdahalesi Alice belli aldı.

Nihayet: Ayrıca Goldbug uygulama sahte mesajlar ( "sahte" Simulacra işlevinden) ve simüle iletişim mesajları ile yayarlar ( "Mesaj bürünmüş") olabilir. Şifreleme şifreleme, ancak zaman zaman gönderilen saf rasgele karakterler temsil eder ve diğer zaman bazlı sadece sadece haberci-doğranmış rastgele karakterler simüle bir insan konuşma kere:

Simulacra
onay kutusunu Echo ağdan bir "taklit" sohbet mesajı aktive Bu işlev gönderir. Bu "sahte" mesajı tamamen rasgele sayı oluşur ve ayırt zor analistler, gerçek ve rastgele mesajlarla şifreli mesajları yapar. Simulacra film hem kapsayan bir terim "dir Matrix Baudrillard (onun dairesinde yazılımın Neos depo felsefesi yanı sıra değil bilinmiyor" Fransız medyası Filozof Jean Baudrillard, gerçeklik ilişkisi, sembolleri kitap Simulacres et simülasyon olduğunu ve toplum) incelendi.
taklitçi
rastgele Sahte mesajlar simüle edilebilir yanı sıra, olarak zaman zaman sohbet ve cevapları için gerçek bir kişi Goldbug programı sohbet yayar eğer. Bu mesajlar, saf rasgele veri ile doldurulur, ancak değişir - gerçek bir sohbete simüle.
Yani mesajların analizi üçüncü kaydedici ( "Kaydedici") arasında mağaza ve kayıt için tüm iletişim muhtemelen ne kabul edilir gerekiyorsa daha zor olabilir. Ama bunun da ötesinde: (. Bkz meta-veri bile yokluğu veri saklama ) bir mesaj sizin için olmuştur hiçbir neden şüpheli. Kim tekrar normal yankı güç olarak göndermek etmeyen, başarılı bir mesaj açmak olabilir. meta olarak bir etiketleme Bu mesajı başarıyla sizin tarafınızdan çözülebilir varsayımı, sigara-iletilen mesajlarda ilgiyi artırdı olabilirdi. Bu durumda Süper Echos seçeneği de vardır:
Süper yankı
Bu fonksiyon aynı zamanda başarılı bir şekilde deşifre yönlendirir ve böylece okunabilir mesajlar yine tüm arkadaşlarınıza dolu.

Süper Echo, Simulakrlar ve kimliğe bürünme böylece o mesajların çokluğunda (diğerleri için ve görünüşe göre de) size ilginç haberler için anlaşılması zor saldırganların yapmalıdır programın üç seçenek vardır.

Şimdi bir kez daha tam olarak her EKO modları bakalım:

Tam ECHO [ Düzenle ]

Şekil 3: ECHO simülasyon: Her bir düğüm bağlı her düğüme gönderir

Tam ECHO ( "Tam ECHO") varsayımına dayalı setleri onlar da sözde "küçük dünya deneyi" vuracaktır: yaklaşık bir kaç arkadaş her her bir mesaj olabilir. Her nasılsa herkes yedi köşeleri maksimum üzerinde birbirini tanıyor. Bu bir peer-to-peer veya arkadaşınıza-to-arkadaş ağında kabul edilir. Her düğüm bilinen başka herhangi bir düğümlere herhangi bir ileti gönderdiğinde nedenle, biri herhangi bir elde edebilirsiniz (bkz. Şekil 3).

Alternatif olarak, bir e-posta gelen kutusu olarak kısaltmak veya ECHO çekirdeği dayalı arkadaşlar için yüklemek için bir sohbet sunucusu tarafından bu adem-i merkeziyetçi iddiayı desteklemek, böylece tüm şifreli mesajlar katılımcıların göndermek izin verir ve olabilir hizmet edebilir.

Tüm ağ düğümleri bağlı tüm düğümlerin göndermek için sol rakam bir başlangıç ​​noktasından mesajı taklit eder.

Temelde, bu nedenle, ECHO her düğümün her düğüme her mesajı ıp'den olmasıdır. ECHO protokolü çok basit bir protokoldür, ama aynı zamanda söyleyerek, daha etkileri vardır: Hiçbir yönlendirme bilgileri ve meta pek ağdan kaydedilebilir ECHO de vardır Bu da bir yandan basit, ıskarta sözler geliyor. Her düğüm aktif bağlı Arkadaşları tekrar mesajı gönderir beri düğümler daha da mesajı iletmek için, "yönlendirme" kavramı, bir yanlış isim.

Bu olmaz, böylece ve verimli korunur, mesajın hash geçici bir önbellekte saklanır ve bir duble olarak tespit edilmiştir zaman yeniden iletim için reddedilebilir - Böylece (bağlı düğümler bir çok) bir mesaj arka arkaya aldığı ortaya çıkabilir , Bu "tıkanıklık kontrolü" denir.

o bir ZIP dosyası benzer bir kapsül içinde olduğu gibi mesajdır. Bu kapsül genel anahtarı ile asimetrik şifreleme tarafından oluşturulur. Ayrıca Paketli hala şifresiz mesajın hash olduğunu. Bir düğüm şifre çözmek için çalıştığında, yeni bir metin çıkıyor - doğru veya yanlış ya çözülebilir, hangi insan okunabilir veya rasgele karakterler yalnızca rasgele karakterler yanlış şifre çözme tekrar edildi için olduğunu söyleyerek. çözme girişiminden sonra bu ortaya çıkan metin, böylece yeniden sağlaması edilir.

çözümlenmiş mesajın hash kapsülün gönderen ekli olmuştu özgün iletinin, bir karma ile aynıdır Şimdi, eğer o için şifresini düğüm doğru anahtarı ve düz metin olarak bu mesajı kullandığı açıktır: mesajdır okunaklı ve kullanıcı arayüzü görünür. özgün iletinin ve eşleşmiyor çözme girişimi mesaj gövdesi arasındaki hash değeri, kullanıcı arabiriminde görüntülenen, ancak değil, bu nedenle başarısız çözme girişimleri bağlı komşularına daha fazla iletim için programın çekirdekte kalır.

düğüm gerekir böylece onun bütün arkadaşları tuşları ile mesaj açmak ve karma karşılaştırmak deneyin. hash değeri, bileşenlerin bir kapsül içinde tekrar bir araya paketlenmiş düğüm olarak aynı değildir ve bağlı arkadaşlar daha sonra aynı deneyin onları her gönderir.

Bir mesajın hash değeri, bu nedenle, orijinal mesajın hash şifreleme kırık olamaz, ters olamaz, hala doğru anahtarı gerektirmektedir.

başarıyla ayıklanmış olan bir mesaj, artık kimse başarılı Açılmış mesaj gönderilecek olan Super-yankıları seçeneği kullandığı sürece, gönderilecektir. İnternet paketleri değil gönderilen mesajları belirleyebilir kayıtları Yani hiç kimse.

Son olarak, onun için mesaj kapsülü anlamaya Aufzeichnern ağ trafiğini zor yapılmış olduğunu bu yüzden de, zaman sahte mesajlar ( "sahte mesajlar") ve aynı zamanda simüle eğlence haberleri (bürünmüş mesajlar) zaman göndermek yukarıda açıklandığı olabilir kendi okunabilirlik ilginçti. Tüm iletişim verileri bir yerde saklanır ve internette kayıtlı olduğu varsayılabilir unutmayın.

Sonra: Bu şifreli kapsül sırayla düğümler arasında kurulan şifreli SSL / TLS kanalı, üzerinden gönderilir. Bu desantralize, kendinden imzalı p2p bağlantı, bir "iki taramalı karşılıklı kimlik doğrulama protokolü" dir. uygulama da kapatabilirsiniz hangi SSL / TLS, kesin şekilde tanımlanır: Yani ağ düğümleri HTTPS veya hatta HTTP üzerinden iletişim kurarlar. bir çoklu şifreleme kullanır Neyse, tabii iletim duyarlıdır. Bu nedenle, her zaman onun arkadaşlarına bir HTTPS bağlantısı kurmak ve bu şifrelenmiş kanal üzerinde göndermek mesajı bekliyor hangi şifrelenmiş kapsül, sağ tuş ile uyanık öptü ve okunabilir düz metin olarak (karma karşılaştırma yöntemi ile) dönüştürülecek gerekir.

 • Gönderen A karma 123456789 özgün metni şifreler ve (o vurur önce AES kullanır ve dışarı TLS / SSL bağlantısı üzerinden biter) kapsül içine kripto metin ve orijinal mesajın hash paketleri karma.
 • Alıcı 1 (sözde) Düz Metin kapsülün alınan şifreli metin dönüştürür, ancak bu karma 987654321 ve tüm beri, bu alıcının 1 tüm arkadaşlar mevcut tüm tuşları ile tekrarlanır 123456789 tedarik edilen orijinal hash ile aynı değildir karma karşılaştırmalar, ancak, yine mesaj kapmak ve onu gönderir, başarısız oldu. mesajı kendisine veya onun arkadaşlarından biri için tabii ki değil.
 • Alıcı 2 şimdi bu karma 123456789 sahiptir ve bu nedenle 123456789 verilen orijinal hash aynıdır, bir (sözde) Düz metin elde edilen şifreli olarak dönüştürülmüş, kod çözme (bu alıcı ekranda açıkça başarılı ve bu nedenle mesajdı Süper eko seçilmiş ise ve aynı zamanda) yeniden sarılmış ve üzerine gönderdi.

ağdaki Kimse her şeyi yerel makinenizde oldu çünkü açma başarılı olabilir ne mesaj görebilirsiniz.

Yarım ECHO [ Düzenle ]

ECHO yarısı ( "Yarım ECHO") modu sonraki düğüme tek hop, z mesaj gönderir.Bob Alice B.. Alice sonra (Tam ECHO için her zamanki gibi) bağlı arkadaşlarının yolunda daha fazla mesaj göndermek değildir. Echo modu başka dinleyici bağlamak teknik tanımlanır: bu Alice düğüm bağlandığında Bob`s Düğüm açıkladı Alice haber arkadaşlarına göndermek için değildir. mesajı her düğümün noktası diğer başka bileşiklere ek net yapılmasını, doğrudan bağlantı üzerinden iki arkadaş hariç tutmak için.

Adaptif Echo (AE) üçüncü orada katı ve yarı eko ek olarak. gizli parola kadar benzer - daha aşağıda açıklandığı gibi burada, mesaj sadece o düğüm belirli bir kriptografik belirteç bilir bağlı komşuları veya arkadaşlarınıza gönderdi. Bu tabii parola gerekir önceden tanımlanmış paylaşılan ve ilgili düğümler saklanır.

Yani bir ağ konfigürasyonunda bir mesaj kullanılabilecek yolları tanımlanmış. Örnek: Bütün Alman hub Adaptif ECHO için ortak bir parola kullanıyorsanız bunlar parolayı bilmiyorsanız, mesaj diğer ulusların düğümlerinde hiç görünmüyor. Bu durumda, bir yönlendirme ancak düğümlerinde, mesajın içinde konumlandıran değildir olarak tanımlanabilir.

Bu nedenle parolayı bilmeyen, mesajı alır ve geçmedi! Adaptif ECHO bilinen veya mevcut (her biri açılış girişimi için herhangi bir mesaj almaz, normal durumda bir akım yönlendirme, içinde olurdu) değil iletilere açılamaz mesajlardır.

Adaptif ECHO (AE) aşağıda bölüm bu nedenle bu seçenek hakkında daha fazla tam rapor verecek.

ECHO Hesaplar [ Düzenle ]

Dahası, eko ECHO Accunts bilir. Bir hesap ya da güvenlik duvarı bir tür. Sadece arkadaş bu hesap için oturum açma bilgilerini biliyor birleştirmek sağlamak için kullanılabilir. Böylece, sözde Güven Web güvene dayalı bir ağa kurdu. Şifreleme anahtarı diğer uygulamalarda olduğu gibi, bunun bağımsızdır dayanmamaktadır. Bu şifreleme için genel anahtar IP adresiyle ilişkili edilmemelidir avantajına sahiptir; ya da kullanıcı bulmak için, bir DHT örneğin, arkadaş ağdaki IP adresini bildirmek zorundadır. Yankı accouts bir sağlamak peer-to-peer bir için (P2P) bağlantısı - Arkadaş-to-Arkadaşlar için (F2F) ağ veya bağlantının her iki tür izin verir. Bu nedenle, her iki Goldbug paradigmalar için tasarlanmıştır.

aşağıdaki gibi Echo işlevini hesapları:

 1. Bağlama bitiş noktaları hesap bilgilerini tanımlayan sorumludur. Tek bir kullanım (tek seferlik hesabına veya bir defalık kullanım) için tanımlanabilir bir hesabın oluşturulması sürecinde. Hesap adı ve hesap için parola karakterlerden en az 32 bayt gerektirir. Uzun şifre nedenle gereklidir.
 2. Bir ağ bağlantısı oluşturulduktan sonra, bağlayıcı uç nokta kimlik doğrulaması için bir istek ile talepte bulunan düğüm bildirir. akran onbeş saniyelik bir zaman aralığı içinde tespit edilmemiş ise bağlayıcı uç nokta bağlantısı düşecek.
 3. istek kimlik doğrulaması için alındıktan sonra, akran bağlayıcı bitiş yanıt verir. akran sonra aşağıdaki bilgileri iletir: hHash Anahtarı (Tuz || Time) || Hash Anahtar hesap adı ve hesap şifre uyumlu bir özetidir Tuz. Şu anda, SHA-512 karma algoritma bu karma sonucunu oluşturmak için kullanılır. Zaman değişken bir kaç dakika çözünürlüğe sahip. akran şifreleme tuz değerini korur.
 4. bağlayıcı uç nokta peer bilgileri alır. Mantıken o kurmuştur tüm Koten için bu hHash Anahtarı (Tuz || Time) işlenmiş. Son nokta bir hesap belirleyebilir, o bir dakika bekler ve başka bir arama gerçekleştirir. Bu karma anahtar hesabına eşleşen bulundu ise, bağlayıcı uç nokta eş önceki adımda oluşturduğunuz benzer bir ileti oluşturulur ve akran bilgi gönderir. doğrulanmış bilgiler saklanır. 120 saniyelik bir süre sonra, bilgiler silinir.
 5. son nokta bağlama şifreleme tuz değerinin analizi de dahil olmak üzere, ancak, bu sefer - akran bağlayıcı bitiş noktası bilgileri alır ve içinden benzer bir doğrulama işlemini gerçekleştirir. İki tuz değerleri daha sonra açıkça tutarlı olmalıdır. Son nokta bile on beş saniyelik zaman aralığı içinde kendilerini tespit edilmemiş ise akran bağlantısını düşecek. Bir anahtar şifreleme için dahil hesap sistemi daha da rafine edilebilir tesadüfen unutmayın. ek anahtar daha sonra kesin bir zaman çerçevesi tanımlamanızı sağlar.

Bu müzakere mevcut değildir sırasında SSL / TLS ise, biz takip edebilir protokol savunmasız: Bir ara istasyon Üçüncü adımda değerleri kaydetmek ve dolayısıyla bağlayıcı bitiş noktası gönderebilir. Sonra bağlayıcı bitiş noktası bilinmeyen bir bağlantı hesabına erişim izni verebilir. kayıt cihazları, sonra dördüncü aşamada değerleri, yani bağlayıcı bitiş noktası yanıtını iletmek gasp ve akran bilgi verebilir. Bilgilerin doğru ise, akran sonra bu yeni bağlama bitiş yanıtını kabul eder.

ECHO-Grid [ Düzenle ]

Şekil 4: ECHO Izgara: Biz ECHO protokolü hakkında öğretmek zaman, sadece harfler ve böylece çizilmiş ve olmak E_C_H_O basit bir ECHO Izgara şablonu oluşturur.

Öğrencilerin konuşma ve ECHO protokolü hakkında öğretmek, o zaman biz sadece harfleri ECHO ile ECHO tablo çizmek ve O4 için E1 düğümleri yeniden numaralandırmak ve altta bir bağlantı hattı ile harfleri bağlayın (bkz. Şekil 4).

Örneğin, daha sonra bileşik E1-E2, bir komşusuna bir IP bağlantısı gösterilir.

Her hesap noktaları şimdi anahtarı takas olursa, yani P2P / F2F ağın IP bağlantılarının düzeyinde yeni bir katman olarak ortaya çıkacak bağlantıları oluşturmak.

Goldbug altında yatan mimari kriptografik Yönlendirme sadece bir çekirdek programında kurulan özenli, ama yukarıda belirtilmiş, dönem "şifreleme yönlendirmelerin" paradoksal yankı protokolü ile yönlendirme yoksun.

Echo "ötesinde" Yönlendirme: Birincisi, mesaj paketleri yönlendirme bilgilerini (alıcı) içermez ve onlar sadece tüm bağlantılar için her şeyi göndermek çünkü düğümleri, dar anlamda hiçbir "yönlendirme" kullanın. İkincisi, aynı zamanda şifreleme anahtarı, mesajı deşifre girişimi, (hatta mesaj paket bağlı değil) hiçbir adres, ama sadece bir kutuplaştırıcı Bille geçerli: o bize farklı metinleri görmek ve muhtemelen anlamaya olanak tanır. yankı protokolde, terimi yerine "yönlendirme" nin "Traveling" kavramı, bu nedenle de daha fazla kullanılır.

(Bkz. Örneğin tamamlayıcı Ayrıca düğüm bir aracı olarak muhatabın adına değil ileriye olduğu gibi yasal bir yorum daha sonra burada gerçekleştirin görülen, ancak herhangi bir komşu bağımsız bilgilendirdi.B. diğer yönlendirme modellerinde böyle yönlendirmeleri Antsp2p onun ile karınca algoritması , Mute , AllianceP2P , RetroShare , soğan yönlendirme veya I2P ).

aksi halde (o deşifre değil veya olabilir o) Herhangi bir şifreleme "şeyler geçmiş yüzmek" echo protokol bırakır - mahallede iyi bir üne yayıldı gibi, daha sonra haber Echo yayılır. İlginç sorular profesyonel bir İnternet düğümün doğru özel bir İnternet düğümü farklı şifrelenmiş paketleri düşünmelisiniz ve örnekleri için olup olmadığını, tabii ki, tüm arkadaşları ve komşuları, z elde bilgi paylaşmak isteyip vardır.Star Trek bilinen göre B. Borg Kolektif paradigma: herkes kaydedilebilir mesajlar komşularının tüm (değil yarım veya uyarlanabilir yankı kullanılması durumunda ve tüm (deşifre de anlaşılan mesaj gövdesi) olabilir eğer) erişimi vardır. Buna karşılık, düğüm, düğüm bir "postacı", "satıcı", "forwarder" veya "arabulucu" gibi daha tarif edilebilir bir "egemen" ya da "elde ve (yönsüz) bilgi CompaniesRecent" diğer ağlarda, daha fazlası var.

Çünkü, eko modları ve şifreleme istasyonları temsil, ama sonuçta özellikle olabilir için: - ( "Seyahat" iyi) basit bir ağ diyagram olarak eko-Grid "yönlendirme" analizi için sadece tasarlanmıştır grafik teorisi yolu: uygulamak bir mesaj Alice, Bob Ed ve Mary arasındaki grafik aşağıdaki örneklerde olduğu gibi, ağ yapısına bağlı olarak açıklık, ama aynı zamanda yankı hesapları, yarım veya tam eko ​​ve adaptif yankı kullanımı ile olacaktır.

Alice, Bob Ed ve Mary [anahtar-değişimi örnekleri Düzenle ]

Şekil 5: ECHO Grid Alice Bob, Ed ve Mary - ECHO bir örnek.

Şekil 5 Aşağıdaki örnekler daha kapsamlı ele alınabilir - onlar Goldbug istemci fonksiyonları birkaç kelime ve süreçleri kullanın, böylece deneyimsiz okuyucu programı da temel fonksiyonları ile bir kez bu bölümü atlayın ve olabilir (kurulum, sohbet, e-posta) ) öğrenmeniz gerekir ve daha sonra daha sonra bu teknik örnekler üzerinde pick up ve anlayabilir:

 • Alice (IP = E1) ve Bob (IP = C3) kamu anahtarlarını alışverişinde ve aşağıdaki IP Komşular üzerinden bağlanır: E1-E3-E5-E6-C3.
 • ve komşuları IP bağlantılarını kullanmak: Bob (C3) ve Maria (O4) onlar da şifreleme için onların genel anahtarları alışverişinde, sadece arkadaşız C3-C4 H5 H3 H4-H6 O3 O4.
 • Son olarak, Maria (O4) Ed (H1) bir arkadaşım. Ya yol üzerinden iletişim: O4-O3-H6-H4 H3 H1 veya yolunu kullanın: O4 O2 O1-O3-H6-H4 H3 H1. yankı protokol bu nedenle herhangi bir IP komşu herhangi bir bağlı bir IP komşuları için herhangi bir ileti gönderir yana, yol hızlı mesaj teslim etmek, başarılı olacaktır.
 • Bu tür komşularından Doğrudan IP bağlantıları.B. E1-E3 oluşturarak sözde yapabilirsiniz. "Echo hesaplar" hedge edilmektedir: Başka hiçbir IP adresi E1 olarak komşular E3 sözde "dinleyici" bağlanabilirsiniz. Şifreleme anahtarlarını bağlı olmaksızın - - Bu yöntemi, bir web-of-tröst oluşturulan kullanarak henüz size sohbet veya e-posta anahtarını ticaret kiminle bir arkadaşa ihtiyacım var.
 • "Sözde Kaplumbağa Atlamalı " çok daha etkili Echo ağında olup: Ed ve Alice sözde "Star Işın Mıknatıs" Dosya Transferi alışverişinde ise, yolun H1 H3 H5-C4-C3-E6 üzerinde yankı protokol paketlerini taşınan E5-E3-E1. Maria rotada değil, ama Starbeam Magnet biliyorsa, tam yankı üzerinde de paketleri alacaksınız. Avantajı (atlamalı tuşu üzerinden gitmek, ama IP bağlantıları aracılığıyla olmadığını, örneğin olduğunu.) Güven Web gibi. Temelde, her şeyi her zaman şifrelenir, neden kısa yolu alamaz?
 • Bir "buzz" ya da "ge-eko-ter IRC Kanal" (e * IRC) olarak adlandırılan - uzay böyle can.B. oluşturma veya en yakın O2 ile "ev sahipliği" olması. sadece kullanıcı Ed Buzz alan adını bildiğinden, diğer bütün komşular ve arkadaşlar dışarı bırakılır. Avantaj: bir odada bilinmeyen arkadaşlar bu bir kamu örnek kullanmadan konuşmak için olabilir ile.anahtara sahip hiç alışverişinde - RSA gibi. Bunun yerine, sadece bir "buzz" / "e * IRC" uzay için tek bir mıknatıs ( "tek seferlik-mıknatıs") kullanabilirsiniz.
 • Maria Ed ve Bob karşılıklı arkadaşı olduğunu ve C / Ç (bakım) işlevini e-postalar için aktive: çevrimdışı olmasına rağmen, çünkü Bob göndermek için bu Ed izin verir, e-posta: Maria e-postaları kurtarır arasında, Bob sonra çevrimiçi gelir.
 • Ayrıca: Alice sözde sanal "E-posta Kurumu" yarattı. Ed Alice onun kamu e-posta anahtarına gönderir - Ed onun programında onunla mıknatıs Alice tarafından "E-posta Kurum" ekler: e-postalar sadece önbelleğe çünkü bu bir POP3 veya IMAP sunucusuna karşılaştırılabilir değildir a. Şimdi Alice Bob ve Ed e-posta Maria çevrimdışı olmalıdır bile (e-posta kurum) önbelleğe alınır.

Yukarıdaki grafikte örnekleri takip etmek yararlı olacaktır.

Adaptif yankı (AE) AE ve belirteçleri [ Düzenle ]

Şekil 6: Adaptif ECHO (AE): adaptif ECHO "Hansel ve Gretel" örnek

"Uyarlanabilir yankı" açıklaması için başka ilişkili harfleri A ve E çizilir ile Izgara (bakınız Şekil 6) olabilir yankı.

Eğer, sohbet arkadaşı ve bir sohbet sunucusu olarak düzenlenmiş bir üçüncü düğüm noktası program AE belirteci ( "Adaptive belirteci echo") aynı insert, daha sonra sohbet sunucusu sadece arkadaşınıza mesaj göndermek olacak - ve değil diğer tüm bağlı komşular veya kullanıcılar normal olarak katı yankı modu ile durum olurdu.

AE-belirteci, en az 96 karakterden oluşan bir parola gibidir. Adaptif yankı zaman bilgi sadece düğümleri veya token yanı AE biliyorum bağlantı ortakları üzerinde MESAJLARI göndermeye devam diğer tüm düğümler öğrenmek Konotenpunkt yayan eşlik ediyor.

AE-Token olduğu hiçbir diğer hesaplar parola alabilirsiniz biliyorum ya da mesajı görmez kim etmektedir. Bu nedenle olası komşular ve muhtemelen assumable örnek, potansiyel "Kaydedici" herhangi bir iletişim kaydetmek hariç tutulacak ve ardından mesaj özüne gelmek için birden fazla şifreleme kırmak için denemek istiyorum.

grafiği belirlemek için, Adaptif Echo güzergah, çeşitli düğümler karşılıklı düzenlemek ve parolayı kaydetmek gerekir. adaptif yankı durumunda bir yönlendirme söz edebiliriz.

Hansel ve Gretel - uyarlanabilir yankı modu bir örnek [ değiştir ]

uyarlanabilir yankı peri masalı klasik örneği olarak hizmet vermektedir açıklamak için Hansel ve Gretel . Yukarıda açıklandığı AE Izgara kişilerde Hansel Gretel ve kötü cadı noktaları olarak çizilir. bu fark edeceksiniz kötü cadı olmadan birbirleri ile iletişim kurabilir şimdi Hansel ve Gretel düşünüyorum. onlar cadı ile ormanda ve ( "kırıntıları") ve Beyaz çakıl ( "beyaz pebbels") yine bu ormandan öğrenmek ve ekmek kırıntıları ile rotayı işaretlemek istediğiniz sonra masalları.

Bu masalları içeriği şimdi açıklamak ve ızgara veya iletişim grafen, "beyaz çakıl taşları" olarak adlandırılan bir şifreleme belirteci noktaları kullanılabilecek yukarıdaki ızgara deseni de uyarlanabilir yankı gösterebilen:

düğüm A2, E5 ve E2 aynı AE belirteci kullanıyorsanız, o zaman E6 düğümü A2 (Hansel) ve düğüm E2 (Gretel) yerini alacak bir ileti almaz düğüm. düğüm E5 bilinen belirteç "beyaz çakıl" hakkında "Wicked Witch" göndermek için E6 işaret hesaplara mesaj göndermek ( "white_pebbles") ( "Kötü Cadı") öğrenmek olmadığından. Bir öğrenme ( "adaptif") ağ uyarlamalı için.

Bir "uyarlanabilir yankı" ağ böylece hiçbir hedef bilgilerini (: "Karıncalar Yönlendirme" daha yukarıda da bakınız) saptandı. Çünkü - Unutmayın, "Yarım yankıları" modu bağlı komşularına tek hop gönderir ve "Tam echo" belirsiz bir atlama sayısı ile tüm bağlı düğümlere şifreli mesajı gönderir. ve AE-Token biliyorum düğümlerini bağlayan yoluyla gönderilen iletiler için - "Echo Hesaplar" diğer kullanıcıların ancak, tutmak, yardımcı veya katılmadan bir güvenlik duvarı veya yetki kavramı neredeyse engel olurken grafen veya yol-münhasırlık "AE belirteçleri" ,

Birbirinizi ( "Trust Ultra-bakan") ve Güven bir Web tanımlamak güven istiyorsanız Sohbet sunucu yöneticileri, diğer sunucu yöneticileri ile belirteci alışverişi yapabilirsiniz. Ağ laboratuvarlarında veya üç evde, dört bilgisayarlar sadece adaptif yankı denemek ve sonuçlarını belge olabilir:

adaptif yankı test sadece üç ya da daha fazla bilgisayar ile bir ağ kullanmak (ya da (endingless) tek bir makinede Programın birden çok örneğini başlatmak ve bağlanmak için ikili dizine dosya olarak "SPOTON_HOME" kullanın) ve yerine daha sonra bu örnek dizisine için:

 1. Bir sohbet sunucusu olarak bir düğüm oluşturun.
 2. Bir müşteri olarak iki düğüm oluşturun.
 3. sohbet sunucusuna iki istemcileri bağlayın.
 4. istemciler arasında anahtar değişimi.
 5. Normal iletişim becerileri hem müşterileri deneyin.
 6. sunucu üzerinde bir AE belirteç olarak ayarlayın.
 7. Normal iletişim becerileri hem müşterileri deneyin.
 8. Şimdi istemci aynı AE belirteci ayarlayın.
 9. Sonucu bir yere yazın: Sunucu düğümü artık AE-belirteç ya da bilmiyorum diğer düğümlere, mesajı gönderir.

Bu örnek, kolay tekrarlanabilir olması gerekir.

ECHO protokolü çalışır gibi [ değiştir ]

Şekil 7: ECHO PROTOKOL işler gibi

Birlikte şimdi farklı yöntem ve seçenekler atfen, bitişik rakam 7 karmaşık bir bakış olabilir.

 • "Tam Echo", "Yarım Echo", Adaptive Echo "ve" Echo Hesapları "farklı kullanım örnekleri grafikte vardır Resimde.
 • Bir ayrım fiziksel IP bağlantılarını ve anahtarlar sanal bağlantıları arasında yapılır. Tuşlar Bu nedenle mutlaka bir IP bağlantısı ile ilişkili değildir.
 • Kullanıcılar simetrik şifreleme detayları ve jeton ve hesap kimlik bilgileriyle de mıknatıs URI'ları asimetrik ortak anahtar takas, ancak.
 • Bağlantı düğümü bağlantılara izin ve mesajlar özel hitap olarak yasaklamak ya da atlama ele göndermek olabilir.
 • Buna göre, farklı iletişim senaryoları ortaya çıkar.

Örnekler:

 • a. Kullanıcılar H4 bir AE belirteci vardır. O HG belirteci tanımıyor O-kadranda (bağlantı düğüme H6 aracılığıyla) mesaj göndermek değildir.
 • b. H3 H4 bir mesaj gönderir, buna "Yarı eko" 'in bir bileşiği olduğu, H4, sonra, aynı zamanda, bu mesaj değildir gönderir.
 • Cı. o yankı hesap için giriş bilmiyor çünkü kullanıcı E2 kullanıcılarına E1 bağlanamıyor.
 • d. Kullanıcılar O1 ve birbirleri ile O4 sohbet ve şifreleme için sadece ortak anahtar var.
 • e. Aynı grup sohbet odası URI-mıknatıs aracılığıyla (ayrıca Buzz veya e * IRC olarak da bilinir) Kullanıcı H3 ve C5 sohbet.
~

İlk kurulum ayarlama [ Düzenle ]

Yazılımın ilk ilk kurulum, kolayca sadece bir kaç adım

 1. program ve lansman (Windows) Goldbug.exe Sıkıştırılmış
 2. oturum açma şifresini oluşturmak, şifre anahtarı
 3. çekirdek etkinleştirin
 4. IP ile bir komşu bağlanın
 5. Arkadaşına tuşu ve sohbet veya e-posta yoluyla şifreli iletişim ile takas başlayabilir ...

Goldbug Messenger kullanıcı arayüzüne sahip (ayrıca arayüz veya Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) olarak adlandırılır) ve bir çekirdek. Her ikisi de bir ikili olarak verilmiştir (yani Windows GoldBug.exe ve Spot-On Kernel.exe denir).

Program, örneğin çıkarılan yolundan GoldBug.exe başlatın.B. C: /GoldBug/goldbug.exe veya C: /Programme/GoldBug/goldbug.exe.

Eğer bir 16 karakterli giriş şifresi ve bir takma ad tanımlama, programı ilk kez başlattığınızda. Sonra şifreleme için kase oluşturun.

Aksi takdirde her goldbug.exe başlangıcında butonuna yalnızca çekirdek "Activate" sonra bu sekmede var sonra arkadaşlarınıza ya da bir sohbet sunucusuna bağlantı koordine hangi etkinleştirmek için. Çekirdek dosya spot-on Kernel.exe de Goldbug programından veya öylesine kesilir. Goldbug basit tutulur ve masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için ek optimize edilir, bu nedenle bu çekirdek için bir arayüz.

İki giriş yöntemleri [ değiştir ]

Şekil 8: Set şifre üreten tuşu ve aktif çekirdek: Goldbug Messenger için bir şifre oluşturun

Eğer Goldbug ilk kez başlattığınızda, bir takma mavi kutuda vermek ve bir parola tanımlayan (bkz. Şekil 8). iki yöntem vardır: parola yöntemin veya cevapları (Soru / Cevap) yöntemi.

Şifre en az 16 karakter uzunluğunda olmalıdır. Bu çok uzun ise, hangi hatta üç tür kısa bir parola tekrar edebilirsiniz.B. "passwort_passwort_passwort", ancak şifre daha sonra rastgele bir dize ile biri olarak güvenli değildir. aşağıdaki gibi, iki yardımcı yöntem ayırt edilebilir:

Parolası yöntem
Bir "tuzlu karma" anlamına Hash (parola + tuz) kullanılır. yerel olarak depolanan olmayan bir şifre, ama sadece giriş karma oluştururken.
S / Bir Yöntem
Bir "anlamına Hash (Soru, Cevap), HMAC " (hash tabanlı ileti doğrulama kodu) kullanılır. Ve soru ne cevap ne makinenizde depolanır ve bir şifreleme tuz rastgele makine tarafından oluşturulan değil. Bunun yerine bir soru sen de soru işareti yazarak ders olmadan iki şifreleri. soru ve sonraki girişlerde de cevabı ise ilk tanımı burada ikinci giriş kontrolü ( "Onay") tanımlanmış edilmiş ve tam olarak girilmelidir şifre yöntemi olarak (yazım hataları için) yapılır unutmayın.

Oturum açma parolası şifreli kaptan oluşturulan karma hangi özel anahtar şifreleme için saklanır kilidini yana, oturum açma işlemi korumak ve giriş şifresi özellikle önemlidir. Bu nedenle, iki yöntem saldırganların ağır hale getirmek için, yukarıda dikkate bahsedilmiştir: Bu nedenle) Seçtiğiniz hangi yöntemi bilmiyor ve b) soru-cevap tekniği, çok yukarıda ayrıca güvenli zaten tarif çünkü ne soru, henüz yanıt yerde saklanır. Eğer soru-cevap ve iki tek maç bildiği gibi kabı açabilirsiniz.

Çok Klavye logger girişler fiyat vermek vermemek için, giriş girişi sanal klavye kullanmak için seçeneği (Şekil 9). Bu şifre giriş hattı üzerinde bir çift tıklama ile başlar. En azından, sadece fare tıklamaları kaydedildi ama burada hiçbir tuş vuruşlarını vardır.

Şekil 9: Goldbug sanal klavye

Temelde, özel anahtar yeterince güvenli bir kapta şifrelenmiş biçimde saklanır önemlidir. Özellikle sanayi firmalarının erişim, aksi takdirde kolay özel anahtarı dokunun ediyorum mobil işletim sistemleri üzerinde yapacağı varsaymak makul görünüyor. Bu bile tarayıcıda teklif şifreleme veya posta sağlayıcısı çevrimiçi anahtarları saklanan kritik web posta hizmetleri ile sorgulamak özellikle olduğunu. Şifreleme her zaman makine üzerinde yer almalıdır ve bu kaynak açık müşteri ve muhtemelen hangi tarayıcıyı kullanmak için herhangi bir çevrimiçi Web uygulaması - Ayrıca self-Oluşturuldu - Online anahtarı yatırmak gerekir. senin muhtemelen yeterince şifreli değil özel anahtarı toplayıp tehlike çok büyük. Ayrıca program denetimleri özel anahtar şifreli konteyner için on-access şifreleri koymak gerekir, ve uzaktan başlatılan yükle tarafından özel anahtar özel dikkat eski sürükleyici. işlemlere ve güvenli erişim - - analiz özel anahtarı bile az kaynak açık Messenger şifreleme ile bir yandan sayılabilir, bir güvenlik denetimi geçirmiş, şifreli depolama güvenliği konusunda zar zor yeterli.

şifreleme için 10 tuşları Nesli [ Düzenle ]

ilk kez Goldbug Messenger'ı başlattığınızda şifreleme anahtarı oluşturmak istiyorsanız, bir pop-up penceresi sorar. Anahtar nesil For You 3072 bit (varsayılan) bir anahtarını girin veya daha büyük seçin ve yeni anahtarlar (yeniden) diğer seçenekler gibi algoritma hashType, Şifreleme, tuz-uzunluk veya yineleme sayısı oluşturmak bile seçebilirsiniz olmalıdır.

Oluşturulan tuşları alt yolda saklanır "/.spot-on" dir. Yeni anahtarları ve tüm kullanıcı verileri silinecek olan yeni bir giriş kurmak istiyorsanız, o zaman kolay bu yolu silip yeni GoldBug.exe başlatın. Aynı ana menüde "olabilir !!!_Total_Database Sil _ !!! " elde edilebilir.

Aşağıdaki fonksiyonları (bir şifreleme anahtarı yanı sıra (isteğe bağlı) imza için bir anahtar) oluşturulan asimetrik anahtarlar:

 • sohbet
 • E-posta
 • poptastic
 • URL'ler
 • rosetta

Her fonksiyon sırayla bir özel anahtar çifti kullanan bir güvenlik özelliğidir. Sohbet anahtarı tehlikeye istiyorsanız, böylece e-posta şifreleme etkilenmez. Ayrıca, sadece sohbet anahtarı ve e-posta tuşu ve arkadaşlar geçebilir. Böylece, sizinle sohbet etmek ya da sadece entegre URL veritabanı p2p web arama fonksiyonu için URL'ler yerine muhtemelen e-posta ya da izin kim karar verebilir.

kullanıcı arayüzü minimal görünümü genellikle tarif: Eğer "tam görünüm" ya da "minimal görünümü" arasında seçim yapabilirsiniz ana menü. bu seçeneklerin çokluğu gerekli olmayabilir gizler çünkü bilgisayarlarla iyi değil bilen herkes, en az görünüm seçmelisiniz. Basit tutun. İlk kurulumda, azami görünüm mevcut değildir seçin, ilave giriş ve ayarlanabilir sadece görünür. kullanıcı arabiriminde daha fazla ayrıntı görüntülemek için yeteneği, bu nedenle kısaca bahsetmek gerekir, çünkü sadece birçok detay çekirdek aktivasyonu ve anahtar sekmesinde kriptografik değerlerin altında son noktaya bakın bu noktada, çünkü vardır (sadece maksimum görüş ortamda) nesil bulabilirsiniz. değerler genişletilmiş kullanıcı görünümünden bir yenilenen anahtar üretimi ile ayrı ayrı ayarlanabilir. Ancak, ilk kez müşteri kullanan herkes, tipik ayar değerleri otomatik olarak hazır DHZ vardırB. tuşuna 3072 bit (önceden tanımlanmış) bir boyutu vardır.

olmayan minimal görünümü dolayısıyla sekmesinde göstermek için z "çekirdek etkinleştirin".B. kullanıcı arabiriminde aşağıdaki unsurları:

çekirdek Yolu
Burada çekirdek yolunu girebilirsiniz. ile çekirdek "yer-üstünde kernel.exe" doğru ayarlanmış yolu, daha sonra yol, yeşil vurgulanır edin. Aksi takdirde, çekirdeğin yürütülebilir dosya nerede bakmak veya GUI (goldbug.exe) yürütülebilir dosya olarak kopyalamak veya buna yol passe.
PID
PID numarası yürütülebilir Windows işaretlenmiş edildiği süreç kimliğini tanımlar. Windows Görev Yöneticisi işlem kimliklerini bulabilirsiniz.
"Anahtar rejenerasyon" fonksiyonu
yeni değerler ve seçenekleri ile - "Rejenerasyon" fonksiyonu ile de ayrı ayrı anahtarlar yeniden üretebilir. onay kutusunu Tobiano, değerleri ayarlamak ve ilgili tuşa yeniden üreten. Sonra size yeni anahtar var ama anahtar iletişim kimliği, çünkü arkadaşlarınız, mevcut tekrar sormak.

Diğer seçenek çeşitliliği de daha sonra açıklanacak olan bir pop-up penceresi ana menüsü / seçenekler altında bulunabilir.

çekirdeğin Aktivasyon [ Düzenle ]

ilk kez Goldbug Messenger'ı başlattığınızda çekirdek etkinleştirmek istiyorsanız, bir pop-up penceresi sorar. Aksi takdirde, diğer tüm başlar sonra gitmek, bu sekme, basında kırmızı "Kernel Enable" butonuna giriş yapmanız gerekmektedir: düğme çekirdeği çalışan, yeşil olduğunda.

Eğer program arayüzü kapatırsanız, çekirdek çalışmaya devam edecektir. İlk çekirdek devre dışı bırakmak ve daha sonra GodBug GUI kapatmak için bu nedenle tavsiye edilir. Başka bir pop-up penceresi sonra sormak ama her durumda olacak, (çekirdek ve GUI) hem de kapalı olması durumunda. Aksi halde, hiç kimse açık arayüze açabilirsiniz, böylece gerçekten bir Web sunucusuna bazen arzu edilir bir GUI olmadan çekirdek çalışıyor.

GUI geçmesine izin vermek istiyorum, ama hiç kimse senin yokluğunun girdileri veya değişiklikleri sırasında yürütmek gerekiyorsa, o da düğmesini tıklayın "kilit" alt durum çubuğunda olası sol, kullanıcı daha sonra kapanır ve girmek için Giriş sekmesine döner şifrenizi geri, böylece diğer sekmelerin çalışan süreçleri ve girişler görünmez. Yine un-en kilit-, basına tekrar yüzeye durum çubuğunda Kilit düğmesinin ve sonra bir pop-up pencerede parola (ler) vermek.

Ayrıca sol alt tarafından, ilk LED durum satırında çekirdek basıldığında, etkin / devre dışı olabilir. Yeşil ise, çekirdek kırmızı olduğunda, çekirdek kapalı aktiftir. merkezi LED'i bir dinleyici / IM sunucusu kurmak olup olmadığını gösterir ve üçüncü LED bir komşu / Server aktif ve başarılı bir bağlantı yapmış olup olmadığını gösterir.

IP adresi ile bir komşu [bağlamak için Düzenle ]

Şekil 10: IP adresi Ekle ile bir komşu (Basit Görünüm)

Ne zaman ilk proje-sohbet sunucusunun IP adresi otomatik olarak bir komşu olarak eklenir ve bu bir web sunucusu veya ev bağlantı düğümünü kendi sizin kadar arkadaşlarınızla test bilge sohbet edebilirsiniz hangi aracılığıyla geçici sohbet sunucusu olarak hizmet vermektedir aktive yaratılan veya doğrudan birbirine bağlayan var. Bilimsel projenin bölge test ediniz. Test deneyleri kullanın.

"Komşu bağlamak": Başka eklemek, bu yüzden sekmesine gitmek istiyorum Böylece, bir sohbet sunucusuna ile çekirdek aktivasyonu sonra doğrudan bağlantılıdır. Bu komşu veya Spot-On çekirdek çalışır veya Goldbug Messenger kullandığı bir arkadaşı (bakınız Şekil 10) hangi web sunucusunun IP adresi için bir giriş alanı gösterir.

alanında komşu düğümlerin IP adresini verin. noktaları ile IP adresinin her üç basamaklı (IP V4) tarafından ayrılır. Bir blok sadece iki puan, z içerir.B. 37100100100, daha sonra 37 ilk blokta yere yerleştirilebilir veya 37 üst iki pozisyonda girdi. Daha sonra "Bağlan" düğmesine basın. IP adresini varsayılan bağlantı 4710 üzerinde saklanan ve tabloda bir bileşik olarak görünür.

Bir hata mesajı görünürse, sonra IP adresi zaten girilir. tüm komşuları silmek için, daha sonra "bütün komşuları Sil" düğmesine basın ve (komşu görünür olarak, bağlam menü düğmesi veya tablo içinde sağ fare düğmesi ile) tekrar IP adresini basabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, sabit disk ve dosya üzerinde ./spot-on yükleme yolu "neighbors.db" silinir. Bir zamanlar yeni de oluşturur ve daha sonra boş.

çekirdek etkin olduğunda (sol, ilk yeşile döner durum çubuğunda LED) ve komşu bağlı olduğu (merkez yeşil LED ışıklar), tüm başarıyla çevrimiçi yüklenmiş ve. Kolayca şimdiye kadar başarılı olması, bir IP adresi girin ve bağlantı düğmesine basın.

Eğer bir sunucu olmadan doğrudan bağlamak istiyorsanız, bunlardan gerektiği bir tablatura bir dinleyici Sohbet sunucusu oluşturmak (ve bağlantı noktası için güvenlik duvarı bırakın ve muhtemelen onun makine, su detay ek olarak yönlendiriciler bağlantı noktasını ileri) çağırdı.

Daha fazla ayrıntı görmek isteyen, en az görünüm de tam görünümüne geçebilirsiniz: Bu görüşe göre IP adresinin yanı sıra, IP adresinin port numarası ayrı ayrı konfigüre edilebilir olduğu açıktır. Varsayılan Ayrıca Goldbug port 4710. kullanır, program aynı zamanda tetikleyici yanı sıra IPv6 üzerinden Dinamik DNS üzerinden bağlantılı bir dinleyici / sunucu çalıştırılabilir. Daha sonra DNA IP bir ama bir alan adı hiçbir sayı dizisidir zaman. Altta yatan kutusuna daha fazla güvenlik seçenekleri ayarlanabilir veya bağlantılı sunucu (örneğin bir proxy üzerinden ulaşılabilir.B.) TOR ağı arkasında Goldbug kullanmak istiyorsanız.

~

sohbet fonksiyonu [ değiştir ]

Şekil 11: Goldbug-İleticiler'in Sohbet sekmesi

Şimdi oturum açma şifresini tanımlanan, anahtar oluşturulan çekirdek etkin ve komşu / sunucu bağlanır, yani durum çubuğunda yeşil LED iki, sonra bir arkadaş bir anahtar değişim ve sekme sohbet iletişim ile (Şekil 11 ışık görebilirsiniz ) veya pop-up pencere tanımlanmış bir abonenin başlaması için. aşağıdaki gibi anahtar değişimi tarif edilebilir:

alışverişi ile arkadaş ekleyin ve anahtar [yapıştırın Düzenle ]

Yapıştır veya çıktısı anahtar Repleo veya E-posta adresi: Şekil 12: Sekme "Anahtar"

Sadece bilinen bir standart olduğu gibi Goldbug, bir kamu / özel anahtar altyapısı kullanır: genel anahtar arkadaşları ile değiş tokuş edilebilir ve özel anahtar sabit diskinizde şifrelenmiş olarak kalır.

Siz ve eşiniz, hem de arkadaşlar, daha önce benzersiz alışverişi var, sonra her biri kendi genel anahtar, yani çıktının ve sekmesinde arkadaşının tuşu: "Arkadaş Ekle" ( "Arkadaş / Anahtar Ekle") (Şekil 12. bakınız) takın ve onaylamak için. Arkadaşınız e-posta yoluyla kendi anahtarını gönderebilirsiniz. Sonra bu sekmede içine kopyalayın ve altındaki "Add" düğmesine basın.

Sekme "Arkadaş Ekle" ( "Ekle Arkadaş / Anahtar") olarak kendi ortak anahtar bulabilirsiniz. Büyük düğme ( "Kopyalama tuşu") Hakkımızda panoya tüm 10 anahtarları çıktısı yukarıda. Yani burada tam metni kopyalayın ve arkadaşınıza bu göndermek. Aynı şekilde, arkadaşın yapar ve metin kutusuna arkadaşı anahtarını ekleyin.

bilgi için opsiyonel Sadece: Gerekirse, bağlam menüsünden SAĞ fare ile bir arkadaş (make-arkadaş fonksiyonu) olarak yeni bir arkadaş onaylamak için gerekli olabilir. Bir arkadaş sizin doğrudan IP bağlantısı online olarak anahtarı gönderir, bu daha sonra kullanılır. Bu özellik, hem ideal her zaman kolay çıktısı ve anahtar uyum yapıştırın böylece Goldbug arayüzünde bu mevcut değildir, bir nokta-on kullanıcı arayüzüne eklenir. Ama bir arkadaşım eğer.yerinde on istemciler yerel kullanıcı arayüzü ile olarak kullanmak ve Goldbug istemci bir kullanıcıya doğrudan IP bağlantısı kurmak, o zaman anahtarı yerine kopyala / yapıştır doğrudan IP bağlantısı üzerinden aktarmak da mümkündür. Sonra bir arkadaş olarak dışarı onaylamak için onun Sekmeler (farklı Simge ile) Sohbet veya E-posta nick isim ve sağ fare tuşu ile veya bağlam menüsünden arkadaşı görünür.

Diğer seçenek yalnızca not: Arkadaşına doğrudan bağlantı üzerinden anahtarın çevrimiçi teslim ek olarak daha sonra da kullanılan Echo Public Key Paylaşımı (EPC) ölmek tarif edilebilir. arkadaşı (örneğin doğrudan bağlantısına bağlı değilken bu kullanılır.B. iki ortağın ortak bir sohbet sunucusu veya Kullanım ortasında düğüm). Her iki ortaklar sonra EPC ortak bir şifre gizli yazın ve eko-güç haline onların genel anahtarları bu şifreyi gönderin. Ayrıntılar için sık sık rahatsız ve güvensiz alışılmış Anahtar sunucularına iyi bir alternatif gerekirse olabilir bu aracı detaylı bölüme daha da bakın.

Özel: Repleo [ Düzenle ]

Zaten Arkadaşınızın bir anahtar alırsanız (z.sohbet gibi) ve daha sonra) bu şimdi, ama genel (IM) tuşuna açık anahtar aslında kamu olabilir, ancak (bilmek istiyorum bir e-posta programında kaydedilir ve transfer değil, ifşa olmayacak eklendi Eğer Arkadaşınızın elde edilen anahtar ile de kendi ortak anahtarı şifreleyebilirsiniz. Bu REPLEO olarak adlandırılır.

Repleo Yani Herkese açık anahtar zaten Arkadaşınızın ortak anahtarla şifrelenir zaman. Bu, her işlev için daha sonra ya anahtarı gerçekleştirmek, yani Her sohbet Repleo, e-posta ve URL Repleo Repleo dönebilirsiniz. Bir Repleo sonra sekmesinden "Arkadaş / Anahtar Ekle" kutusunda bir arkadaş koyabilirsiniz. insert kutusuna hakkında sadece radyo seçme düğmesi kilit bir Repleo veya eklemek istediğiniz bir e-posta adresi olup olmadığını belirlemektir.

Bir anahtarın metin her zaman bir mektupla "K" ya da "k" ile başlayacak ve bir Repleo bir "R" veya "r" ile başlar.

Bir ilk güvenli sohbet Başlat [ Düzenle ]

Şekil 13: Goldbug Messenger Sohbet Pop-Up Pencere

Sen "Sohbet" sekmesinde başarılı bir anahtar değişim sohbet arkadaşı sonra göreceksiniz. Her iki katılımcılar ideal programın aynı ve en son sürümünü kullanmalısınız sohbet edebilmek, onların anahtarları oluşturulan ve değiş tokuş ve bir ağ düğümüne web bağlı veya sunucuyu Sohbet var. Sohbet sekmesinde durum satırı ışığı altında yeşil ve arkadaşının adının ilk iki LED belirirse, zaten iyi görünüyor.

kırmızı (meşgul) veya yeşil (konuşmaya hazır) Arkadaşınız mavi (yok) online durumu, yanarsa, sohbet başlayabilir. Ya tablodaki arkadaşı seçmek ve Tab dışarı sohbet, ya da arkadaş ve o arkadaşı açar için bir pop-up sohbet penceresinde fare ile çift tıklayın.

sohbet sekmesinin avantajı mesajı tüm arkadaşlar ulaşır, böylece birden fazla arkadaşlar aynı seçebilirsiniz sohbet. Eğer pop-up sohbet kullanırsanız o zaman artık bir arkadaş seçimi için marker Sohbet sekmesinde arkadaş listenize ödemek zorunda, (Şekil 13).

Ve: Pop-up da Starbeam aşağıda bölümüne bakınız (Eğer sabit diskten bir dosya seçebileceği ile seçenek düğmesini "Hisse Starbeam" var ve bu daha sonra şifreli ve güvenli bir arkadaşı aktarılır sohbet. ) -FileSharing. kolayca dosya gönderebilirsiniz bir fare tıklaması ile bir sohbet arkadaşı ve aynı zamanda sonuna uca taşınması için otomatik olarak şifrelenir Bu fonksiyon, birçok uygulamada dahil değildir. Şifreli iletim z.kardeşleri tatil görüntüleri ile fermuarlar B. nedenle kolay ve uygulanabilir Web bir hosting platformu kullanımı yoktur.

Gördüğünüz Pencerenin üst kısmındaki durum çubuğunda ve takma ve çevrimiçi durumu.B. bir arkadaş kimlik doğrulaması ve aşağıda açıklandığı gibi, bu (başka) paylaşılan gizli ve sağ girişleri bilir olup olmadığını sınamak için Sosyal-Milyoner protokolünü başlatın.

Ek güvenlik özelliği: Melodica: İkizler (Anında Mükemmel İletme Gizliliği, IPFs) [ile arama değiştir ]

"Çok şifreli aramaları uzun mesafe üzerinden": Alman about çevrilmiş - Melodica "Arama Çoklu Encryted Long Distance" anlamına gelir

Bir telefon olarak bir arkadaş aramak için, ifade eder - bu, güvenli bir uçtan uca şifreleme inşa edilmiştir sadece o.

uçtan uca parolası - Ayrıca İkizler denilen - AES dizesi yoluyla eşleştirilir ve iki katılımcı arasında gizli tutulmalıdır. İletim potansiyeli aday olabilir, bu nedenle, bu her zaman iyi bir korunma, (asimetrik sohbet Key ve SSL / TLS bağlantısı ile ECHO protokolünde olduğu gibi burada) daha fazla şifreleme seviyeleri üzerinde elektronik olarak gönderilmesidir.

Asimetrik Arama [ Düzenle ]

Goldbug İkizler çözülmesi uçtan uca şifreleme için şifre bu transfer sorunu bir başka (asimetrik) SSL sonra (daha sonra oluşturulacak simetrik şifreleme dize) şifreli asimetrik (Sohbet için tuşu ile) şifrelenir ve vardır / TLS kanalı iletilir.

daha sonra parolayı bilmeli hem de katılımcılara, ifade eder, yani İkizler, ikiz Yunan olduğunu.

Bu işlev, böylece şifre aktarıldığı bir "çağrı", bir çağrı, uçtan uca şifreleme sonra tasarlanmış, daha sonra oluşturur. İkizler başka bir işlem tarafından doğrulanır çünkü Açıkçası, iki anahtar veya bileşenlerin İkizler vardır: Bu ek bileşen de MAC karma denir.

Anında Mükemmel İletme Gizliliği (IPFs) [ değiştir ]

Bu nedenle her zaman (simetrik) şifreleme veya İkizler de yenileyebilirsiniz. Bir yandan, bir uçtan uca parola (İkizler) tanımlayabilirsiniz elle veya otomatik olarak ve aynı zamanda acil Öte yandan, bu yüzden "anında" her zaman yenilemek: Yani "Mükemmel İletme Gizliliği" paradigması iki bileşeni içerecek şekilde genişletilmiştir olduğunu. Bu nedenle, "Anında Mükemmel İletme Gizliliği" (IPFs) konuşma.

Karşılaştırıldığında birçok diğer araçlar çevrimiçi oturum başına yalnızca bir anahtar sunmak ve simetrik uçtan uca şifreleme ifade elle düzenleyemezsiniz görebilirsiniz.

Sorun Anında Mükemmel İletme Gizliliği (IPFs) asimetrik şifreleme (Sohbet Key), geçici anahtar bir simetrik anahtar (sadece İkizler) olduğunu kullanır burada ele.

Simetrik Arama [ Düzenle ]

Bir başka vurgu da artık Goldbug mevcut bir İkizler kanalıyla yeni bir İkizler göndermek için bugüne kadar eşsiz bir fırsat olduğu gibi. İşte (yani, İkizler şifreleyerek simetrik), başka bir uç uca bağlantı İkizler tarafından gönderilen (yeni simetrik anahtar varolan simetrik anahtar bir kanaldan iletilir) uçtan uca anahtarıdır. simetrik şifreleme ifade (İkizler veya AES şifre) Bu nedenle, örneğin şifreli bir asimetrik şifreleme (Sohbet Anahtarı) (sahip olmayacaktır.RSA, ElGamal'ın veya devresine farksal güç analizi ile olarak gönderilir) ve daha sonra güvenli bir kanal (SSL / TLS) aracılığıyla noktaya-nokta, ama kendisi sadece yeniden SSL / TLS üzerinden (tarif edilen yöntemle varolan İkizler ile şifrelenir ve) gönderdi.

Böylece, asimetrik ve simetrik Aramalar temelde farklı olabilir çağırır. Simetrik aramalar varolan İkizler kullanın. Asimetrik bir arkadaşınıza asimetrik şifreli bağlantı (yani, kalıcı sohbet Anahtar) İkizler çağırır gönder. Hatta İkizler her zaman anlık yenilenebilir gönderilen varolan İkizler üzerinde bir çağrıyla.

Bir elle tanımlanan simetrik anahtar varolan bir simetrik anahtar ile kodlanmış ve bir haberci bir asimetrik anahtar ile ek şifreler zaman güvenli uçtan uca multi-şifreleme oluşur. Ve bu paket daha sonra güvenli bir bağlantı üzerinden gönderilir.

2-yollu Çağrı [ Düzenle ]

Nihayet (arkadaşlar listesindeki bir arkadaş sağ tıklayın gidin) sözde "diyoruz" bağlam menüsünde eklenir için üçüncü bir yöntemdir: 2-Yönlü. İşte AES-256 Arkadaşına gelecekteki uçtan uca şifreleme için parola olarak Tarafımıza gönderilen ve sizin için AES-256 olarak bir tepki olarak arkadaşınıza göndermek olduğunu. Şimdi ilk yarısı ve arkadaşı tarafından, ikinci yarısı AES alınır ve ortak bir AES-256 oluşturacak şekilde bir araya her olduğunu. Bu 2 yönlü güvenlik yöntemi olarak adlandırılır. Bu hiçbir üçüncü taraf sağlar - o Arkadaşınızın makinenizi uzlaşma yönetildiği takdirde, üçüncü, yabancı makine tarafından onun adına bir İkizler (ya da eski İkizler) gönderir (fark edilmeden devralma olarak, imkansız değil ki bir makine veya mevcut TLS ve RSA kırma (ya da NTRU- veya ElGamal) şifreleme) anlamına gelir. Elli Elli - İki yönlü Calling içinde her iki tarafın pinpon oyunu ile hem katılımcılar karşılıklı güvenli bir uçtan uca parolası üzerinde anlaşmaya sırasıyla katılan olmasını sağlar.

şifre olasılığı

 • öncelikle elle düzenlemek için
 • ikincisi sekundlich veya herhangi - yenileme (ler) aramak - ya da her birinin içinde
 • üçüncüsü, varolan uç uca şifreleme ile şifre göndermek için,
 • ve dördüncüsü, iki yönlü bir süreç içinde uçtan uca bir parola oluşturmak için muktedir

Goldbug Arama fonksiyonunun uçtan uca şifreleme kırmak mümkün saldırganlar böylece çok zorlaştırır.

2WIPFS: "Mükemmel İletme Gizliliği" (PFS) sadece "Anında Mükemmel İletme Secrey" (IPFs) haline gelmiştir, ama bir "2-Way Anında Mükemmel İletme Gizliliği" dan. Bu fonksiyon, böylece FS ve PFS ve kritik bu sürecin uygulanması ile uçtan uca şifreleme önemli bir unsur haline geldi. Şifreleme kendisi yeni bir şey değil, ama tek yöntem süreci daha fazla güvenlik sağlamak için sofistike uygulanmaktadır.

Uçtan uca şifreleme ile Goldbug olan basit düğme basarak çağırarak gibi basit: Sadece telefon almak ya da asmak. Herhangi bir zamanda, iletişim asimetrik şifrelenir ve simetrik uçtan uca şifreleme kolayca bağladım olabilir - ve aynı zamanda asimetrik veya simetrik şifreleme (SSL kanalı içinde) değiştirilmelidir. Bu davetlerin en bu yöntem kurulmuş yeni bir mimari uygulama standardıdır.

Ek güvenlik özelliği: Sosyalist milyoner Protokolü [ Düzenle ]

Goldbug mesajı şifreler iken üç kez -

 • bir yandan mesaj gerçekten güvenli bir TLS / SSL kanalı gönderilir,
 • ikincisi, her mesaj (örn asimetrik şifrelenir.RSA, devresine farksal güç analizi ya da ElGamal'ın, Sohbet Key B.)
 • ve üçüncüsü, olasılık "Çağrı" ya da, orada gerçekten Varolan simetrik şifreleme içinde veya işlevini çağırarak iki yönlü aracılığıyla "çağrı" yürütmek için çeşitli yöntemler ile (simetrik uç uca şifreleme parolası ayarlamak için bir İkizler göndermek için özelliğini "Çağrı", burada uçtan uca şifre her yarım tanımlanan) -

Dördüncü ek olarak, başka bir yöntem güvenliğini orada artırmak için: o "SMP" protokoldür Sosyalist milyoner Protokolü (aynı zamanda bir yöntem ) Off-Kayıt Mesajlaşma (OTR burada tarif edilir: https: // otr .cypherpunks.ca / Protokol v3-4.0.0.html ).

Şekil 14: Goldbug: Sosyalist Milyoner Protokolü (SMP) sohbet penceresi

, "Restoranın adı nedir:" Ne biz geçen yıl birlikte ziyaret eden kentin adıdır ", ya da benzeri bir soru sormak: Fikir arkadaşınız gibi bir soru sohbet sağlamaktır nerede ilk kez bir araya geldi? " vb (bkz. Şekil 14).

Her iki taraf, genellikle orijinal gönderici tarafından kullanılan anahtar olduğunu doğrulamak için bir RSA (veya diğer) algoritması ile mesaj imzalamak. Ama (muhtemelen olası) olay için bir makine hacklenmiş olur veya şifreleme algoritması kırık olsaydı, can (SMP) işlemi arkadaşı Sosyalist Milyoner Protokolü ile her iki tarafta aynı şifreyi girerek sadece teşhis haline geldiğini. Bunun yerine aynı şifre yol açan bir durumu tarif, sohbet için şifreyi göndermek için değil emin olun gerekir. SMP işlemi ilk kez test varsa, ve şifre "test" karşılıklı (küçük harf) girebilirsiniz.

İlk ve SMP kişisel pop-up sohbet penceresi kullanımı için ve sohbet arkadaş kullanıcı adı üstünde soru işareti simgesini tıklatın: Uygulamalı uygulama, bu (Şekil 15. bakınız) aşağıdaki gibidir. menü ile bir şifre tanımlayın. Ardından, sohbet arkadaşı sormak aynı şifreyi girin. Üçüncü ve son olarak "Doğrulama / Check" butonuna tıklayın.

Her iki katılımcılar aynı parolayı kurduysanız - ya da aynı hash değeri aynı parolayla tarafından oluşturulan - daha sonra soru işareti simgesi, bir "kilit" / "Kilit" simgesine değişecektir. sohbet arkadaşı şimdi doğrulanmış oldu ve sohbet güvenli kalır.

böylece SMP paylaşılan bir sır ile sohbet arkadaşı kimliğini doğrulamak için başka bir yoludur, böylece hiçbir ek şifreleme!

Şekil 15: GoldBug.sf.net Messenger Sosyalist Milyoner Protokolü (SMP) (uygulanan Durum Makinesi Süreci http://goldbug.sf.net ) ve Spot-On Uygulama ( //spot-on.sf http:. net ).

bir örnekte, Alice değişimi başlar varsayalım:

Alice:

 • 1. Eğer rastgele üs a2 ve a3 üzerinde
 • 2. Bob G2A = g1a2 ve G, 3a = g1a3 gönderir

Bob:

 • 1. Eğer rastgele üs b2 ve b3
 • 2. Hesaplanan G2b = g1b2 ve G, 3b = g1b3
 • 3. Hesaplanan g2 = g2ab2 ve g3 = g3ab3
 • 4. rasgele üs r ise
 • 5. Hesaplanan Pb = G3R ve Qb = G1R G2Y
 • 6. Alice G2b, G 3b, Pb ve QB gönderir

Alice:

 • 1. Hesaplanan G2 = g2ba2 ve G3 = g3ba3
 • 2. Eğer s rasgele üs
 • 3. Hesaplanan Pa = G3s ve Qa = G1S G2x
 • 4. Hesaplanan Ra = (Qa / Qb) a3
 • 5. Bob Pa, Qa ve Ra gönderir

Bob:

 • = (Qa / Qb) B3 1. Hesaplanan Rb
 • 2. Hesaplanan Rab = Rab3
 • 3. Kontroller Rab == olsun (Pa / Pb)
 • 4. Alice Rb gönderir

Alice:

 • 1. Hesaplanan Rab = RBA3
 • 2. Bu Rab == doğrular (pA / Pb)

Protokolün sonunda test sadece x == eğer y başarılı olabilir anlamına gelir - (y x), her şeyi doğru tamamlandığında, daha sonra Rab (Pa / Pb) kez (g2a3b3) elde değer oldu. g2a3b3 hiçbir tarafı bilinen bir rasgele sayı olduğu zaman, X, Y eşit değilse Ayrıca, daha fazla bilgi ortaya!

Goldbug hayır "sıfır bilgi deliller" sözde SMP için çeşitli veri alışverişi süreçleri sırasında açıklanır. Ayrıntılı Goldbug x ve y bileşenleri olarak ilgili giriş gizli parola SHA-512 kullanır.

SMP Arama [ Düzenle ]

Biz İkizler gibi, arama özelliğini tarif ettiğim yukarıda oluşturulur ve iletilir. Şimdi, sadece el ile veya AES fonksiyonuyla İkizler tanımlayabilir, aynı zamanda SMP işlemde, yukarda belirtildiği gibi depolanan şifre türetilebilir. Böylece, SMP sürecinden şifre girişi (değil SMP işlemini kendisi) kullanılır. Emin AES-jeneratörden bundan ortaya çıkmaz zaman bir uçtan uca şifresini iletmek için başka çağrı yolu ve onun karşısında sayı vardır.

Ek güvenlik özelliği: İletme Gizliliği (asimetrik) [ değiştir ]

Sürüm 2.7 Goldbug Messenger desteklediği bu yana kusursuz iletme gizliliği bir e-posta istemcisi olarak işlev için, ve ilk e-posta istemcisi, (bkz sunulan simetrik ve asimetrik bir şekilde hem e-posta için iletme gizliliği oldu. Daha aşağıda).

sohbet fonksiyonu üst, bir İkizler, icat ve bir simetrik anahtar (sadece İkizler veya AES-string) İlgili üzerinde "Anında Mükemmel İletme Gizliliği" ile arama, Mükemmel İletme Gizliliği geçici e-posta iken , asimetrik anahtar tanımlı.

Geçici asimetrik anahtarlar kullanımı Bu varyant da elbette çevirmek sohbet özelliği transfer edilebilir.

Her zaman kalıcı sohbet Key ile sohbet sırasında (asimetrik) şifrelenir, bu yeni tabaka ile geçici bir asimetrik anahtar uçtan uca şifreleme sokulur hala şimdi. Bu geçici asimetrik anahtar ephemeraler Anahtarı çağırdı. Bu anahtar bağlam menüsünü (sağ klik) veya menü düğmesini kullanarak gösterildiğini sohbet iletme gizliliği özelliği tarafından oluşturulur.

Ekranda bir araç ipucu size bir kullanıcı olarak bir pop-up pencerede istemci bu teyit edebilir, böylece sohbet sohbet ortağı geçici (geçici) asimetrik tuşları ile ileri gizliliğini üretti zaman gösterir. aşağı yeni gelişen simgesinin sonra durum çubuğunun altına bak, tıklayın ve görünen pop-up pencerede ileri gizliliği sürecini teyit edebilirsiniz. Sonra, artık (kalıcı) sohbet anahtarı, ancak yeni-geçici asimetrik anahtar kullanılır. Kalıcı sohbet anahtarı pratik geçici sohbet tuşu ile tamamlanır.

İletme Gizliliği Arama [ Düzenle ]

Böylece, arama dahil olmak üzere uzatılabilir: Simetrik İkizler (iletme gizliliği-Arama) Anahtarı veya varolan (simetrik) İkizler aracılığıyla sohbet kalıcı (asimetrik) tarafından yukarıda açıklanan değil gibi-Çağrı FS gönderdi, ama tarafından , geçici geçici - ve asimetrik - Key sohbet edin.

asimetrik "Anında Mükemmel İletme Gizliliği" ifade edilebilir olarak varolan İkizler simetrik "Anında Mükemmel İletme Gizliliği" üzerinde Geminis teslimi tanımlanır sırasında, geçici anahtarı hakkında bir Geminis gönderme, sohbet fonksiyonu "ileri gizlilik" başlattı , (Ancak, kalıcı sohbet anahtar üzerinde bir Geminis sevk asimetrik "Anında Mükemmel İletme Gizliliği" olarak tarif edilebilir).

"İletme Gizliliği Calling" ve "bir İkizler çağrısı" sırasında mevcut olan "İletme Gizliliği" ve sonra (Anında Mükemmel İletme Gizliliği) tanımlanmış uçtan uca anahtar her zaman yenilenebilirliğine diğer telefon türleri değil İletme Gizliliği önceden verilen, ancak Anında Mükemmel İletme Gizliliği çağrı sonucunda bir çağrı tarafından burada üretilir.

çağıran çeşitli bakış [ Düzenle ]

açıklanan yöntemler (bkz. Ayrıca 16 Şekil), uçtan uca anahtar arkadaşı aktarmak, aşağıdaki genel bakış, farklı yöntemler vurgular, hangi yapabilirsiniz kendine özgü özelliklere sahip her.

İlgili kriterlere arama farklı bakış:

kriter asimetrik Arama İletme Gizliliği Arama simetrik Arama SMP-Çağrı 2 yönlü Çağrı
TLS / SSL bağlantısı EVET EVET EVET EVET EVET
Kalıcı asimetrik sohbet anahtarı EVET EVET EVET EVET EVET
Bir kanal olarak Dengeli AES İkizler HAYIR HAYIR EVET HAYIR HAYIR
İkizler yarısı simetrik AES (% 50 +% 50 AES AES) HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR EVET
İkizler olarak gizli SMP şifre HAYIR HAYIR HAYIR EVET HAYIR
Ephemerale asimetrik sohbet anahtarı HAYIR EVET HAYIR HAYIR HAYIR
bir önkoşul olarak öne Gizlilik HAYIR EVET EVET HAYIR HAYIR
bir sonucu olarak anında Mükemmel İletme Gizliliği EVET EVET EVET EVET EVET
Şekil 16: Goldbug Melodica Arama: Arkadaşınız bir uçtan uca şifreli parola dizesini yazın

Çağrı bilgisi - uçtan uca şifreli parola - yani can tabii elle, z.B. sözlü olarak aktarılmış iletilecektir. Yukarıda beş mevcut arama türlerini eklerseniz, sadece bir arama uygulamak edebilmek için altı farklı şekillerde toplam gidin. yer-üstünde mimarisi, daha sonra dayanan bu dönemde devraldı uçtan uca geçiş kelime ve kavramların transferi için "Arama" nin Kripto aralığında ilk kez konuştu.

aşağıdaki açıklamalara dikkat edin:

 • açıklanan yöntemlerin her biri kazançlarına Anında Mükemmel İletme Gizliliği (IPFs) sahiptir.
 • Sadece simetrik ve asimetrik Arama diğer kişinin adına hiçbir eylem gerektirir.
 • İletme Gizliliği Arama ve Dengeli Arama ileri gizlilik varolan durumu öngörür.
 • Simetrik Arama ve Arama İletme Gizliliği üçlü şifreleme katmanları (TLS / SSL, Kalıcı sohbet Anahtarı yanı sıra yeni İkizler sonra gönderildiği yoluyla geçici simetrik veya asimetrik anahtar) var.
 • SMP-Çağrı ve AES-ifade parçalarını değiştirerek AES nesil kırmak ya da yeni bir şifre dize oluşturmak Arama 2 yönlü.

şifreleme düzeyleri ile mesaj biçimleri daha sonra basitleştirilmiş görüldü - imzalar HMACs ve karma dahil değildir - çünkü şöyle:

* Asimetrik Arama: (SSL / TLS (Kalıcı sohbet Anahtar z.B. RSA (ileti AES-string))) * Simetrik Arama: (SSL / TLS (AES (Kalıcı sohbet Anahtar z.B. RSA (ileti AES-string))) * İletme Gizliliği çağrı: (SSL / TLS (Kalıcı sohbet Anahtar z.B. RSA (RSA tuşları ephemerale (mesaj AES-string)))) * SMP Arama: (SSL / TLS (Kalıcı sohbet Anahtar z.B. RSA (mesaj SMP tarafından oluşturulan bir dizedir))) * 2 yollu Arama: (SSL / TLS (Kalıcı sohbet Anahtar z.B. RSA (ileti AES-string AES Arkadaşlar ile% 50 modifiye edilir)))

EmotiKons [ Düzenle ]

Şekil 17: Goldbug Messenger EmotiKons Listesi

Goldbug farklı sunar ifade sohbet (Şekil 17) için - de suratlar denir -.

Bu özel sohbet için bir pop-up sohbet penceresi açar, bu yüzden bir arkadaş bu, çift tıklayın kullanın. Şimdi Gönder düğmesinin üzerine fare ile gitmek. Bir sonraki iletişim Tooltip suratlar ekran ve ASCI kodları yazarak ifadeleri sohbet görüntülenir.

Sohbet sekmesinde de sağ tarafı ayırıcı seçenekleri suratlar grafik gösterimini ortadan kaldırma imkanı vardır.

~

e-posta işlevi [ değiştir ]

Goldbug tam özellikli bir e-posta istemcisi.

Tam olarak - onlarca e-posta uygulamaları için mevcut olarak - burada hâlâ daha toplumdan programlama, ama yine de tam teşekküllü bir e-posta istemcisi tamamen işlevsel gerektirir. Avantajı: Okuma ve yazma, e-postalar, bir tarafta veya bir sekmede çok etkili bir kullanıcı arayüzünde görüntülenir (Şekil 18. bakınız).

Teknik Goldbug kütüphanesi kullanan libcurl ve POP3 SMTP ve IMAP destekler. Sonunda, o da üçüncü p2p e desteklediğini Goldbug özel fonksiyonu var. Burada, e-posta, katılımcıların distribuierten ağ olup, merkezi bir sağlayıcı içinde depolanır.

Şekil 18: E-posta istemcisi olarak Goldbug Kullanımı

Bu geleceği Perspektivistisch o internet kullanıcıları, internet geri güçlü öz-düzenleme ve merkezi barındırıcılar tevdi edilmez onların kendine yarattığı şimdi şifreli posta posta kutuları ile gerçekten kriptografi ile yeniden süslemek ve fakat kendi abone ağında.

onun e-postaları indirmek için üç yoldan kurulmasını sağlar, aşağıdaki gibi açıklanmaktadır:

POP3 [ Düzenle ]

Postane Protokolü ( POP3 ) istemci e-postaları e-posta sunucusundan alabilirsiniz sağlayan bir iletim protokolüdür.

POP3 getiriliyor ve e-posta sunucusunda e-postaları silmek, listesini verir. e-posta göndermek için genellikle istemcileri ve sunucuları Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) uygulanan POP3 tamamlayıcıdır.

POP3 protokolü dolayısıyla Goldbug de dahil olmak üzere tüm popüler e-posta programları entegre edilmiştir. IMAP yanı sıra - - olarak ayarlanır, takip etmek ve poptastic penceresinin açıklaması (Şekil 19'a bakınız) ek aşağıda tartışılacaktır.

IMAP [ Düzenle ]

Şekil 19: POP3 ve IMAP için poptastic Ayarlar

Internet İleti Erişim Protokolü ( IMAP ) posta iletişiminde bireysel istemci bilgisayarlara e-posta depolama çözmek için, kişisel bilgisayarlar gelişiyle birlikte 1980'li yıllarda tasarlanmıştır.

(PC) istemcileri yerine alınan bilgilere sunucularda ve gerekli kopyaların, çevrimiçi erişim. Bir kullanıcı POP3 onun PC kaybettikten sonra tüm e-postaları kaybetti ederken, sadece bir kopya olarak ihtiyaç duyulan güncel bilgilere sonra sunucuya IMAP istekleri için bir e-posta istemcisi sağlar. Bir kullanıcı için istemektedir.Örneğin, giriş klasörün içeriğini görmek, istemci sunucudan ileti listesinin güncel bir kopyasını getirir. Bir posta içeriği görüntülenir, bu bir kopya olarak sunucudan yüklenir. Bu tür mesajlar tarama gibi tüm veriler hala sunucuda kalır yana, veri nedenle yerel depolama gereksiz ve gelişmiş yetenekleri de sunucu tarafında yürütülmektedir. Bu aynı zamanda verilerin yerel yedekleme - genellikle imkansız sürece varsayılan olarak bu konfigürasyon IMAP dişli değil gibi - Server kaldırılıyor tarafından. olmayan şifreli e-postalar aynı zamanda, ön plana sunucuları IMAP fason edildi veriler için gizlilik ve güvenlik sorunu. Bu sorusunu gündeme getirmektedir olsun, e-posta, ve z gizliliği üzerinde e-posta kendisi egemenlik alıcı.B. herkese bunu göstermek ya da gizlice silmek, ya da sadece bir kopyası, bir "görünüm hakkı" görevinden alması gerekip gerekmediğini hakkına sahiptir.

bulgularına ilişkin olarak 2013 - iyi temelden e-postaları şifrelemek için - IMAP bu ışığın özellikle kritik değerlendirilmesi gerektiğini: e-posta depolama makinesinde kullanıcı posta istemcisi POP3 gibi IMAP yapılmaz ama şifrelenmemiş kişisel veri sağlayıcının sunucu üzerinde devam ediyor. Bu nedenle günümüzde yaygın olarak kullanılan IMAP Bulut e-postada 80'lerde zaten icat etti. POP3 daha izin verir üzerinde premis yerel makinede e-posta depolama -Handling.

Goldbug bu standart yanı sıra POP3 ve mümkün IMAP üzerinden düz metin mesajlarını almak ve göndermek için yapar. E-posta hesabınız için Goldbug ayarları girilebilir Şöyle ki.

POP3 / IMAP kurulum seçenekleri ayrıntılı açıklaması:

Goldbug Messengers ana menüsü "Görünüm / view" kendi e-posta adresi ve POP-3 veya vardır IMAP sunucusu pers. Bu aynı ayrıntılar o da z bulunmaktadır.B. Thunderbird e-posta istemcisi veya Outlook örneğin, girilir:

* Incomming Sunucu Sunucu: pop.gmail.com * Liman: 995 * TLS * Kullanıcı Adı: * mygmailname@gmail.com Şifre: ********
* Giden Sunucu Sunucu: smtp.gmail.com Liman *: 587 * TLS * Kullanıcı Adı: * mygmailname@gmail.com Şifre: ********

Sunucu girişlerinin işlevselliğini kontrol etmek için sırasıyla test düğmesine basınız. sonra "Tamam" butonu ile ayarları kaydedin. (Yerine POP3 veya IMAP seçimi menüsünde kullanılırsa, "Engelli" değeri, program şifreli e-postalar daha göndermez: posta işlevi tamamen kapatılır. Bu aşağıda) poptastic veriyor açıklanan fonksiyonu ile POP3 / IMAP sunucusu hakkında sohbet etmek isteyenler için muhtemelen ilginçtir.

güvenlik konuları sonra makinenize sunucudan her zaman eşit yük e-postalarınızı göndermesi gerektiğini ve sunucusundan da silinmesi. Böylece yerine IMAP POP3 kullanımı için çok IMAP fazla sunucu üzerinde e-postanın tutma yönelik olduğundan konuşmak gibi görünüyor.

Genellikle bu nedenle değil bulut içinde değil, tarayıcı tabanlı bir web hizmetindeki bir uzak sunucuya bu ışıkta e-postalar dahil değil - ama onlar saklandığı makinenize ait - ya da şifrelenir. Yani ilginç göndermek için POP3 veya IMAP kullanarak Goldbug e-postaları şifrelemek yeteneği olacaktır.

P2P E-posta: veri saklama olmadan [ Düzenle ]

Şifreleme ile ilgili başka bir şifreleme anahtarına e-posta işlevi sohbet özelliği olarak kullandığı görülmüştür. Öyleyse, ya da tam tersi sohbet etmek bir arkadaş eklemek, ama ona e-posta inkar, ya da. Bu anlamda, ancak her zaman bir bütün olarak tüm tuşları auszukopieren yapar, o zaman tüm fonksiyonları içinde arkadaşım var mevcut (hala çok bile URL anahtar ve Rosetta Key - daha sonra açıklanacak olan iki işlevi).

Eğer kendi kamu e-posta anahtar halka açıklamaya istemiyorsanız tabii ki, e-posta fonksiyonu için önemli iletim, bir Repleos güvenliği, yeniden kullanılabilir.

Ne olursa olsun size bir anahtar veya anahtar ekleme Tab bir Repleo yazarak yoksa yani, POP3, IMAP veya P2P, her zaman şifrelenir Goldbug giden e-postaları sadece bir istisna olup olmadığını seçtiğiniz ne e-posta yöntemi ancak seçimi: E-posta adresi yazmaya ekleyin. Ardından, @ -mail e-posta programı şifresiz metin @ -posta göndermek için.

Not: Bir poptastic anahtarı girer herkes, aynı zamanda e-posta iletişim listesinde @ e-posta adresini görür, o poptastic e-posta adresleri olduğunu, renkli bir arka plan değil ve aynı zamanda bir kilit simgesi vardır olarak sadece e-posta ile şifreli. Nihayet poptastic bir anahtar takılı ve hiçbir @ E-posta adresi olduğunu.
bir kilit simgesi yoksa @ e-mail adreslerine Sadece e-postalar, şifrelenmemiş kalır. 

Bu nedenle, iki Goldbug kullanıcı normalmail böyle olabilir.vb yMail, Gmail, GMX, Outlook gibi büyük e-posta sağlayıcıları hakkında B. daha aşağıda açıklanmıştır poptastic anahtar, üzerinde daha fazla teknik bilgi alışverişi olmadan e-posta şifreli. Kez, e-posta anahtarını değiştirmek için yeterli olandan daha o, şimdiye kadar çok rahat. Bu yüzden her Anew şifrelemek için daha sonra yazdıklarını her posta değil. -posta sağlayıcıya @ her şimdi onları sadece zusendest şifreli şifreli sizin tarafınızdan E-postalarınızın denetimi dışında bırakılabilir. Ne sadece gerekli olan bu onların tuşlara alışverişi için, e-posta istemcisi olarak Goldbug olarak kullandığı arkadaşınızla danışma olduğunu.

E-posta ekleri de bir e-posta ne olursa olsun otomatik olarak şifrelenir seçilir, hangi e-posta yöntemi bir dosyaya eklenir ve edilir olabilir.

Birçok ülkede olduğu e-posta şifreleme yanı sıra devam meta-veri depolanmış, bu nedenle zaman ve ne sıklıkta Posta kutunuza gelen mesajları getir. İşte p2p e-postaların bir daha yöntem ilginç olduğunu: Goldbug ayrıca, üstelik de sadece ve otomatik olarak standart şifreli hangi abone ağında veya bir sunucu üzerinde e-posta saklamak ve kendi e-posta gelen kutuları dağıtılmış kurmak için izin verir e-postaları ele.

e-postalar ağ üzerinden şifreli bağlantıları gönderilen ve arkadaşlarının düğümleri önbelleğe yani e-posta istemcisi, bundan dolayı da eş-to-peer-tabanlı bileşen içerir. Bu ağ, spot-on çekirdeğin entegre mimarisi tarafından sağlanmaktadır. P2P e-posta avantajı e-posta kutusu, merkezi Hoster ve e-posta kamu sağlayıcıları değil, arkadaşlar dağıtılmış ağ kurulmuştur servis yapın olmasıdır.

arkadaşları bir e-posta gelen kutusu kurmak için Goldbug ile herkes basit yeteneğine sahiptir. Hiç kimse daha sonra log-can, e-postalarınızı ne zaman ve ne sıklıkla getir. Echo Protokol ayrıca e-posta ve şifreli mesajların açılması sadece makinenizde bir e-posta önbelleğe kime yapıldığı gibi kim (ve her herhangi bir iletiyi için okuma zor uygulamak ve ortaya meta aslında katkıda her biri) gönderir.

Nasıl aşağıdaki bölüme gösteren arkadaşlarınız için bir posta kutusu yer almaktadır:

C / O ve e-posta kurumları set [ Düzenle ]

diğer olası p2p e-posta uygulamalarından farklıdır ve burada - - ilginç Goldbug e-posta işlevi hakkında bir şey çevrimdışı olan arkadaşlar da e-posta göndermek mümkün olmasıdır.

Bu amaçla iki farklı yöntem vardır:

Bakım-yöntemi (c / o) [ değiştir ]

Bir yöntem üçüncü bir ortak arkadaş arasında orada e-postaları saklamak için kullanılan olmasıdır. Alice ve Bob böylece Web sunucusu üzerinde Web üzerindeki bir sohbet sunucusu kurmak ve her üç anahtarlarınızı değiştirdiyseniz biz önce POP3 veya IMAP bildiğimiz gibi, web sunucusu, e-posta posta kutusuna gibi davranır.

Temelde, ancak, e-postalar, merkezi bir sunucuya ihtiyaç yok, o da üçüncü bir arkadaşı olabilir ya da küçük bir Ahududu PI çevrimiçi sürekli kalır ev Bilgisayarlar olmak. Bu nedenle onun listesinde birden fazla arkadaşım var ve bir tampon olarak hareket edebilir diğer arkadaşlar ile ortak arkadaşlar ağ mantıklı. tüm e-postalar şifreli olduğundan, bir önbellek fonksiyonu sağlamak arkadaşlar e-posta okumaz ki.

Bu bakım-of aktive (c / o) önbelleğe alma özelliği, alt sekmesinde var "E-posta Ayarları" onay kutusu, üçüncü arkadaş diğer iki arkadaş önbelleğe devreye "eliyle" olmak kendi müşterilerine e-postalar izin ve e-posta iletişim listesinde hem de uyuyor olacaktır.


E-postaları doğrulanmış kimlik doğrulaması olsun veya olmasın seçim, bu yüzden sadece anahtar sizin için de, gönderilen ait olduğu delil olmadan p2p e-postada GoldBugauch ile şifrelenmiş var.

İkinci yöntem, sanal e-posta Kurum kurmak olduğunu.

Sanal E-posta Kurumu ( "Vemi") - Yöntemi [ değiştir ]

Bu amaç için, aynı zamanda, yukarıda tarif edilen aktive etmek için gerekli olan, onay kutusu C / O fonksiyonu. Sonra bir sanal e-posta kurumu oluşturabilirsiniz. tanım alanları "Ad" bzw- girdi ve kurumun "Adres" için yaratıcı özgür olmak ve herhangi bir isim seçeceğiz. Sonra hala düğüm içinde kurumda kaydetmek isteyen arkadaşlar, einzukopieren kamu e-posta tuşuna basın.

Son olarak, daha sonra bu şekilde üretilen yapabilirsiniz manyetik URI çıktının (Ayrıca aşağıda "Yıldız-Beam" standardı ve ne görmek olduğunu.) Bağlantı ve o zaman bu posta kutusuna arasındaki kaydetmek arkadaşlar kullanılabilir hale. Buna ek olarak, e-posta kurumu kurar Düğüm, her zaman kazanmak için kimin için kamu e-posta anahtar kişi eklemek gerekir.

Birinci yöntemde üzerinde avantaj kurumu kurar düğümün kamu e-posta anahtar, kimseye bilinmiyor verilmesi gerektiğini bu nedenle olduğunu. Ne zaman kamu e-posta anahtarının c / o yöntemi auszustauschen olduğunu. Bu nedenle, bir küçük arkadaş ağında, ortak bir düğüm c / o fonksiyonu sanal e-posta kurumlarını kurma ideal ve Vemi yöntemi bağlı daha fazla katılımcı posta kutuları daha çok sayıda için kurmak isteyen satıcılar odaklanmış olduğunu basitleştirilmiş diyebilirim ,


Kurulum Örnek:

Burada da sanal bir e-posta Kurum kurulması örneğin e-postalar, c / o fonksiyonu ve Vemi fonksiyonu ile olduğu gibi, örnek yoluyla tarif edilmektedir adım adım uygulanır.

 1. Sekme e-posta ayarlarında c / o fonksiyonunu etkinleştirin.
 2. bir kurum yaratmak ve bir isim ve kurum için bir adres seçin.
 3. Örnek: Ad = "TR posta kutusu" ve adres = "dotcom"
 4. Müşterileriniz bir arkadaşının e-posta anahtarı ekleyin. Sonra e-posta kurumdan daha sonra mevcut e-posta mıknatıs dışarı kopyalama ve arkadaşları izin ve kendi programında bu içerir. mıknatıs buna benzer görünecektir:
mıknatıs:?Kurum: = GB posta kutusu & ct = AES256 & pa = Dotcom & ht = urn sha512 & xt = içinde

URN = kurumu: Bunu biten bir e-posta mıknatıs tanır. Sonra mıknatıs dosya paylaşımı için manyetik ve bir yıldız-Beam Magnet sohbet bir vızıltı grubu olmadığını biliyoruz - bu biten "URN = vızıltı" olurdu çünkü ya "URN = yıldız ışın". Hatta gerekirse, çevrimdışı olmalıdır alıcılar için - Öyleyse senin düğüm arkadaşlarınıza e-posta önbelleğe alır.

Sen (e-posta Kurum yazarı gibi) değil kurum takas arkadaş veya "abone" ile kendi e-posta anahtarı gerekir. Sen yaratıcısı email Kurum grup sohbet odası E-posta tuşu değiştirebilirsiniz. Key ve e-posta mıknatısın değişim süreci dolayısıyla başka kimlikler vermek zorundadır.

Ek şifreleme: Bir e-posta temas halinde olan bir "altın böcek" [ değiştir ]

Hangi iletim yöntemi seçerseniz seçin ister POP3, IMAP veya P2P, e-postalar her zaman kamu (asimetrik) e-posta tuşu ve iletimi için eko protokolü kullanılarak şifrelenir. Bu aynı zamanda geçici bir sağlayıcı posta kutusu veya sanal bir kurum veya bir ara düğüm olarak bir ara istasyonda saklanır durumdur. Ulaştırma şifreleme ve uçtan uca şifreleme, birbirlerine sürekli buraya gidin.

E-posta fonksiyonu için ek güvenlik olarak adlandırılan sohbet benzer. "Artık sadece yazılım Goldbug denir e-posta, e-posta şifre" İkizler "koymak için değil, aynı zamanda e-posta istemcisi fonksiyonu isteyen e-posta ek bir parola ayarlamak için Goldbug çağırır ".

şifre koymak bir "altın hata" E-postalar alıcı tarafından okunabilir (burada ek şifre "Nova" dir, daha sonra dosya transfer fonksiyonu "Starbeam" açıklamasını aşağıya bakınız) sadece ilgili "Goldbug eğer "- altın anahtarı şifresini bilmek çok. Bu nedenle girilen şifre bilgileri ile ilgili arkadaşların onları hala açılması için ek bir şifreye ihtiyacınız e-postalar göndermek ne zaman.

Bu örneğin yapabilirsiniz.e-postalar da her zaman yer düğün ya da düğün tatil aldı şehrin adı ile şifrelenmiş sen misin karına e-posta yaptığı örnek.

Yine, İkizler ile sohbet olduğu gibi, dengeli ve tutarlı bir uçtan uca şifreleme önemli bir özelliğidir, kullanıcı el uçtan uca şifreli şifreyi kendisi ve oluşturabilirsiniz.

kullanım kolaylığı, e-postalar simetrik kolay: - Ergar Allen Poe hakkında şifreli bir kısa öykünün hafızaya ek olarak - bu ada sahip bir e-posta Goldbug da bu nedenle, e-posta istemcisi Goldbug neden merkezi bir nokta bir fiş gibi ek yazılım şifreleme yüklemek zorunda kalmadan, bir şifre ile manuel olarak şifrelemek.

İletme Gizliliği [ Düzenle ]

Bir e-posta içinde bunu her iki yöntemle - Goldbug yerinde-çekirdek dünyanın ilk e-posta programı İletme Gizliliği şifreleme sağlar, e-posta için asimetrik ve simetrik hem de uygulanabilir bir yer mimarisi kullanımı ile -Programms desteklenir.

İletme Gizliliği geçici tuşları iletişim ve şifreleme için daha sonraki bir zaman analizi yapılmalıdır zaman ki değil normal (daimi) tuşuna, uçtan uca şifreli şifreyi iletmek için kullanılan olduğunu, evet demek iletişim söz konusu olduğunda.

Yani şimdi bir oturum tabanlı, simetrik (İletme Gizliliği) tuşuna e-posta tuşunun zamanki asimetrik şifreleme hakkında e-posta ortakları göndermek (bkz. Şekil 20). Eşiniz isteğinizi teyit ve geçici anahtarını geri gönderirse, o zaman iki taraf da e-posta iletişimi devam sabitlemek için oturum tabanlı asimetrik tuşlarını kullanabilirsiniz. Asimetrik uçtan uca güvenlik Bu yöntem (: FS-The Calling yukarıya bakınız), e-posta, aynı zamanda sohbet işlevine sadece geri kalanında entegre edilmiştir.

Şekil 20: İleri Gizliliğin ile ilk e-posta istemcisi

Kalıcı açık anahtar taşıma için kullanılır. Bu ephemerale (geçici) tuşuna ortağı ile kalıcı ortak anahtar üzerinde bölünmüş demektir. ephemerale ortak anahtar bir alıcı tarafından doğru kabul edildiğinde Sonra, o da tekrar açık anahtarı size yoluyla gönderilen bir geçici oturum anahtarı (simetrik), bu söz konusu alıcı üretti.

Özel uçtan uca tuşları alışverişinde edildikten sonra başlatıcı ardından, asimetrik geçici anahtarını siler. Eğer e-posta yazmak her Şimdi, dört FS Goldbug e-posta şifrelemek için mevcut modları vardır (Şekil 20 bakınız) .:

Normal şifreli
E-posta şifreli sisteme (eko veya poptastic) içinde her zamanki gibi gönderilir, yani düzenli kalıcı simetrik e-posta tuşu mesajı şifrelemek için kullanılan edilir.
İletme Gizliliği şifreli
Düzenli oturum tabanlı şifreleme iletme gizliliği anahtarları kullanılır kullanın - yani, kalıcı bir e-posta tuşunun kanalıyla oturum tabanlı tuşları ile şifreli mesaj göndermek. Bu mesaj mevcut e-posta şifreleme başka asimetrik şifrelenmiş düzeyi ekler ekler.
Saf İleri ( "Saf FS") için Gizlilik şifreli
mesajı şifrelenir ve sadece sizinle ilgili kapatamaması (geçici) E-posta anahtarını gönderilir. Kalıcı bir e-posta tuşu böylece kullanılmaz "Saf FS" dir: Bu nedenle p2p e-postalar, yani "anlık", acil (uçucu anlamında) ve benzersiz E- içinde, seçenek olarak anılacaktır olabilir posta adresleri ve posta bölmeleri oluşturmak - seanstan sonra silinebilir. E-posta Tek seferlik Saf İleri Gizliliğin sayesinde oluşturmaktadır.
şifrelenmiş Goldbug
Goldbug (örneğin e-posta için bir şifre ayarlayabilirsiniz.AES simetrik şifreleme B.) ve şifre ile ilgili e-posta ortakları ideal sözlü bilgilendirmek var. yani simetrik şifreli mesajı daha sonra dengeli e-posta şifreleme (daimi e-posta tuşu) hakkında olarak gönderilir.

E-posta alıcıları ve tüm ara düğümlerin her zaman mesajı okumak ve böylece e-posta, metin markierst ek olarak onay kutusu seçeneği "Düz", tüm şifrelere geri şifrelenmemiş bir düz metin olması halinde.

Böylece tekrar anlamak için: kalıcı (asimetrik) tuşu ile (e-posta için (ya da öylesine asimetrik anahtar olarak ephemerale ()) sohbet değiştirilmesi, şifreli uçtan uca kullanımı için daha sonra simetrik olarak () tuşları kullanılmaktadır. Böylece, geçici anahtar silinebilir.

İşte uçtan uca şifreli simetrik passphrases gerçek anlamda anahtarında ephemerale çünkü biri karıştırılmamalıdır, ancak asimetrik geçici tuşları kalıcı E-posta anahtar üzerinden itti ki zaman açıktır, ilk ephemerale anahtar denir (yani FS-süreç veya kelime "ile ilk kez bu geçici anlaşma", karışık değil).

aşağıdaki gibi e-posta programı Goldbug İleri Gizliliğin de şifreleme düzeyleri basitçe tarif edilebilir:

 • Dış şifreleme düzeyi: SSL / TSL bağlantısı
 • Olası, daha fazla şifreleme seviyesi: asimetrik e-posta tuşları permaneter (değil "Saf FS" in - Aksi: Birinci Ephemeral-kalıcı sonra)
 • Ephemeraler, (simetrik anahtar iletimi için sadece kullanılır) geçici asimetrik anahtar: Dahası, daha sonra Seviye silindi
 • İletme Gizliliği birinci şifreleme düzeyi: Simetrik Anahtar
 • Bir Goldbug üzerinden şifreleme Alternatif birinci seviye: e-posta elle tanımlanan Goldbug ve Simetrik anahtarlar. ileti biçimi yani (SSL / TLS (Daimi e-posta Anahtarı (AES Goldbug (mesaj))). Şifreleme-o-Mac biri göre, "Goldbug-sonra-kalıcı" burada konuşabilir. Bir e-posta Goldbug bir zarf metni şifreler.

Geçici tuşları kalıcı tuşları türetilmiştir ve bu hiçbir ilişkisi nesil da değildir. Oturum el ile kullanıcı tarafından tanımlanır. Bu da diğer programlarda olduğu gibi, toplantı otomatik gel ve çevrimdışı gidiyoruz, ama senin ne zaman yeni oturum tabanlı anahtar kullanım olacak seçmesine izin çevrimiçi tarafından tanımlanır değil. Bu da her zaman ve "anlık" nde (yukarıya bakınız: IPFs) olabilir.

1. Size mail adresinizi aşağıdaki gibidir: süreç veya ileri Gizliliğin için protokol Bu örnek ile tarif edilebilir. Bu herkese açıktır.
2. Bana posta adresinizi gönderin. Bu herkese açıktır.
3. Bizim adresleri kalıcıdır. O zaman harekete Bu adresler sadece değişir.

--- --- Günler sonra 1. benzersiz bir zarf, geçici bir zarf oluşturun.
, Benim eşsiz zarf 2. Sana gönderiyorum, ve sadece sen. Açıkçası, sana bu göndermek için posta adresini kullanabilirsiniz. Size ne yazılır okumak için sadece, varsayalım. 
Ayrıca benim imza ile uyandırma Sandte imzalayabilir.

 --- Aynı gün --- 1. Sen benim eşsiz zarf alacak ve isterseniz, benim imza da bu konuyu doğrular yoktur.
2. Bir özel mektup oluşturmak.
3. Seni gönderdi benzersiz zarf, özel mektup bündelst. 
Onunla ilk mühürlü bir varsa, sadece ben açabilirsiniz. 
4. Sen benim posta adresine geri benzersiz zarf göndermek. 
İsteğe bağlı Elbette, paket de yine oturum oluşturulan olabilir. 
 
--- Yine aynı gün --- 1. Your paket alırsınız. Bu paket benim eşsiz zarftır.
Sadece ben açabilirsiniz benim eşsiz zarf 2. özel mektup.

biz istediğimiz gibi 1. Biz özel mektubu olarak birçok kez kullanın ...Bir kez, iki kez. Vb

oturum tabanlı anahtarları bir dizi geçici tuşta iade edilecektir. 
İlk paket kalıcı tuşu ile taşınır. 
Kalıcı kase olmamalıdır, ama (SSL / TLS bağlantısı hala orada da çünkü) onlar şimdi kez var.
Bu kalıcı tuşu kısa ömürlü anahtarı (tek yön) göndermek anlamına gelir ve ortak geçici anahtar üzerinde oturum tabanlı (simetrik anahtarlar) kümesini döndürür.

Sonunda - protokolünden sonra bitti - geçici anahtar silinir ve sadece cümle oturum tabanlı anahtarları kalır.


Daha fazla araştırma perspektifleri

Kalıcı anahtar taşıma anahtarı dönüşüm unutmayın. Bu tehlikeye ise, şifreleme diğer şifreleme örnekleri ile tanınır. Bu kavram eko-protokol ortamında yaratıcı bir araştırma oluşturur. Burada daha kapsamlı dahil olabilir bazı kavramlar şunlardır:

 1. Katılımcılar yoktur yeterli tuşları mevcut olsaydı haberdar olacak geçici anahtar katılımcılar üzerinde sabit ephemerale (asimetrik) anahtar çiftleri ve döviz oturum tabanlı (simetrik) anahtar oluşturmak olabilir. (Sitzunsgbasierten kalıcı anahtar veya oturum tabanlı (symmetriche kısa ömürlü tuşlar)) sohbet çevrimiçi duruma aracılığıyla durum iletilerini geçici (asimetrik) tuşuna daha sonra otomatik olarak kontrol olacağını ... benzer döviz yenilenen alışverişi (. Mesajlar sonra sadece yankı veya poptastic protokolünde oturum tabanlı anahtarı üzerinde değiş tokuş edilir.
 2. Bunun yerine ayrıca özel oturum anahtarları birçok kümesi kümesi alışverişi hisse senetleri ile ilgili özel Sitzugsschüssel değiştirebileceği. oturum tabanlı tuşları ile anonim e-posta adreslerinin bir dizi için farklı tutma süreleri.
 3. OTR (şimdiye kadar Sohbet için) kavramı sürekli anahtar içinde ve aynı zamanda e-posta için uygulanabilir. Poptastic fark sohbet e-posta ile varsa, o zaman da Verschüsselung OTR e-posta ötesine sohbet edebilirsiniz.

aşağıdaki Chris Schum neredeyse bu araştırma perspektifleri olarak: "İletme Gizliliği biraz çaba ve hiçbir maliyeti şifreli yayınlar koruma önemli bir gelişme sunuyor. benzersiz tuşlarını kullanarak bilgi yayınlar bir toplantıda korunabilir - sunucu olarak merkezi altyapı gelecekte tehlikeye gerektiğini bile ". [1]

Poptastic - POP3 ve IMAP [aracılığıyla Sohbet ve e-posta Şifreli Düzenle ]

Poptastic iletişimde bir yenilik - POP3 üzerinden Şifreli Sohbet ve e-posta.

Poptastic fonksiyonu ile, tüm e-posta hesapları gibi.ve melez tamamlayıcı simetri - - şifrelenir Gmail, Outlook.com veya Yahoo B. Goldbug uçtan ucu ile asimetrik -posta. Hüner: Her POP3 veya IMAP sunucusu artık şifreli sohbet için kullanılabilir.

Poptastic [hakkında sohbet Düzenle ]

sadece sohbet etmek e-posta ve aynı zamanda onun e-posta adresini kullanabilirsiniz Peki neden şifreleme eklentileri ile özel bir sohbet sunucusu veya güvenli sohbet günlükleri kullanılmasın? yıllardır eski POP3 protokolü ve çok sayıda e-posta sunucuları artık Goldbug ile şifreli sohbet için kullanılabilir. e-posta sunucusu basit bir sohbet sunucusu dönüştürülür.

Verilen gece sohbet katmanı POP3 veya IMAP kullanılarak gönderilen bir şifreli e-posta, dönüştürülür ve alıcı bir sohbet mesajı geri dönüştürülecektir. Goldbug Messenger da bir e-posta istemcisi olduğundan, şifreli mesaj alışverişi e-posta yoluyla çalışır. Program otomatik olarak POP3 üzerinden veya sohbet mesajı bir e-posta olup olmadığını tespit eder.

sohbet ve e-posta poptastic vekil-yetenekli ve ağ geçidi yoluyla, işyeri, üniversite ya da bir güvenlik duvarı arkasında bu nedenle de çalıştırılabilir. Eğer onun e-posta hesabınıza bir web tarayıcısı ile oturum, şifreli mesaj nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

POP3 üzerinden ek simetrik uçtan uca şifreleme yapabilirsiniz - eko protokolde olduğu gibi - sadece olarak öne gizliliğini kullanılır, aynı zamanda "anlık" bir kez ikinci güncellenir olabilir. Bu nedenle de sohbet için POP3 ve IMAP üzerinden artık mümkün Anında Mükemmel İletme Gizliliği (IPFs), (yukarıda olduğu gibi) konuşulan! Son olarak, poptastic farklılaşan yukarıda tarif edilen yöntemlerle Geminis sunulması için bir çağrı yapmak için seçeneği yaptı.

kesinlikle kullanıcılar ilginç bir sohbet, bu e-posta protokolünü şifrelemek için kolay yolu için,.

E-posta poptastic [ Düzenle ]

Poptastic orada yaklaşık sohbet edilir, tıpkı olasılığı da e-posta poptastic hakkında var. Poptastic (arkadaş-ekleme Tab) arkadaş girişi olan bir anahtar, poptastic temas veya e-posta adresi belirtmek için bir arka plan rengiyle bir kilit sembolü ile sağlanan ve ayrıca işaretlenmiş olduğundan mesajlarının değişimi sadece şifreli olur.

Eğer arkadaş ekleyerek-Tab e-posta adresi eklediğinizde, bu kişi aynı zamanda e-kontak listesine eklenir - ama Kilitli simgesi olmadan ve arka plan rengi olmadan. Bu, bu kişiyle burada yapılan belirtir, e-posta iletileri şifrelenmemiş. Bu şimdiye kadar kimse Goldbug istemcileri kullanmak değildir durumdur.

iletişim de Goldbug kullanıyorsa poptastic anahtar "arkadaş-ekleyerek" sekmesinde girildiğinde Ancak, her ikisi de kalıcı olarak e-posta şifreli olabilir.

sadece poptastic anahtarın başında bir kez değişti tarafından e-posta poptastic, kalıcı şifreli e-posta kadar basit.

Poptastic kurulması [ Düzenle ]

Şekil 21: poptastic Ayarlar: POP3 ve IMAP yoluyla Şifreli Sohbet ve şifreli e-posta

E-posta sunucusunun kurulum seçenekleri ayrıntılı bir açıklama, POP3 ve IMAP için yukarıdaki bölümü bulabilirsiniz (bkz. Şekil 21).

Not: Gmail'de gerekli sette ise POP3 mesajlarını aldıktan Web seçenek INBOX'un silinir gerekir. (: GMail bilinmeyen müşterilerine izin Fonksiyonu) o Gmail'e tüm yerel e-posta istemcisi bağlanabilir, böylece Gmail güvenlik ayarını tanımlamak da tavsiye edilir, bağlamak için:

 1. Ayarlar / İleri ve POP ve IMAP / POP İndirme: tüm postalar için etkinleştir
 2. Ayarlar / Hesaplar ve İçe Aktarma / Değiştir Hesap Ayarları: Diğer Ayarlar / [Yeni pencere] daha az güvenli / bilinmeyen Apps / Güvenlik / Erişim: Etkin.

Gerekirse, ilk test ve kullanım için ekstra bir e-posta hesabı kurmak için, tavsiye edilir. yeni e-posta hesapları gibi unutmayın.B. muhtemelen (örn e-posta gönderme, ilk 30 gün boyunca Gmail'e sınırlıdır.500 sohbet mesajları veya günde e-postalar) B. Gmail. Bu bir test ya da önce normal ihtiyaçlar için yeterli olmalıdır.

~

IRC tarzı Grup sohbet [ Düzenle ]

Goldbug Messenger e-posta ve sohbet yanı sıra bir grup sohbet fonksiyonu ile vardır. Bu benzer çalışır IRC -Chat. Tüm grup katılımcılara mesajlarının iletimi burada tekrar tamamen yankı protokolü üzerinden şifreli olacak. şifreleme, yani bir şifre dizesine benzer simetriktir. Sonuçta p2p ağdaki tüm katılımcılara sohbet odası tanımlayan belirli bir simetrik uç uca anahtar bildiğiniz bir grup sohbetine boyunca okuyabilirsiniz. Grup sohbeti de yankı protokolü dayanmaktadır (bkz. 22 Şekil).

Şekil 22: Grup sohbet yankılandı IRC = e * IRC

Bu nedenle, ge-eko-tem IRC veya kısa e konuşulduğu * IRC IRC * IRC sohbetleri de şifrelenir e ulaşım yolları yana açılan yeni seçenekler sohbet söyledi. Bugün Normal POP3 veya IMAP e-posta ve en az bir Transportverschlüsslung z olarak.IRC TLS 1.3 gibi sergi şifreli grup sohbetine olarak anlaşılabilir. Hatta geleneksel IRC sohbet nedenle bu tür güvenlik modelleri geliştirmeleri öğrenebilirsiniz: e * IRC Chat can yeni nesil sohbet modelini temsil edecek.

bir mıknatıs URI bağlantısını kullanarak grup sohbetleri Şifreleme Ayrıntıları tanımlanmış (in & urn = vızıltı biten linkte tanımlanan) (görebilirsiniz. bakınız). böylece Buzz grup sohbeti için kaynak kodu teknik bir terimdir.

bir örnek teşkil edebilir açıldığında topluluk sohbet odası Goldbug programı başlatın. Burada da mevcut kullanıcıları programı hakkında ek uygulama soruları sağlayabilir.

Özel kanala sadece oda vermek veya Kanal ismi ya da mıknatıs bağlantıları yukarıda belirtilen yöntemini kullanın. Şifreleme için uzay adı ek değerlere ek olarak mıknatıs bağlantı, böyle gömülü.B. Key şifreleme türü için karma veya şifre.

Sadece oda adını yazarak, ve hiçbir manyetik URI ek şifreleme ayrıntıları 0000 ayarlanır ve oda şifreleme oda adının dayandığını kullanılıyorsa. Eğer tüm değerleri veya oda adı veya manyetik bağlantı girdiyseniz, "Katıl / Katıl" düğmesine basın.

Bir mıknatıs taktıysanız, sonra açılan menüden "de-cezbetmek" daha önce kullanın. mıknatıs sonra tek tek bileşenlerine demonte edilir ve uzay oluşturulur ve mıknatıs-link şifreleme değerleri içinde çizgilerin temelinde girilir.

Oda açık ise, sohbet odası yer imleri karşılık gelen mıknatıs URI çıktısı yer imi olarak ya da herhangi bir zamanda yerden tasarruf ve bir odaya davet etmek arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bir mesaj göndermek için, özel bir mesaj vermek ve gönder tuşuna basınız.

e * IRC sohbet odası mıknatıs veya bireysel şifreleme değerleri gönderme ne kadar bağlı olduğunu, kamu veya özel olabilir. Kamu e * IRC sohbet odası olarak web sitenizin yazı veya bağlantıyı bir mıknatıs URI ekleyebilir ve herkes onun "de-cezbetmek" ile sohbet odasında gelebilir bilir.

Sonuçta, bu ancak şifreli çünkü internet sağlayıcıları ve diğer Köklenme sunucu iletişimi içine göremiyorum farkı ile, bir IRC sohbet gibi haber kanalı için çalışır - aynı zamanda online bankacılık için bağlantı olarak.

Eğer arkadaşlarınız veya banka danışmanı konuşurken olup olmadığını bu yüzden hiç fark etmez.

Eğer özel bir oda olarak sohbet odası kullanmak istiyorsanız, size mıknatıs URI arkadaşlarınızla sadece paylaşabilir ve aranızda var. Bu Goldbug programının bir özelliktir: Sadece önceden asimetrik anahtarları değiştirmek zorunda kalmadan, sohbet şifreleyebilirsiniz. sadece sözlü arkadaşına söyle, o Goldbug oda "Amber Odası" gelmelidir ve orada her iki tarafın da çok sade bir şekilde şifrelenmiş sohbet söyledi.

İpucu: Bir oda için bir kerelik mıknatıs oluşturun ve sonra sadece arkadaşın vermek (sizin tarafınızdan tanımlanan) IRC kanalı hakkında bilinen size bundan karşılığında genel sohbet Key korumak için kullanabilirsiniz.

Goldbug Repleo ve özel bir sohbet odası güvenli bir anahtar transferi ve dolayısıyla kamu anahtar için bir kerelik mıknatısla (OTM) üzerine anahtar değişimi kamu olmamalıdır sağlar.

~

Dosya paylaşımı: Starbeam [ile Düzenle ]

Herhangi bir haberci olduğu gibi birden fazla kişi ya da iki tanımlanan arkadaşlar arasında bir dosya transferi arasındaki Goldbug dosya paylaşımı gizli ve güvenli şifreli uygulanabilir. Bu sekme "Starbeam" yapılır. Vadeli Starbeam (SB) dosya paylaşım yıldızlı ışık galaksiler aracılığıyla yansıtılan veya benzeri "kirişli" bu yüzden kolay olduğunu ima eder.

gibi geleneksel dosya paylaşım programları yaparken eMule veya BitTorrent başlangıçta ed2k bağlantı veya sel bağlantı olarak belirli bağlantılara set, dosya transferleri için hem sel şimdi vardır, bu yüzden de hemen hemen tüm gelişmiş Gnutella -Klienten yanı gibi eDonkey ağı Shareaza dosyalar bağlama -Klienten Mıknatıs URI standardı kurdu.

Goldbug mimarisi ile ilgili bu vardır manyetik URI standardı geliştirilmiş ve şifreleme değerlere göre desteklenmiştir.

Şimdi, ne zaman başkaları tarafından Goldbug üzerinden bir dosya indirmek istiyorsanız, Yani programda bir Magnet URI bağlantısı einkopieren gerekiyor. Ve buna göre: Bir dosya yükleme hazırlamak istiyorsanız, bir mıknatıs URI bu dosya oluşturmaktır.

Bu süreç mümkün olduğunca basit tutulur: Eğer bir pop-up sohbet penceresinde bir arkadaşıyla sohbet yapıyorsanız, bir düğme "Hisse Starbeam" var (Şekil 23 bakınız.). Bu basit tıklayın gönderilmek üzere dosyayı seçin ve zaten güvenli bir arkadaşınıza iletilen Yankı sistemine şifrelenir.

Şekil 23: Dosya transferi ile Goldbug Messenger sohbet pop-up penceresi

Yani tatil resimleri ZIP Tek aks un güvenli sohbet veya Starbeam sekmesinden aile üyelerine iletilir olabilir.

bütün bir grup bir dosyayı çalmak için, ayrıca mıknatıslar sohbet grubuna ekleyebilirsiniz. Bu daha sonra otomatik olarak (.: Bölünmüş mıknatıs kabul Seçenekler menüsünden onay kutusunu bkz Buzz Sohbet) ilave yüklemeleri otomatik edilir. sizinle gelmek şifreli paketler bile arkadaşları ve komşuları ile gelip, yani nedeniyle yankı protokol, bireysel paketler de, "geswarmed".

yüklemek için biri indirmek için tek ve oluşturma veya SB-mıknatıs eklemek için: biri dosya paylaşımı için sekme "Starbeam" üç alt sekmeden oluşur.

şifreleme değerlerine sahip Starbeam Mıknatıs [ Düzenle ]

Bir mıknatıs URI (genellikle Gnutella ağı içinde) ve eDonkey / Emule ed2k linkleri veya sel linkleri karşılık gibi birçok dosya paylaşım programlarından bilinen bir standarttır.

Goldbug Messenger yatan Spot-On Kütüphanesi aracılığıyla manyetik URI standartların geliştirilmesi şifreleme değerleri ile manyetik URI düzenlemesidir. Mıknatıslar böylece cryptologic bilgilerin bir paket oluşturmak veya bir arada tutmak için kullanılır.

uçtan uca şifreli kanal ağı düğümler arasında kurulan bir dosya gönderilebilir hangi aracılığıyla, böylece yankı. Ama aynı zamanda gönderilen başka herhangi bir dosya olabilir. mıknatıs böylece dosya tahsis edilmez. SB-mıknatıs örneği devam eden ve kalıcı dosyaları gönderebilirsiniz hangi aracılığıyla bir kanal olarak temin edilebilir - ya da bir kerelik mıknatıs tek bir kullanımdan hemen sonra silinir yaratacaktır.

Bu çift kullanımlı etkisi ile bir mıknatıs tek bir dosya ya da belirli bir IP adresine atanamaz. Bir dosya adı değil SB-mıknatıs görünen (- hatta en önemlisi - örneğin, daha gelişmiş bağlantıların - Gnutella üzerinde, eMule ve Torrent Linkler offsystem veya Retroshare hala durumda). Böylece Starbeam hiçbir belirli dosya değiştirilir açıktır, ama her zaman sadece şifreli kanallar var değiştirilir. Tabiri caizse, "Stars" bir "solucan deliği" terimi ile kalmak için. Ve bu kanal bir manyetik URI bağlantısıyla tanımlanmaktadır.

Çok sayıda görüşlerini eleştirel Gnutella, eDonkey ve Torrent Linkler bağlantıyı görürken, ancak, daha sonra şifreleme değerlerine bir koleksiyon bu değerleri sorgulamaya hiçbir neden oluşur. Ana sayfanız ya da bağımsız portalları gelişmiş bir yaklaşımla önce Starbeam bulun. kavramsal bir bağlantı standartlarını seçerken kararlar ancak ek olarak iki özel kullanıcılar arasında dosya transferi güvenliği de kullanım yönü ile birlikte geliyor.

arkadaş biraz daha bilgi için arkadaşımdan özel bir dosya transferi sonu için:

dosya transferi öncesi şifrelemek dosya: seçenek?

Bir dosya göndermeden önce, size sadece anhängst Goldbug içinde e-posta e-posta göndermek olmadığını düşünebilirsiniz. Dosya az 10 MB ise, bu seçim çeşididir. Büyük dosyalar Yıldız Işın fonksiyonu ile sadece transfer edilmelidir.

göndermeden önce de sabit diskte dosyayı şifrelemek için düşünebilirsiniz. Bu mevcut dosya şifreleme Araçlar / Araçlar aracı altında ana menüde Goldbug Messenger tutar (aşağıya Not bakınız). Bir çift parola ile dosya içine şifrelenir. Eğer bulut dosyasını barındıran bir online yüklemek için bir yere istiyorsanız Goldbug-Dosya Şifreleyici elbette bu araç da kullanabilirsiniz. bir ünlem işareti olmalıdır rağmen gerekli kontrol ve şifrelenmiş dosyaları, bir soru işareti ile işaretlenmiştir eğer bu dosyalar, bu arkadaştan arkadaşa anlamda, noktadan noktaya aynı şifreli dosya yapar Ancak, Goldbug hakkında aktarmak ve ev sahibi olarak hiçbir mandal için kullanmak için.

Bazı zip dosyaları paketi ve gönderme ya da yüklemeden önce bu şifrelemek. (Standart olarak Goldbug için tanımlandığı gibi) bugün olduğu gibi 2048 bit, daha iyi tavsiye 3072 bit ile RSA için bir anahtar kullanmalısınız böylece Zip şifreleme şimdiye kadar, 96 bit kırmak çok kolaydır.

Ne olursa olsun artık dosya koymak hazırlarken nasıl - olduğu gibi: Düz ikili olarak, ya da bir Nova şifre ile korunan bir dosyanın Starbeam üzerinde ya da Goldbug aracıyla şifrelenmiş (aşağıya bakınız) - onlar gerçekten dönecek yankı protokol birden çok kez şifreli.

tam dosya aktarımı için kullanılan manyetik URI başka şifre koymak - E-posta ile bir e-posta için ek şifre koyabilirsiniz gibi ayrıca dosya üzerinde tıklayabilirsiniz (e-posta işlevi belirtilen "Goldbug", yukarıya bakınız). Bu "Nova" denir. dosya transferi önceki birden fazla şifreleme (büyük olasılıkla değil) yormak olabilir başarılı başarılı ya da hatta üçüncü yabancı olsa bile, Nova-şifre ile ortak sürece güvenli bir uçtan uca şifreleme tanıtıldı şifre tamamladı altında sadece iki ortağın olduğunu. Çünkü SB-mıknatısın iletim izlenmelidir eğer, - aynı zamanda dosya alabilirsiniz mıknatıslar bilir o zaman herkes - Sen mıknatıslar bir şekilde arkadaşına çevrimiçi transfer var. oral gerekirse geçmişte veya ikinci kanal üzerinden, hem de arkadaşları değişti şifre - Bu nedenle, bir Nova dosyayı korumak için mantıklı. (Bir parola sahibi up sanmıyorum) Nova ayrıca uçtan uca şifreleme standardı AES üzerine inşa edilmiştir. Ve: It must - önce - transferi başlar dosyanın, alıcının düğümünde saklanan!

Şekil 24: Kendinden Magent URI'ları & Novas

Şekil 24: Mıknatıs ve Novas Starbeam Dosya Paylaşım için

Dosya göndermek için, şifreli bir kanal oluşturulması gerekir. Bu bir mıknatıs oluşturulması ile (URN = SB Starbeam tarafından sonunda) tekrar çalışır.

Ardından, HTTPS protokolü ile bu kanal üzerinde Dosya Paket için dosya Paket şifreli transferi (on TCP - UDP de ve - SCTP ​​bağlantıları koyabilirsiniz). Bu nedenle, SCTP, TCP veya UDP protokolü, ceteris paribus hakkında Starbeam tarafından büyük bir şifreli dosya transferi, hataları ve hızlı olmadan iletilir olup olmadığını ilginç bir soru.

Bir kerelik kullanın Magnten

İdeal olarak, her dosya için özel bir Magnet URI var. Bu olur o zaman bir One-Time-mıknatıs (OTM), yalnızca bir kez bir dosya için kullanılan bir mıknatıs. a - (OTM bu nedenle OTP fikrine karşılık one-time pad sadece bir kez kullanılan bir dize. OTP sıklıkla) güvenlik kurmak için çok önemli olarak cryptologic süreçlerde kabul edilir.

Ayrıca kalıcı mıknatıs kullanabilirsiniz, bir abone video kanalı, z gibi.B. Her pazartesi bir dosya gönderilir.

Bunun için açılır.B. Torrent tamamen yeni olanaklar portalların: Bu artık web portalı var sahiptir, bağlantıların binlerce bağlantılı! Portal kendisi solucan deliğinden birbiri ardına sırayla yavaş yavaş, sonra bir dosya göndermek için uzak yankı protokolünde tek bir mıknatıs vardır.

Hemen mıknatıslar bir dosya transfer var, bu yüzden silmek veya mıknatıs URI tutabilir. Daha sonra kendisi tarafından dosya transferi sonrası kendini siler, OTM için onay kutusunu OTM olarak mıknatısı oluşturma ve aktive edilmiştir. Bu kendini görüntülemek için mesajları ve resimleri yok fotoğraflar için film Mission Impossible, ya da uygulamalar, karşılaştırılabilir - mıknatıs bir StarBeam- konuşmak böyledir solucan deliğini tek kullanımdan sonra tekrar kapanır.

kriptografik değerler için grafik Mıknatıs URI standartları

daralma örnek atama
RN & Rn = Nokta On_Developer_Channel_Key oda adı
xf Ve Xf = 10000 tam Frekans
xs & Xs = Nokta On_Developer_Channel_Salt tam Tuz
ct & Ct = AES256 şifre Tipi
hk & Hk = Nokta On_Developer_Channel_Hash_Key karma Anahtarı
ht & Ht = sha512 karma Tipi
xt = urn: buzz & Xt = urn: buzz IRC Chat Mıknatıs
xt = urn: Yıldız ışın & Xt = urn: Yıldız ışın Dosya aktarımı için mıknatıs
xt = urn: Kurum & Xt = urn: Kurum E-posta kutusu için mıknatıs


mıknatıs URI standardı, böylece daha fazla kan değerlerinin bir levha benzeri şifreleme değerlerini sağlamak için bir biçime dönüşmüştür. sırasıyla Spot-On geliştirici grup sohbeti kanal için, Goldbug kullanılan bir mıknatıs URI, arar.Bu formatta B.:

mıknatıs:?rn=Spot-On_Developer_Channel_Key&xf=10000&xs=Spot-On_Developer_Channel_Salt&ct=aes256&hk=Spot-On_Developer_Channel_Hash_Key&ht=sha512&xt=urn:buzz

Bu standard, Grup sohbet veya e-posta kurumlar için simetrik anahtarlar alışverişi ve hatta Starbeam dosya transferi için kullanılır.

geri sarma işlevi

diğer mıknatıs URI kanallarda - - ya da aynı kanalda tekrar vermek için bir alıcı bir dosya Paket, alınan bir yığın veya bağlantı varsa, o yüklemek tekrar bu yeteneğine sahiptir. Bu bir geri sarma işlevine benzer: Dosya sadece Echo ağ üzerinden bir kaset kaydedici veya MP3 çalar gibi tekrar tekrar çalınır. dosyası da daha sonra tekrar gönderilen birçok saat veya gün olabilir. Bir mıknatıs URI kanalının bir kopyasını elde etti herkes, bir uydu haline gelir ve tekrar veri solucan deliği ya da daha doğrusu tekrar Starbeam mıknatıs yükleyebilirsiniz.

Kaplumbağa atlamalı karşılaştırıldığında

onlar "benzer bir protokol varsa Yankı protokolü üzerinden Starbeam işlevinde bir dosya transferi daha etkili olduğunu Kaplumbağa Atlamalı , (şu anda sadece RetroShare Programı uygulanan)" çalıştırmak için buraya Echo ağ yapılandırmasına bağlı olarak (çünkü tam eko, yarım yankı, Adaptif yankı) ve mutlaka bir darboğaz olarak hareket, aynı zamanda ek yankı yolları istenilen indirme hızı optimize değil sadece düşük bant genişliğine sahip temel şifreleme düğümleri.

yankı protokol otomatik olarak düğüm nehir ağını oluşturdu (basitçe her düğümün her düğüm bağlı Dosya parsel şifreli gönderebilirsiniz) ve aynı zamanda düğüme olası tüm grafiklerin en hızlı şekilde seçer.

Kaplumbağa atlamalı protokol ilk sadece arkadaş olarak ve arkadaşlar bu zincirinde tanımlı olan düğümlerin bağlı olduğu, bir arkadaş sadece küçük bir bant genişliği dönüştüren olabilir. Bu o zaman bu darboğaz ile mutlaka mutlaka dosyanın bir darboğaz ve verici ve alıcı gibi davranır. diğer grafik seçenekleri arasında Echo protokolü, diğer yakın akranlar ya da yolları üzerinde Dosya Teslim ara istasyonlarda dahil edilebilir olduğunda, böylece veri paketi yere daha hızlı bir yol olup olmadığını geçmelidir şişe boynu üzerinde olmak zorunda değildir.

SB yükle: Bir dosya transferi [ Düzenle ]

Hisse Starbeam düğmesi ile bir dosyayı seçin ve zaten arkadaş iletilir: Yukarıda açıklandığı gibi, tek bir arkadaşına sohbet penceresinden bir dosya teslim çok basittir.

biz Starbeam tabstop alt-tab "yüklenenler" şimdi teknik detayları ile yükleme işlemi bakmak görebilirsiniz.

Şekil 25: Starbeam ile dosya aktarma

Şekil 25: Starbeam ile dosya aktarma

Eğer tanımlanmış ve manyetik URI oluşturulan varsa, bu sadece mıknatısın alt sekmesinde görünür, ama aynı zamanda yükleme / Tohum için alt sekmesinde belirtti.

Ayrıca buradan başlamak üzere bir dosya yükleyebilirsiniz. SB-mıknatıs yapımı onay kutusunu yüklemek için bu alt sekmede seçin. Ayrıca dosyayı seçin.


İsteğe bağlı: Dosyanın ek şifreleme için bir Nova şifresi:

Eğer ek bir parola aktarmak Son olarak, hala karar - koymak istiyorum - Nova aradı. Starbeam Nova yüklerken Yani e-postada Goldbug ne, şifre, e-posta, yani şifreler. Dosya Nova şifreyi girerken böylece sadece açık arkadaşı olabilir. Bir File Transfer sabitlemek için ek bir simetrik şifreleme olduğunu. o geçmek de Nova olabilir - - Böylece arkadaş mevcut dosya diğer arkadaşlar için mıknatıs olduğunu önlenebilir veya dosyayı açmak transfer mıknatısların ilk gün sonraki bir tarihte olası zaman yapılır ama ertesi gün, dosyanın şifre çözme bilinmektedir izin veren Nova parolası kadar düzenledi. Bir anda eğer öyleyse dosyanın transferi zaten tamamlandı. İlk transferi bir Nova ayar yapabilirsiniz bu farklılaşmış düşünceler için.ama önce bir kenara bir dosyaya bir şifre yok sayın.

Ardından düğmeyi / "iletmek" "Verici" itin.

Teknik not: eko HTTPS veya HTTPS Post gibi iletilir Çünkü bir web sayfası transfer karşılık, alın. öbek büyüklüğü (Darbe boyutu), bu nedenle en az görünümünde önceden tanımlanmış gizli olarak bırakılabilir. darbe boyutu daha büyük yapıldığında, web sayfası bu yüzden uzun süre konuşmak, iletilen olmaktır.

Son olarak, manyetik URI kopyalayıp arkadaşınıza gönderin. o kopyalanmış varsa, (tabloda check-kutusu "break") bir duraklama fonksiyonu kapatmak için aktarımını başlatabilirsiniz. mıknatıs URI bağlam menü butonu aracılığıyla çıktısı olabilir.

Starbeam indirme [ Düzenle ]

Starbeam bir dosyayı yüklemek için, Mıknatıs dosyasını Starbeam gerekir. Size bir dosya göndermek isteyen bir arkadaşımdan bu alacaksınız. Prensip olarak, mıknatıslar da bloglar ve web siteleri ile bağlantılı olabilir.

Kopya sonra mıknatıs için alt sekmesinde manyetik URI kolay URI'ları. Daha önce sen / indirme alt sekmesinde "al" "alma" onay kutusunu aktif hale olmamalıdır.

Eğer manyetik URI takılı olması ile arkadaş paylaşın ve o aktarımını başlatabilirsiniz. indirme verici eko ve mıknatısın Kripto-kanalı üzerinden dosya gönderir, hemen başlar.

Şekil 26: Dosya Transferi için Starbeam-sekmesinde Dosya indirme

Şekil 26: Dosya Transferi için Starbeam-sekmesinde Dosya indirme

Hatta boyutu ve indirme alanında yolunu tanımlayabilirsiniz yüklemek için bu sekme sayfasındaki diğer ayarlarla.

başarıyla karşıdan parçalar Starbeam "Mozaik" denir. Bir bulmaca gibi mozaik parçaları tam bir mozaik içine monte edilir.

Henüz iletilecek dosya parçaları söz konusu Star-Işın bağlantıları (. bakınız altındadır Ayrıca eski eDonkey ağında yer "parçalar" veya Gnutella ağı içinde "bloklar" kavramının, kavramı hangi Tiger Ağacı kullanımı yoluyla ) karmaları icat edildi.


Aracı: Yıldız-Beam Analyzer [ Düzenle ]

Bir dosya bile başarıyla aktarılmış değil, bu yıldız Işın Analiz aracıyla kontrol edilebilir. Bu, tüm mozaik parçaları mevcut veya bağlantılar eksik varsa iletilecek belirler. Eksik bağlantılar varsa, SB-analizör bir mıknatıs URI oluşturur, arkadaş yine yükleme Tab içine girebilirsiniz. Sonra, sadece eksik bağlantıları veya Mozaik kızıyorum.

Dosya istasyonu onlar "Rewind" ile yankı üzerinde günde üç kez (= "Tekrar Gönder") ise tam olurdu - fonksiyonunu gönderir.

Bir mıknatıs bir kanal vardır ve mevcut dosyalar tek seferlik mıknatıs kullanılmıştır, sonra mozaik yolunda yenilenmesi ve aynı kanala tekrar gönderilecektir unutmayın. sıkıca transferi tabloda hiçbir kilit seçeneği koyarsanız yükleyici tarafından dosyasının yeni bir sevkiyat böylece tekrar elde dosyanızı üzerine yazılır. onay kutusunu ile silinmez alınan dosyayı kilitleyin.

Gösterim kripto Torrentler [ Düzenle ]

Şifreleme başarıyla paketi deşifre olabilir ve bunu olsa bile oluşturabilir ve dosyayı kaydetmek eğer kimse bilmiyor, çünkü indirirken dosya herkese gösterilir çünkü. yükleme benzer geçerlidir zaman. Yükleme sadece bir komşu IP görülebilir. Bu komşu mıknatısları dosyası biliyorsa. Eğer kamu Starbeam mıknatısı davet etmek istiyorsanız, bu durumda tavsiye edilir sadece Nachbarn- veya Güvendiğiniz sunucularına bağlanmak için Sohbet ya da bir hesap erişimi tanımlar.

dosya üzerinde bir Nova-şifre azaltılması ve ikinci bir süreçte Nova şifre erişim haklarının verilmesi zaman önce fiziksel blokların dağılımı yukarıda belirtilen varyant yeni perspektifler prozessuralen ya da yasal hususlar, teknik sunabilir.

Sonra Starbeam Mıknatıs URI yankı protokol üzerinde dosya paylaşım toplumda tartışılan "Kripto-Torrent" gelişimi ve kullanımı hakkında düşünme yeni yollar bir rol oynayabilir.

~

URL veritabanı ile web arama motoru [ Düzenle ]

Web arama fonksiyonu Goldbug kendi çekirdek mimarisi ve açık kaynak kodlu bir p2p web arama motoru tarafından kullanılmaktadır. Goldbug ise (bisherig) ilk ve tek gibi birkaç el tam p2p dağıtılan arama motorları arasında YaCy , Faroo.com, Arado.sf.net veya Grub (ve Wikia Search aktarabiliyor bilinen), dağıtılmış veya F2F şifreli bağlantılar yoluyla URL'ler P2P ağı yapmak. Goldbug web arama iddiası her katılımcı URL'leri indirebilirsiniz böylece motorun kaynağı açık programlama sadece sunmak için değil, aynı zamanda kaynak açık bir URL veritabanı idare etmektir. Üçüncü olarak, önemli olan bir şifreli ortamda Transferler ve veritabanı mağazalar yerine o.

Şekil 27: Goldbug web arama için sekme: URL veritabanı Surf ve sonuç almak.

Şekil 27: Goldbug web arama için sekme: URL veritabanı Surf ve sonuç almak.

kendi arama motoru Şekillendirme: z.makinenizde veritabanı URL'lerin 15 GB B. yeni siteler açısından elde edilen oldukça ilginç sonuçlar arkadaşlarınızın ilginç bulabilir ve p2p ağına girmiş.

Goldbug URL Arama diğer düğümler içinde arama terimleri hiçbir bildirim, sözde sorgu hit üretilen çünkü Web arama anonim kalır.

Goldbug bir karma içine arama terimlerinizi dönüştürür ve bu karma içeriyorsa yerel veritabanlarını arar. Sonra da o anahtar kelime içeren listelenen URL'lerin Hash vardır. Ardından, URL veritabanı URL karma aranır. Arama işlemi tamamlandıktan sonra bile, şifre çözme işlemi bağlanması için veri tabanları şifrelenir. Son olarak, arama sonuçları görüntülenir ve sizi gösterilmiştir. Kullanıcı en son URL'ler ilk üst kısmında görünür şekilde kolaylık için bir veya daha fazla arama terimleri halen sonuçları sıralanır.

Web sayfası URL'leri dağılımı merkezi sunucuları üzerinden değil olur, ama katılımcılar arasında şifreli yankı protokolü üzerinden merkezi olmayan bir temelidir: İki ya da daha fazla kullanıcı kendi URL anahtar değişimi ve daha sonra web sayfası URL'leri, z p2p paylaşım üstlenirler.tüm arkadaşlarınızla imleri B. parçası. Online takas URL'ler ilk yerel veritabanında her 10 saniyede yazılı daha sonra ana bellekte toplanır ve.

Şekil 28: Dooble Web tarayıcısında URL satırı: Bir URL paylaşmak için ilk simgesini tıklayın

Şekil 28: Dooble Web tarayıcısında URL satırı: Bir URL paylaşmak için ilk simgesini tıklayın

Ayrıca, elle yerel veritabanında yeni URL'leri almak için de mümkündür. Bunun için ise Web tarayıcısı Dooble.sf.net gerekli. tarayıcınızın URL çubuğundaki ilk simgesi bir ara veritabanında tek bir URL saklamak için izin verir: Shared.db. Bu daha sonra sadece tek bir tıklama ile Goldbug ithal edilmektedir. Shared.db Goldbug ve her iki program yükleme yolu olmalı, ve Goldbug Dooble ayarlarında bu dosyanın yolunu tanımlamanız gerekir.

Sen Goldbug sizin URL veritabanı Web tarayıcısı Dooble ithal etmek sadece sol web sayfasının bir URL'ye, sadece ilk Shared.db URL'yi saklamak için tarayıcı URL doğrultusunda ilk simgesini tıklatın. Sonra Web arama düğmesi "Import" nin sekmesinde Goldbug tıklayın.

Şekil 29: Pandamonium Web Paletli

Şekil 29: Pandamonium Web tarayıcısı İstatistik Sayfası

Üçüncü ithalat imkanı Cawler "Pandamonium" kullanmaktır. Web tarayıcısı tüm bağlı URL'ler için bir etki alanı tarar ve sonra da endeks böylece keşfedilen siteler, yeni URL ve tarama veya dizini Ekleyebilirsiniz. Pandamonium ara Shared.db aracılığıyla Dooble Web tarayıcısının ithalatı olarak iyi çalışır. Web tarayıcısı Pandamonium da açık kaynak kodlu ve bu adresten indirilebilir: https://github.com/textbrowser/pandamonium

Veritabanı Kur [ değiştir ]

URL'ler bir görüntülenebilir SQLite - veya PostgreSQL veritabanı saklanır. SQLite de otomatik olarak veritabanlarının oluşturulması daha az deneyime sahip kullanıcılar için önerilir veritabanını yapılandırılır. Daha ileri kullanıcılar da bir PostgreSQL veritabanı aygıt belirtmek zoom yapabilirsiniz. Bu ağ erişimi avantajlar, kullanıcı haklarının yönetimi ve büyük URL veritabanlarına işlenmesini vardır. Goldbug veritabanlarının oluşturulması için isteyen öğrenciler için dersler için de, kendi Web arama yapmak için, işlevi dolayısıyla uygundur.

URL'ler 26x26 veya 36x36 veritabanları (2 (16 ^ 2) = 512 tablolar) şifreli yatakları bulunmaktadır. Bu arama şifreli bir veritabanında yer (URLs.db) alacak demektir. şifreli veri tabanlarında arama araştırma şimdiye kadar çok az işlenmiş bir alandır.

SQLite [ Düzenle ]

SQLite ilişkisel veritabanı sistemi içeren bir kütüphanedir. Tüm veritabanı tek bir dosyada yer almaktadır. Bir istemci-sunucu mimarisi, böylece mevcut değildir.

Şekil 30: SQLite veya PostgreSQL ile ya URL veritabanına yükleyin

Şekil 30: SQLite veya PostgreSQL ile ya URL veritabanına yükleyin

SQLite kütüphanesi uygun uygulamalar doğrudan entegre edilebilir, böylece hiçbir ek sunucu yazılımı gereklidir. İkincisi, bu diğer veritabanı sistemleri için çok önemli farktır. kütüphane dahil ederek, uygulama harici yazılım paketleri güvenmek zorunda kalmadan, veritabanı fonksiyonları uzatılacak. SQLite diğer veritabanları ile karşılaştırıldığında bazı benzersiz özelliklere sahiptir: kütüphane sadece birkaç yüz kilobayt olduğunu. Bir SQLite veritabanı vb tüm tablolar, indeksler, hit, tetikleyicileri içeren tek bir dosya .. Bu farklı sistemler arasında alışverişini kolaylaştırır.

URL'ler için SQLite veritabanı iç birkaç adımda yapılır:

 1. Dooble Web tarayıcısı yükleyin. Bu (güvenli fonksiyonu) şifrelenmiş veri tabanları gibi vb siteler URL'leri, çerezler, yer imleri, tarama yaparken oluşturulan tüm verileri kaydeder. Buna ek olarak Güvenli sekmesinde Dooble Web tarayıcısından ayarlarında bir şifre tanımlamanız gerekir.
 2. Sonra Goldbug kurulum yolunda bulunması gerekir Shared.db yeri için Ayarlar altında Web tarayıcısı Dooble tanımlar.
 3. Sonra Web arama / ayarları altında Goldbug programında bir SQLite veritabanı oluşturmak
 4. Burada da girip Dooble şifre dizisini depolamak ve (sabit diskinizde Dooble dizininde) doğrulamak dooble.ini dosyasının yolunu yazabilirsiniz.
 5. Şimdi "Ortak kimlik bilgileri" bir için bir şifre verin. Bu üçüncü, diğer uygulamalar mevcut ithalat için URL'leri sağlayan olay bir şifre özelliğidir.
 6. Sonra verfiziere tüm girişler ve daha önce web browser bir URL kullanarak sakladığınız hangi shared.db, ithal başlayın: URL satırında Web Browser Dooble, ilk sembolü basın ve URL Shared.db saklanır. Alma işlemi daha sonra bu dosyadan URL'leri alır ve Goldbug içinde (URLs.db) ilave URL veritabanına ekler.
 7. Hepsi çok ithal URL'ler arkadaşlarınızla çevrimiçi p2p paylaşılır. URL çanağı sekmesi URL filtre bir arkadaşınıza verin takas ya da daha fazla URL kodlamada, aşağıda açıklanan URL paylaşım topluluğu kullanmak için.

PostgreSQL [ Düzenle ]

PostgreSQL - aynı zamanda Postgres olarak bilinen - ücretsiz, nesne-ilişkisel veritabanı yönetim sistemi (ORDBMS) 'dir. Onun geliştirme yazılımı açık kaynak topluluğu tarafından geliştirilen 1997'den beri California, Berkeley Üniversitesi'nde bir veritabanı geliştirme, 1980'lerde ortaya çıktı. PostgreSQL ANSI SQL 2008 PostgreSQL tam ACID uyumlu SQL standardı ile büyük ölçüde uyumlu ve veri tipleri, operatörler, fonksiyonlar ve agrega genişletilebilir destekler. Çoğu Linux dağıtımları PostgreSQL - da, Windows ve Mac OS X desteklenmektedir. o PostgreSQL veritabanı geniş sürecini kurmak olduğundan, referans sadece burada veritabanı kılavuzları yapılmalıdır.

URL filtreleme [ Düzenle ]

Eğer p2p işlemini URL değişimini giriyoruz Şimdi ne zaman, başkalarının sisteme eklediğiniz tüm URL'leri alacaksınız. kötü amaçlı URL'leri ekarte etmek, Web arama URL'lerin de tek bir tıklama ile silebilirsiniz - ya da kendi sekmesinde kendini göstermektedir URL filtresi, baştan kullanırım.

Şekil 31: İthalat ve ihracat filtreleri: URL Distiller'ın

Şekil 31: İthalat ve ihracat filtreleri: URL Distiller'ın. URL sekmesi inbound, outbound sağlar ve filtre URL'leri almak için

URL filtre - Distiller denilen - inbound, outbound filtre ve bir kara ya da beyaz liste ile veri almak için. Yolu yapabilirsiniz.Sadece URL'ler etki www.wikipedia.org ya da yükleme yalnızca Üniversitesi alanından arkadaşlarına URL'ler için yapılır buna izin, örnek tanımlayın. Ayrıca belirli bir coğrafi alanın URL'leri almak istemiyorum belirtebilirsiniz.

değeri "Reddet" ile: Eğer herhangi bir URL'leri almazsınız durumunda, sadece "http: //" Yüklemeler Distiller filtresi için belirlenen ediyorum. URL'ler kabul edilmeyecektir.

Çok önemli: Filtre etkin olduğunu, böylece bu "Enable" olarak onay kutusunu kurdu.

URL topluluk [ değiştir ]

sevinçleri URL'ler ile paylaşmak mümkün olacak ve web araması için veritabanı abone tablo einkopieren Tab URL filtre elle bir URL Anahtarı ekleyebilir, büyüdükçe için; veya: İkinci seçenek bir topluluk olan URL Anahtarını göndermek için bir seçenek de olduğu gibi.

Echo Public Key Paylaş - - arkadaşınız aracı "EPC" konulu online da, ve eğer orada tanımlanan Topluluk için URL Key gönderme "Spot-On URL topluluk," Arkadaşınız URL'niz Anahtarı çevrimiçi otomatik transfer alır. Bu transfer yankı protokolü kullanılarak şifrelenir ve simetrik şifrelemesi URL topluluğun adını kullanır. Bu URL tuşları sonra hingesandt ve otomatik olarak entegre olduğu bir grup sohbet odası (Buzz fonksiyonu), benzer. EPC, aşağıda daha detaylı olarak tarif edilmektedir işleri gibi.

Pandamonium Web tarayıcısı [ Düzenle ]

Yayın s. ve "Pandamonium paletli bırakma" adlı 2,8 (Noel sürümü 2015) URL veritabanı fonksiyonunun bir araç olarak eklendi Pandamonium denilen web tarayıcısı, ifade eder.

Pandamonium web tarayıcıları Paylaşılan seçilen herhangi bir etki ve URL'leri tarayabilir.DB veritabanına kaydetmek ve daha sonra ithalat işlevini kullanarak Goldbug istemcileri aktarın. böylece eklenen URL'ler sonra şifreli bir biçimde arkadaşlarıyla eşit olarak bölünmüş ve kendi yerel veritabanında şifreli olarak saklanır.

web tarayıcısı ve Dooble p2p transferi arkadaşlarından bağlantılar yanı sıra paletli Pandamonium Goldbug istemci Web arama etki istenen web sayfalarının büyük miktarda ithalat ihtimali vardır yani.

URL'ye ek olarak, zengin metin olarak web sayfası (yani resim) ile veritabanında saklanan ve bu veritabanı yanı sıra arkadaşları ile paylaşılabilir. Goldbug Web arama ve böylece internet veya etki alanı irtibata veren ve orada bilinen IP bilgileri olmadan, yerel tarama web sayfalarını sağlar.

Bu pratik Tor bir p2p vekil ağ üzerinden artık sitesi temas canlı yeni bir tip ve anonymizing ağının rafine fikir, ama URL p2p web araması aranıyor ve site onlara zengin metin olarak düzeltmek için ve can yerel yüklenecek, göz ve okuyun. Java scriptler, görüntüler ve DeRefer URL'leri ve IP bilgilerini dahil değildir. onun veya paylaşılan veri kümesi içinde varsa kullanıcı bu nedenle, istenilen web sitesi URL'sini okuyabilir hâlâ verilerin açıklanması korunmaktadır ve. JavaScript nedeniyle siteleri de aracı Tor anonymizing zaman ek bağlantılar çağırmak ya da izler bırakabilir iken, web gezgini Pandamonium gibi güvenlik riskleri mümkün değildir.

paletli ve Goldbug istemcileri Web arama - hem farklı zamanlarda sitelerin çeşitli revizyonlar web (Memento) de desteklenmektedir diyoruz. Goldbug Sayfa Görüntüleyici Web Araması kullanılabilir olduklarında web sitesi çeşitli Revisonen görüntüler.

RSS okuyucu ve URL-Import [ Düzenle ]

RSS özelliği bir RSS okuyucusuna Goldbug müşterilerine genişletir. RSS 2.0 beslemeleri desteklenmektedir. Yeni mesaj üstünde her zaman ki haber URL'ler bir zaman çizelgesi görüntülenir. Buna ek olarak, haber URL'ler yani Goldbug yerel Web araması için hazırlanan, endekslidir. Şifreli RSS URL veritabanında şifreli veritabanı ithalat otomatik sadece kullanıcının eylem manuel ithalat düğmesi aracılığıyla da periyodik olarak gerçekleşir, ya da. RSS fonksiyonu değil sadece seçili haber portalları kolayca haber sayfasında okudum ama onun yerel URL veritabanında manuel veya otomatik olarak mesajlar URL'ler içe sağlar.

web indeksleme aktarırken URL veritabanı arama indeksi için onları hazırlamak için mesajın 50 (ya da aynı zamanda daha kullanıcı ayarına göre) en uzun kelime kullanır.

indeksleme yapıldığında zaman çizelgesi için, mesajların başlık sadece bir köprü ile sağlanır. Durum hattı istatistik yine birçok RSS akışları abone nasıl buna göre olduğunu zaten endeksli kaç URL'ler, RSS veritabanından birçok URL'ler, Web arama için URL veritabanına ithal edilmiş nasıl - ve RSS penceresinde toplam okunabilir mesajlar veya URL'ler.

mesajları okurken bir tarayıcıda mesaj görünmüyor bir sayfa Viewer yer alır, ancak güvenlik nedeniyle yalnızca metin şeklindedir. Ayrıca Java scriptler, görüntüler ve reklam taraftan kaldırılır Bu, orada sadece web sitesinin ASCII karakterleri ve diğer web sitelerine köprüler sundu. bağlam menü URL'leri ve köprüler tarayıcıda bir görünüm için elle auskopiert edilebilir.

RSS okuyucu-vekil yeteneğine sahiptir ve bu nedenle kısıtlayıcı ortamlar arkasında mesajlar alabilirsiniz.

~

Sohbet / E-Posta Sunucuları [ Düzenle ]

Eğer en az görünümünde yeniden 'ise, IM ve e-posta sunucusu veya en kısa sürede yukarıda açıklanan sekmesinde bir komşusuna bir IP bağlantısı kurulan dinleyicileri yaptı. Sen, Web sunucusu üzerinde çalışır siz ve arkadaşlarınız için posta kutusu kurmak için bir sohbet sunucusu, hatta bir e-posta kurmak için gelişmiş sunucu yönetimi Becerileri bir Goldbug düğüm gerekmez. Goldbug belirtilen bir bağlantı noktasında sadece sözde bir dinleme olmasını onaylamıştır.

Bir dinleyici ile sohbet / e-posta sunucu ayarı [ Düzenle ]

Yine Erinnering için: "Bağlan" sekmesinde, başka bir düğüm ya da komşuları ile Goldbug bağlayın ve tırnakla "sohbet sunucusu" Bir sunucu oluşturmak veya Dinleyici başkalarının sizin bağlamak böylece. ikinci veya üçüncü durum çubuğunda LED ve bir komşu bağlıyken ne olursa olsun yöntem, Haber Sen hep gönderebilirsiniz.

Durum çubuğunda LED sağ (üçüncü) böylece bilgisayarınızda kendi sohbet sunucusu kurmak olduğunu gösterir.

Ayrıca, sekme "chat server" olarak makinenizin yerel IP adresini girmeniz gerekir. Bu yönlendirici (harici) IP adresi, ancak Goldbug yüklediğiniz aygıtın yerel ağ IP adresi hakkında değil. Yine, bu açılan menü, bir seçim verir ve yerel IP seçebilirsiniz. liman daha sonra otomatik olarak tanımlandığı gibi 4710th

Üçüncü LED zaman düğme "set" ve dinleyici giriş Ducke başarılı olur.


fonksiyonu-Canlı gidin:

Eğer dinleyici müşteriye ilgili varsa veya "Connect-komşu" olarak -Tabulator senin başka sohbet sunucusuna profili veya arkadaş bağlıysanız, sonra da kafa renkli "Canlı git" olabilir. Bu Arkadaşların bağlantılı mevcut bağlantıları üzerinden sohbet sunucusu veya bilinçli komşuları yanı sıra arkadaşları. "Go Live" Yani "Yayın IP + port" için arkadaşları ve komşuları için sohbet sunucusu diyor. Sonra arkadaşlar otomatik olarak sohbet sunucusuna iyi bağlanabilirsiniz. Böylece daha herhangi bir IP adresi ifşa ya da bu durumda elle arkadaşlarınıza IP adresinizi kayıt olmanız gerekmektedir. Her şey otomatik olarak geçer ve sunucu arkadaşlarınız ve mevcut eş olarak onların arkadaşları etmektir. Yani sadece bir sohbet sunucusu oluşturulur.


Şekil 32: Bir sohbet sunucusu (Minimal görünümü) oluşturmak

Şekil 32: Bir sohbet sunucusu (Minimal görünümü) oluşturmak


Bir sohbet sunucusu veya spot-on çekirdeği kurma sözde "dinleyici", teknik terim kurmak anlamına gelir.

Bu, TCP protokolü için varsayılan olarak ayarlanır, Goldbug aynı zamanda bir UDP dinleyici veya üçüncü SCTP protokolünü kurmak için donatılmıştır. Hem ikinci protokol VOIP veya akışları için idealdir. Dördüncü olarak, mümkün Bluetooth üzerinden sohbet sunucu / dinleyicinin (sürüm 2.8 beri Linux için kullanılabilir şu anda Qt bağlı olarak). Bluetooh ile yankı protokolünü kullanarak, kablosuz LAN parti cihazlara bağlanmak mümkündür. hiçbir Internet ya da hiç uygun altyapı daha mevcut olmalıdır eğer bu seçenek çok kritik olabilir.

Bu nedenle, istemci ise, bağlantı seçenekleri tanımlanan veya komşuları TCP, UDP, SCTP veya Bluetooth üzerinden olabilir Sunucu bağlamak gerekir.

SSL bağlantıları olmadan yapabilirsiniz sunucu üzerinde komşu veya Dinleyici, daha sonra iletim HTTPS üzerinden değil, sadece HTTP üzerinden düzenlenir.

Güvenlik seçenekleri:

Eğer tam görünümde sekmesine bakarsanız, ek yapılandırma seçeneği vardır:

Bir dinleyici yapabilirsiniz z.B. kalıcı bir SSL sertifikası oluşturmak için güvenlik seçeneğini ayarlayın. Böylece Diffie-Hellman anahtar değişimi veya -Verhandlungsprozess mevcut SSL her toplantıda yeniden müzakere edilmez, ancak saldırganın müdahale bilmek geçmişte bir müzakere sürecine olurdu. Ancak, bu olabilir, sunucu ya da Bu nedenle gerekli hale onun SSL sertifika kez yenilenen dinleyici, daha kolay bir bağlantı oluşturmak istiyorum ve bu mükemmel istemiyor güvenlik katmanı eklendi eğer sense istisnalar ( "İstisnalar"), izin verir. Benzer şekilde, bir sırayla SSL bağlantısı için anahtar boyutu tanımlayabilirsiniz, ve aynı zamanda belirli bir SSL anahtar boyutu altında bileşikler kurmak olmayacak belirler. Bir kez bu nedenle komşu SSL anahtar boyutu ve anahtar boyutu tanımlamak için başka bir zaman için sunmalıdır hangi tanımlanır sizin veya bir sunucudan Komşular bekliyoruz.

Son olarak, istemci tam veya yarım eko ​​ile komşularına bağlayan belirler o seçeneği vardır. yarısı mesaj paket sadece komşularına doğrudan bağlantı bir hop gönderilir yankı. Arkadaşınız web sunucusu kurmak ve aynı zamanda onun önünde yer almaktadır varsayalım ve size yankı paketleri, üçüncü gitmek ve arkadaşları, daha sonra yarım paketlerin sunucu tarafından alındığı dolaşan olmadığını yankı tanımlayabilirsiniz istemiyorum , doğrudan bir IP bağlantısı üzerinden böylece sohbetler. Her iki taraf da arkadaş ve sohbet ortağın IP adresi Yarım yankı görüyoruz. Katı yankı zaman sohbet arkadaşı düğümün bir yönetici olmak zorunda değildir, ancak merkezi bir sohbet sunucusu olarak birlikte birden fazla müşteri bağlanabilir.

Güvenlik seçenekleri sohbet sunucu / dinleyici oluştururken büyütülmüş görünümde izin SSL anahtar boyutu ve serzeniş de kalıcı bir SLL sertifika tanımlamaya devam ediyor. Eğer kalıcı, istikrarlı bir IP adresi varsa - - Ayrıca yapabilirsiniz Bu SSL sertifikası dahil. gibi: bir changeling başka bir sertifika orijinal taklit olsaydı hemen tanırdı çünkü - Bu üç önlemler zor saldırganların SSL sertifikası veya sahte yerine olun.B. istemci yeni beklemediğini, ancak eski, kalıcı sertifika veya çünkü IP adresi eksik veya tutarlı değildir. Bu tanımlanan SSL anahtar boyutu.

Vekil ve güvenlik duvarı Notlar:

Eğer bir güvenlik duvarı veya Üniversitenin veya anonymizing ağı Tor çalıştırmak yoluyla bir proxy arkasında şirkette bir vekil aracılığıyla bir istemci olarak Goldbug izin vermek istiyorsanız, bir komşu için proxy bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Eğer bir tarayıcı ile bu ortamda sörf eğer bir müşteri olarak, herhangi bir BT ortamı HTTP protokolüne bağlayabilir. Bu her yerde, hatta Goldbug Messenger Email ile, bir tarayıcı ile internette sörf ve kullanılan HTTPS protokolü nedeniyle olabilir sohbet nerede Goldbug programının avantajdır. Diğer birçok program bu güvenlik duvarı ayarlarına göre kullanabilir - örneğin.B. işyeri veya ikamet salonunda - değil.

sizin için bir proxy kullanın.bir SSL / TLS olduğundan veya Goldbug messenger ile şirket ya da üniversitede olarak kullanmak veya denemek istiyorum, o zaman bu kritik değildir HTTPS bağlantısı kuruldu - Proxy yöneticileri için ne bir SSL / HTTPS gibi pek farklı banka veya Web e-posta giriş bir HTTPS web sitesine bağlantı. Aslında güvenlik duvarı veya bir proxy üzerinden bağlantı noktalarından ile sınırlı olmayabilir senin Goldbug kullanarak Web üzerindeki bir düğüm adresi çok önemlidir. Bu durumda, ancak arkadaşınız, port 80 veya 443 numaralı bağlantı noktasında Goldbug sohbet sunucusu yerine 4710 kurmak ve bu muhtemelen bir yankı hesabı için giriş bilgileri ile sağlanacak ve mevcut olanların olun , Şifreli trafik şifreli trafik ve limanlar 443 ya da 80 her Goldbug arkadaşı ulaşılabilir kalır.

Şekil 33: Bir komşu eklenmesiyle Tam görünüm (maksimum görünüm)

Şekil 33: Bir komşu eklenmesiyle Tam görünüm (maksimum görünüm)


yankı protokol mutlaka gerekli bir DHT, ancak Tor ağı üzerinden potansiyel görüntülenebilir bir komşu, sadece basit bir HTTP bağlantısı olmadığı için, bu çok basit bir mimari, bir proxy veya bir proxy ağ üzerinden güvenli bir şekilde sohbet olduğunu çalıştırmak için.

ve "EMPP" olarak anılacaktır mesajlaşma alanından veya sohbet sunucusu yaratılması için yankı protokol ve "yankılandı Mesajlaşma ve Presence Protokolü" anlamına gelir - kesinlikle küçük ilişkin şifreleme daha geliştirilmiş XMPP protokolüne dayanan uygular ve bağlı hatta Cryptographer de şifreleme seçenekleri ve seçeneklerin kötü yükseltme ve gizlilik Popülerlik teknik antika mevcut olmasına rağmen doğru olabilir mimarisi açısından da savunur.

Hala olmayan minimal görünümünde ek özellikler tanımlamak istiyorsanız, yankı hesaplarının bir sık ​​kullanılan bir işlevdir. Mark dinleyiciye tabloda oluşturduğunuz ve daha sonra hesap kimlik bilgilerini bir nedenle adı ve şifre vermek var. Hesap adı ve parola bunun için ne kadar arkadaşlarınızı paylaşın ve komşu temas bağlandığında o, bu kimlik bilgilerini girin, bir pop-up penceresi sordu.

Eğer / bir dinleyici oluşturmak gibi sunucu sohbet Benzer şekilde, aynı zamanda geri IPv4 ve IPv6 arasında seçim yapabilirsiniz. farklı bir bağlantı noktası kullanılarak oluşturulabilir Çeşitli sohbet sunucusu seçilir. port 4710 veya 80 veya 443 farklı dinleyici test ve bir yankı hesabı ile arkadaşlar için bu dinleyici tanımlamak isteyip istemediğinize karar verin, ya da basit bağlantılar hesap giriş yapmadan akran modunda kurulabilmesi için çalışıyor. Echo Hesaplar hesap kimlik bilgilerini Web Güvenilirlik-yaratmak, çünkü bir F2F ağı ya da bir P2P ağı kurmak ister tanımlamak, yalnızca güvenilen arkadaş ile giriş şifresi bağlanabilirsiniz. Bir eş çalıştırıyorsanız, sen z yapabilirsiniz.Bir LAN parti haberdar B. Düğme kapalı bir ağ go-canlı olarak düğüm misafirler için bir dinleyici açtı tüm katılımcılara. Goldbug Messenger aynı zamanda LAN Kapalı kullanıcı grubu içinde lan haberci olarak doğrudan çalışır UDP protokolü sayesinde.

bir router arkasında evde bir sunucu / dinleyici oluşturma / Uyruk [ Düzenle ]

Hiçbir web sunucusu ya da Web üzerinde genel komşular bulabilirsiniz Eğer yönlendirici kurmak arkasında, aynı zamanda evde sohbet sunucusu olabilir. Arkadaşınız sonra doğrudan dinleyiciye bir müşteri olarak bağlanabilirsiniz. hem güvenlik duvarının arkasında veya Web üzerindeki bir sohbet sunucusu istismar durumunda bunlardan biri, ancak, bir dinleyici oluşturmanız gerekir. Yani router arkasında ev sunucuları varsa / Uyruk, istekli oluşturun yerel IP adresi için dinleyici için makineyi belirtildiği gibi çıkarın.B. 192.168.121.1 .. Sonra yönlendirici aynı bağlantı noktasını iletmek için gereken yani Liman 4710 192.168.121.1 yönlendirici iletilen edilmelidir: 4710. Ardından çekirdek olmalıdır - yer-üstünde Kernel.exe - yanı sıra Windows GoldBug.exe olarak izin verilebilir Duvarı. Eğer her şey düzgün ele varsa, arkadaşı s.Deiner yönlendiricinin (harici) IP adresi (örneğin görebilirsiniz.B. www.whatismyip.com) ve port 4710 müşterilerine bağlamak için.

Önemli olan yönlendirici yerel makinenizde tanımlanan bağlantı noktasındaki internetten iletişim girişimini iletir olmasıdır. Bu yaygın ve güvenli bir işlemdir ve bilgisayarınıza herhangi bir erişim açılmıyor, ama bağlantı noktası üzerinden ve uygulama sadece paketler bu anlamda izin verilen tanımlanmış birçok diğer programlar gibi, bu durumda.

Sen ve bu tüm kendilerini tanımlamak gerekir ve Goldbug otomatik yönlendirici bağlantı noktalarını iletir, ya da açar ya da otomatik olarak bir dinleyici kurar kod içermez. Bu nedenle, daha güvenli ve daha talep odaklı kullanıcı dostu kendisi açısından yapılandırılabilir ve gerçekten bu sorun ortadan kaldırmak diğer uygulamalar, aynı zamanda arka planda bir otomasyon sunan yönlendirici ve dinleyici tanımına gelen port yönlendirme teknik detayları bilmek birçok kullanıcı daha.

TOR ağında Goldbug Kullanımı [ değiştir ]

Eğer Tor ağı üzerinden Goldbug sohbet işletmek istiyorsanız Tor çıkış düğümü sadece Goldbug ve parolayı göreceksiniz ki, bu da çok rahat. İşte Tor ağı dışında normal bir Web sohbet sunucusudur.

~

Araçlar [ değiştir ]

Düzenli fonksiyonlara ek olarak yararlı özellikler sunan Goldbug Messenger ayrıca çeşitli araçlar oluşur. Bunlar, dosya şifreleme temel fonksiyonlar için, başka bir araç düz metin ve şifre metin (Rosetta CryptoPad) ve EPC aracı dönüştürmek için, genel anahtar ile online şifreleme transfer edilebilir.

Aracı: şifreleyerek dosyaların [ değiştir ]

Goldbug şifreleme için ek araçlara sahiptir. Araçlar altındaki ana menüde ( "Şifreleme Aracı Dosya") sabit diskinizde dosyaları şifrelemek için bir araç bulabilirsiniz


Şekil 34: Dosya Encryptor - Dosya şifreleme aracı

Şekil 34: Dosya Encryptor - Dosya şifreleme aracı


sabit diskten bir dosya edebilmek için daha sonra aynı yolu ve herhangi bir uzantı veya belirtmek belirleyebileceğimiz dosya kilidi veya de-şifreli olması durumunda, o zaman şifrenizi ve pin (doğal olarak yine en az 16 karakter ikisi) girmek ve radyo seçim düğmeleri tanımlamak - seç dosya adını değiştirin. Cipher- ve hash türü de şifreleme bir imza şifreleme size (veya başkası) tarafından gerçekleştirildi sağlamak için bir seçenek olarak dahil edilebilir yanı sıra tanımlanmıştır.

dosya şifreleme aracı z mevcuttur.B. güvensiz TrueCrypt konteyner veya şifrelemek ek değiştirin ya da transferierst size daha önce tek tek dosyaları yedeklemek - Goldbug ya da geleneksel, güvensiz yolu ile Starbeam üzerinde, Goldbug bir e-posta olarak olabilir - ya da basitçe Daha önce dropbox veya Megaupload gibi çevrimiçi mağazalarda sabit diskinizde veya depolama onları şifrelemek.

Aracı: Rosetta CryptoPad [ Düzenle ]

aracı Rosetta CryptoPad adını vardır Rosett tarafından taş Müzesi'nde Londra'da olduğunu. O, diğer dillerde Mısır hiyeroglif çevirmen olarak bilinir. içerdiği Goldbug Rosetta CryptoPad iki kase oluşur - sohbet ve e-posta ve diğer fonksiyonları gibi kendi tuşları var yanı sıra. Ayrıca burada bir arkadaşıyla Rosetta Key ile takas, CryptoPad metni vermek arkadaşı seçmek ve bu, şifrelemek veya şifresini çözmek için eğer - ve basın "konverieren" düğmesine basın. Sonra çıktı şifreli olarak aşağıda gösterilmiştir ve bu sadece böyle @ -E-posta veya başka bir sohbet gibi geleneksel online iletişim kanalları üzerinden kopyalama fonksiyonu ve gemi ile çıktısı olabilir. Hatta web panoları veya yapıştırma kutuları da iletişim böylece şifreli siteyi kullanmak mümkün. (Muhtemelen diğer durumlarda CopyPaste daha hızlı gider şifreleyerek) sohbet metni manuel şifreleme yoluyla yavaş sohbet olduğunu.

Şekil 35: Rosetta CryptoPad

Şekil 35: Rosetta CryptoPad

Rosetta CryptoPad GnuPG'de bir alternatiftir (ya da çok iyi GnuPG yatan kütüphane libgcrypt bazlı). Yavaş sohbet gösterileri Bu yöntem, ancak, bunun oturdu uygulamalar her e-posta şifrelemek için bu, rahatsız edici bir yoldur. Her e-posta ve mesajı şifrelemek için her sohbet mesajı alıcısını seçmek isteyen, mesaj gönderilmeden önce imza anahtarı, hala eklenecek olup olmadığına karar verir. Goldbug genel avantajı Geminis (Kurulum sırasında bir arkadaşıyla olsun verilen anahtarı değiştirir ve sonra her şey her zaman ve geçici tuşları ve uçtan uca anahtar parolalarını ile seçilen şifreleme içindeki tüm iletişim hamle şifrelenir edilir çağıran fonksiyonu) herhangi bir anda anlık yenilenebilir.

Aracı: Yankı Public Key Payı (EPC) [ değiştir ]

bu şifreleme söz konusu olduğunda, arkadaş için anahtar kasa iletmek nasıl merkez sorusu her zaman vardır. Bazı mimariler kullanıcı kendi ortak anahtar ayarlayabilirsiniz bu tuşa sunucu kullanın. Bu mantıksal, tüm sonra, bu ortak anahtar gibi görünüyor. Bununla birlikte, anahtar sunucuları büyük dezavantajları vardır, bu yüzden bunu doğru anahtarı bulduk olmadığını bilmiyorum ya da bile hala alakalı olup olmadığını. Echo Public Key Hisse fonksiyonu ile Messenger Key kolayca Goldbug transfer edilebilir.

Şekil 36: Echo Public Key Payı (EPC) Şekil 36: Echo Public Key Payı (EPC)

Verilen bir simetrik anahtar topluluk adını bildiğimiz tüm katılımcılar, daha sonra genel anahtarları değiştirilebilir hangi aracılığıyla Echo protokolü p2p ağında bir topluluk adı ile tanımlanır. aracı ana menü üzerinden bağlanmış ve yeni bir pop-up penceresi açmak olduğunu. Bir topluluğun bir örneği zaten Değişim URL tuşları varsayılan olarak orada ayarlanır. Bu topluluğa URL Gönder tuşu ve p2p ağında olan diğer katılımcılar anahtarı almak, şu anda çevrimiçi. Bu bir simetrik şifreli kanal, topluluğun adıdır uçtan uca şifre ile önemli bir alışverişidir. Daha sonra topluluk adını biliyorsanız tüm kullanıcılar, kanala vermek ve onların programı katacak olsun tuşları.


~

Daha fazla değerlendirmelerde olası kriterler [listesi Düzenle ]

0. Uygulama açık kaynak var mı? 1. Katmanlı uygulama: çekirdek ve kullanıcı arayüzü süreçleri. 2. Proxy yetenekleri? 3. çevrimdışı arkadaşlarına e-posta mesajları gönderin? 4. şifreli ekli e-posta gönderilsin mi? 5. sohbet, e-posta, Cryptopad, Dosya Transferi vb farklı tuşları yaşıyorsunuz? 6. IP adresine kilit parçalar var mı? 7. Karşılıklı erişim kimlik doğrulaması? 8. Hiçbir dosyanın karma ve identifyable yüzden, komşularına karma ve verici / alıcıları kimlik ile göndererek? RSA, ElGamal'ın veya devresine farksal güç analizi gibi alternatifler 9. var mı? Bir devresine farksal güç analizi kullanıcı RSA kullanıcıya sohbet edebilir miyim? 10. SSL kullanmak ya da değil mi? Seçilebilir SSL şifreleme? 11. Seçilebilir karma algoritmaları? 12. Sadece Keys isteğe bağlıdır, bağlantı, hiçbir anahtar değişimi gerekir? Daha özerk 13.? 14. Güven gerekli değildir, ya da bunu tanımlamak olarak eklenebilir? 15. Teknik basitlik? 16. Anonim tohumları? 17. yapabilirsiniz deterministik benim değil, (hiçbir hedef kimliği veya bilgi eklenmiş gibi) hangi mesajı okurken kim? Güven-Grafikler Web ve bağlantılarının hiçbir haritalama 18. Ücretsiz? 19. Onun farklı, onun eğlenceli? 20. Yerel veritabanı saklar encrpyted .db 's tüm bilgi? yerel şifreli veri 21. Yeniden kodlamak desteği. mesajlardan 22. İsteğe bağlı kimlik? 23. Sen mıknatısları kullanarak publickeys olmadan iletişim kurabilir? TCP ve UDP ve SCTP iletişim için 24. Destek? 25. Çoklu şifreleme olması şifreleme 26. multi-katmanı Destek? ec SSL + RSA + AES? Veya SSL + RSA + AES üzerinde daha şifreli (Rosetta Cryptopad şifreli şifreli kanalları üzerinden gönderilir)? 27. Birden fazla dinleyici mümkündür? 28. çekirdek verilir? Çok iş parçacıklı?. 29 IRC-benzeri kanallar? 30 Basit IP tabanlı güvenlik duvarları? 31. Eğer bağlantı çok puan tanımlayabilirsiniz? 32. Do karıştırıcılar sahte mesajlar göndermek?. 33. arkadaşlarınızla mesajları saklayabilirsiniz? 34. Eğer iletişim için uçtan uca anahtarında kullanmak için bu seçeneği var mı? 35. Sen uçtan uca anahtar yenileme seçeneği istediğiniz her zaman var (sadece oturum tabanlı)? 36. Encrytped dosya transfer protokolü (Starbeam)? 37. kripto kanal için bir mıknatıs bir kez (OTM) kullanıyorsunuz? IPv6 desteği olması 38.? 39. Qt 5 ve yukarı konuşlanmış olması? 40. Şerbetçiotu bir şal mesajı her zaman ve sadece arkadaşınıza yeni göndermek, hiçbir yönlendirme, yönlendirme değil mi? Yönlendirici az ve yönlendirme-az protokolü? 41. Onun özel bir bağlantı ve tüm bağlantıları bir arkadaşınıza mesaj gönderme? 42. çevrimiçi anahtar değişimi gizlenmesi? 43. kullanın Bir dosya transferi Çeşitli şifreleme anahtarları? 44. Bir dosya transferi bir parola ekleme? 45. dinleyici olmadan istemci olarak kullanın?


~

bağlamında özel iletişim dijital şifreleme ... [ değiştir ]

Bu kılavuz sadece teknik şifreleme, süreçleri ya da bireysel sekmeler ve düğmeler kullanım işleme temsil, ancak özel özgürlük ve iletişimi korumak çeşitli temel yasalar ışığında sunulmuştur aynı zamanda, şifreleme amacını teşkil değildir. Bu nedenle aşağıdaki temel yasalara orijinal metinlerde dahil edilmesi anlaşılmalıdır.

Özel konuşma, iletişim ve yaşam koruma ilkeleri:. İnsan Hakları 1948 (Madde 12) Evrensel Beyannamesi [ Düzenle ]

Hiç kimse, şeref ve şöhretine karşı tecavüzlere özel yaşamına, ailesine, konutuna ya da haberleşmesine keyfi müdahaleye maruz bırakılamaz. Herkes girişim veya saldırıları arayan karşı yasa tarafından korunmaya hakkı vardır. Http://www.un.org/en/documents/udhr/index.shtml#a12 İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'ni

Kişisel ve Siyasal Haklar Uluslararası Sözleşmesi, 1966 (md. 17) [ Düzenle ]

1. Hiç kimse onun onur ve itibarına da haksız olarak saldırılamaz ne özel hayatı, ailesi, meskeni veya yazışması, keyfi ya da haksız bir biçimde müdahale Maruz edilecektir. 2. Herkes girişim veya saldırıları arayan karşı yasa tarafından korunmaya hakkı. Sahiptir Http://www.ohchr.org/EN/ProfessionalInterest/Pages/CCPR.aspx Uluslararası Medeni ve Siyasi Haklar

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, 1950 (md. 8) [ değiştir ]

1.Everyone özel ve aile hayatına, konutuna ve haberleşmesine saygı gösterilmesi hakkına sahiptir. 2.There dışında bu hakkın kullanılmasına bir kamu otoritesinin müdahalesi olacaktır: yasa ile Accor dans ve ulusal güvenlik, kamu güvenliği veya ekonomik refahı çıkarları demokratik bir toplumda gerekli olan gibi ülke, bozukluk veya suç işlenmesinin önlenmesi, sağlığın veya ahlakın korunması için, ya da başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması. için http://conventions.coe.int/treaty/en/Treaties/Html/005. htm Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi


Avrupa Birliği Temel Haklar Bildirgesi, 2000 (Md. 7, 8) [ değiştir ]

Madde 7 - Özel ve aile yaşamına saygı Herkes kendi özel ve aile yaşamına, konutuna ve haberleşmesine saygı gösterilmesi hakkına sahiptir.

kişisel verilerin 1.Everyone Madde 8. Koruma ona İlişkin kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. 2.Such veriler belirtilen amaçlar için ve kişi İlgili veya yasa tarafından belirlenen someother meşru temeli rızası temelinde adil işlenmelidir. Herkes, kendisi hakkında toplanmış olan bilgilere erişme hakkına ve bunlarda düzeltme yaptırma hakkına sahiptir. tez kuralları ile 3.Compliance bağımsız otorite olarak denetimine tabi olacaktır. Avrupa Birliği Temel Haklar Bildirgesi (VikiKaynak) Avrupa Birliği Temel Haklar Bildirgesi


Almanya, 1949 (Md. 2 paragraf. 1 i Federal Cumhuriyeti için Temel Yasa örneğin. V. m. Md. 1, paragraf. 1) [ Düzenle ]

Madde 2 - Kişisel özgürlükler (1) Herkes başkalarının haklarını ihlal ya da anayasal düzenine veya ahlak kurallarına aykırı olmadığı sürece şahsiyetinin serbestçe geliştirme hakkına sahip olacaktır. Madde 1 [İnsan onuru - İnsan hakları - Yasal temel hakların bağlayıcı gücü] (1) İnsan onuru dokunulmazdır. saygı ve tüm devlet otoritesinin görevidir korumak için. Https://www.btg-bestellservice.de/pdf/80201000.pdf Temel Kanunu, Federal Almanya Cumhuriyeti için

Dahası: Madde 1 ve Madde 10:

Madde 1 İnsan onuru - temel hakların İnsan hakları :. Yasal bağlayıcı gücü (1) İnsan onuru dokunulmazdır. saygı ve tüm devlet otoritesinin görevidir korumak için. (2) Alman halkının dünyada barışın her toplumun temeli olarak ve adalet dokunulmaz ve devredilmez NEDENLE insan haklarını kabul ederler. (3) Aşağıdaki temel haklar, yasama, yürütme ve yargı olarak doğrudan uygulanacak hukuk bağlar

Madde 10 -. Yazışma, mesaj ve telekomünikasyon Gizlilik [ Düzenle ]

yazışma Gizlilik - telekomünikasyon (.. Madde 10, Temel Kanunu Bölüm 1) 88 § gizliliği, telekomünikasyon gizlilik Bölüm 1 -. Telekomünikasyon Yasası (1) telekomünikasyon gizliliği özellikle telekomünikasyon ve belirli koşullar içeriği, bir kişinin bir telekomünikasyon operasyona katılan olup olmadığını gerçeğidir veya idi. Telekomünikasyon gizlilik de başarısız bağlantı girişimleri koşullar kadar uzanır. (2) telekomünikasyon gizliliğini korumak amacıyla her servis sağlayıcı yükümlüdür. gizlilik görevi bile kuruldu hangi faaliyetin, bitiminden sonra devam eder. 2. fıkra çerçevesinde (3) borçlu, bu yasaktır, ya da başka kazanmak için iş gibi içerik veya telekomünikasyon sektörünün koşulların gerekli bilgi ötesine teknik sistemlerin korunması da dahil olmak üzere telekomünikasyon hizmetlerinin sağlanması için. Sen telekomünikasyon gizliliği tabi gerçekler bilgi, sadece cümle 1'de belirtilen amaç için kullanabilirsiniz. Bu Kanun veya başka bir yasal hüküm, böylece telekomünikasyon operasyonları ifade eder açıkça sağlar ve yalnızca özellikle başkalarına geçen başka amaçlar için bu tür bilginin bir kullanımı, izin verilir. Ceza Kanunu'nun 138 § uyarınca açıklamanın görev önceliklidir. (4) telekomünikasyon tesisi kurulu bir uçak ya da su üzerinde bulunan, yani gizliliği hükmolunur araç sürücüleri ya da temsilci kişiye göre korumak için bir zorunluluk yoktur.


206 § - posta veya telekomünikasyon gizlilik ihlali [ Düzenle ]

(1) Kim izni olmadan başka bir kişinin beş yıl ya da bir kadar hapis, posta veya telekomünikasyon gizliliğe tabidir ve sahibi ya da posta veya telekomünikasyon hizmetlerini sağlayan ciddi bir şirketin çalışanı olarak kendisine bilinir hale gelmiştir gerçeklerin bir uyarı verir para cezası. (2) aynı şekilde cezalandırılır kim izne 1. iletmek için böyle bir teşebbüs emanet ve kapalı, açılmış veya içeriğinin teknik araçları kullanarak çekim açmadan bir misyon olmadan paragraf 1 şirkette değinilen bir sahibi ya da çalışanı olarak 2. yayın veya 3. iletmek emanet böyle bir teşebbüs baskılayarak, bilgi verir eylemlerinden biri 1. paragrafta veya paragraf 1 veya 2 veya teşvik atıfta izin verdi. (3) 1. ve 2. fıkralar da operasyonların denetim bu ilk görevlerine uygulanacaktır 1 şirket böyle bir girişimin veya posta ya da telekomünikasyon hizmetlerinin sağlanması için kendi yetki emanet ya da 3 2'nci algıladıkları paragrafında belirtilen . böyle bir şirket hizmet sisteminin işleyişinde üretimi yapan ya da onlara çalışıyorlar. (4) Başka bir kişi hapis iki yıla kadar veya birlikte, posta veya telekomünikasyon gizliliği bir yetkili veya yetkisiz müdahale nedeniyle posta veya telekomünikasyon alanı tätigem yetkilileri dışında da kendisine bilinir hale gelmiştir gerçeklerin bir uyarı yapar izni olmadan kim para cezası. (5) Posta belli bireylerin trafik ve posta öğeleri içeriği koşullara tabi posta gizliliği. telekomünikasyon gizliliği telekomünikasyon ve belirli koşullar içeriği, bir kişinin bir telekomünikasyon operasyona katılan oldu ya da olup olmadığını özellikle gerçeğidir. Telekomünikasyon gizlilik de başarısız bağlantı girişimleri koşullar kadar uzanır. Http://www.gesetze-im-internet.de/gg/art_10.html Gizliliği correspondence Briefgeheimnis Fernmeldegeheimnis Postgeheimnis http://www.gesetze-im-internet.de/tkg_2004/__88.html http://www.gesetze-im-internet.de/stgb/__206.html

Amerika Birleşik Devletleri Anayasası: Arama ve El Koyma (Gizlilik Beklenti, ABD Yüksek Mahkemesi) [ değiştir ]

insanların hakkı, makul olmayan aramalara ve nöbetler karşı, Onların kişiler, evler, gazetelerde ve etkileri güvenli olması ihlal edilmeyecektir ve hiçbir Varant verir, ancak Yemini veya telkin ve özellikle nitelendiren tarafından desteklenen muhtemel nedeni, üzerine yer aranacak ve kişiler veya şeyler kapılmak için. http://www.usconstitution.net/const.html

~

yayınların Tarihi [ değiştir ]

yayın listesi uygulamasının birkaç yıl sürekli bültenleri bitti. İlk yayın geri 2013 tarihleri ​​önceden yanı sıra araştırmalar birkaç yıl da başka bir proje içine dahil edilmiştir. sürümleri yayın tarihleri ​​neredeyse aylık yayın yayının ortalama sunar. ilgili not esasen, ilave veya geliştirildi yayınlanamaz islememesinin hangi açık hale getirir.

versiyon tarih Açıklamalar
2.9 2016 | 02 | 01 RSS / Atom spiker bırakma.
2.8 2015 | 12 | 25 Pandamonium paletli bırakma (NOEL-release).
2.7 2015 | 09 | 26 E-posta ve Sohbet sürümde İleri Gizlilik.
2.6 2015 | 08 | 01 Serverless Anahtar Hisse sürümü.
2.5 2015 | 06 | 19 URL Websearch bırakma.
2.1 2015 | 04 | 20 Sanal klavye çıkarma.
1.9 2015 | 02 | 23 Sosyalist-Milyoner Protocoll- (SMP) -Yayın.
1.8 2015 | 01 | 24 E-posta istemci sürümü: POP3 / IMAP üzerinden Düz metin e-postalar.
1.7 2014 | 12 | 06 Poptastic-NOEL-release: POP3 üzerinden şifrelenmiş sohbet.
1.6A 2014 | 11 | 09 2-yollu anlık Mükemmel İletme Gizliliği "2WIPFS" serbest.
1.5 2014 | 10 | 10 Alternatif Giriş Yöntemi Yayın
1.3 2014 | 09 | 30 devresine farksal güç analizi bırakma
1.1 2014 | 09 | 09 Vektör Güncelleme Yayın
1.0 2014 | 09 | 07 Şifreleme Aracı Release Dosya
0.9.09 2014 | 08 | 20 Smiley bırakma
0.9.07 2014 | 07 | 13 Adaptif Echo Yayın
0.9.05 2014 | 05 | 31 Katma Örnek Proje sohbet sunucusu Yayın
0.9.04 2014 | 04 | 22 SCTP & Kurum sürümü.
0.9.02 2014 | 03 | 13 Starbeam Analyzer Sürüm
0.9.00 2014 | 02 | 07 Tablet Gui sürümü.
0.8 2013 | 12 | 23 Rosetta CryptoPad sürümü.
0.7 2013 | 12 | 19 Starbeam dosya paylaşım Yayın
0.6 2013 | 10 | 24 El-Gamal Yayın
0.5 2013 | 09 | 16 İmza Keys Yayın
0.4 2013 | 09 | 03 Çekirdek Geliştirme Yayın
0.3 2013 | 08 | 26 Geo-IP sürüm
0.2 2013 | 08 | 22 SSL Yayın
0.1 2013 | 07 | 27 Echo / sohbet çekirdek sunucu ve Uygulama aynı gün serbest bırakılması dayalı http://spot-on.sf.net , başka önceki araştırma projesi üzerinde geri dönüyor. "/>

Web sitesi [ değiştir ]

Daha fazla bilgi için web sitesinde bulunabilir:

~

Açık Kaynak Kodu [ değiştir ]

Açık kaynak kodlu GitHub bulunabilir:


derleme ile ilgili bilgiler [ Düzenle ]

Goldbug web sitesinde görünüyor Kim, burada, özellikle Windows için son sürümü bakın. Ancak, daha gelişmiş bilgisayar becerileri olan herkes, bir program aynı zamanda kendisi kaynak kodunu derlemek veya bu örneğe bunu öğrenmek istiyorum olabilir, burada Windows işletim sistemi için olmalıdır devam etmek için nasıl talimatlar bulunmaktadır.

kaynağından derleme kaynak kodu bir ikili dosya (.exe) ve hangi kütüphaneler yürütülebilir çalıştırmak böylece, takviye edilmelidir içine oluşturmak için nasıl görmenizi sağlar.

1. Qt araç kiti aşağı şarj. z: MingGW ile çevrimdışı yüklemeyi seçin.aşağıdaki URL'den B. Qt, Windows 32-bit için 5.5.1 (MinGW 4.9.2, 1.0 GB): http://www.qt.io/download-open-source/#section-2

2. Daha sonra kaynak kodunu şarj. Windows için gerekli tüm bağımlılıkları ve kütüphaneler zaten Qelltextes yolunda entegre edilmiştir. Goldbug Gui ve bu URL'de GitHub de findetst Spot-On çekirdek: https://github.com/textbrowser/spot-on , kaynak kodu indirmek tarayıcı yükleme veya size bir zip olarak web sitesi Usta ağacı kontrol etmek için Windows için bir GIT istemcisi kullanır.

Linux için bütün bu kitaplıkları yüklemek:

 • Qt 4.8.5 veya Qt 5.1.x, 
 • libgeoip 1.5.1, 
 • libcrypto 0.9.8 veya daha sonra, 
 • libgcrypt 1.5.x ve 
 • libssl 0.9.8 veya daha sonra. Dahası:
 • libsqlite3-dev
 • libgcrypt11-dev
 • libssl-dev
 • libgeoip-dev

libgeoip programı kütüphane isteğe bağlıdır ve seçilen Qt PRO proje dosyası buna göre yapılandırılmış olup olmadığını da önlenebilir. Linux için makinenizde bu kütüphanelerin yukarıda veya daha yeni sürümleri tüm kurduysanız, lütfen kontrol edin. Ben kaynak koduna gerekli kütüphaneleri zaten (DLL dosyaları) bağlı dediği gibi Windows için vardır. 

Qt yükledikten sonra 3., program Qt Creator Qt en Oluştur.

4. paketten kaynak yolundan ilgili .pro dosyayı seçin ve GUI ve Qt Creator ile çekirdek derlemek. Goldbug derleme Yani QT5 yükleyin ve sonra .pro dosya Goldbug seçin.Qt5.win.pro. Bu dosya çekirdek ve Gui hem düşük Pro dosyaları açar. Sonra QT Creator basit bir yeşil ileri ok ve derleme başlar tıklayın. Qt Creator derleme sonunda o GoldBug.exe önyüklenebilir olması gerekir. Eğer exe isterseniz.Sabit diskinizde kendi yolunda dosyası da kendinizi bir vermek için gerekli tüm DLL dosyaları ve alt yolları eklemek istiyorum.B. ses veya Qt dosyaları için.

Manuel DOS ile Qt terminal penceresinde Goldbug ders ile Qt Creator kullanmadan derleme komutları olabilir.

C ++ / Qt ile SÜRECİ KOMPILING:

Pencereler: qmake -o Makefile goldbug.win.qt5.pro 
yapmak veya mingw32-make
veya Qt Creator seçin: goldbug.win.qt5.pro

Kaynak Kendi üzerine inşa etmek isteyen Olanlar verilir gibi TR ikili yüklemeler sağlama sağlayın değildir. toplamlar her derleme için ayırt olabilir bu yüzden GB gui bir yapı tarihi vardır.

Diğer .pro dosyalar için FAZLA BİLGİ:

başlığı (h) veya arayüz (ui) dosyaları değiştirdiyseniz, uygulama oluşturmadan önce bir distclean yapınız.

Mutlak temizlik: distclean veya distclean mingw32-make

FreeBSD: qmake -o Makefile spot-on.freebsd.pro
yapmak

Linux: qmake -o Makefile spot-on.pro
yapmak

OS X: qmake -spec macx-g ++ -o Makefile spot-on.osx.pro
yapmak

Pencereler: qmake -o Makefile spot-on.win.pro
yapmak veya mingw32-make

Yazı dizini [ değiştir ]

 • Demir, Yiğit Ekim: Güvenli Hızlı Anlık Mesajlaşma programi Tarih: Goldbug Instant Messenger programi, bu sorunun üstesinden gelmek isteyen KULLANICILAR Için en iyi çözümlerden birisi Haline geliyor ziyaretinde en guvenli sekilde anlik Mesajlar gönderebilmenize imkan tanıyor (Çeviren: "Goldbug Instant Messenger uygulaması en iyi "anlık ileti göndermek için en güvenli yöntemlerden birini kullanmak isteyen kullanıcılar) için çözüm, haber portalı tamindir http://www.tamindir.com/goldbug-instant-messenger/